Karel

rubrika: lidé
lidé

Jmenuji se Karel a jsem balbutik zhruba od 4 let. Teď je mi 26. Přiznám se, že mý největším snem je se stát mluvčím nebo rozhlasovým hercem. Jenomže jsem jedním ze "zakletých". V myšlenkách mluvím naprosto perfektně stejně jako v určitých specifických situacích v reálném životě, ale v tom běžném dost pokulhávám. Někdy je mi to komické. Představte si, že chci v obchodě říct prodavačce co si chci koupit a najednou se seknu a nemůžu mluvit, pokud se zase rozmluvím tedy řeknu třeba slovo nebo dvě pak se zase seknu a sám můžu slyšet to trapné ticho kolem. Když to celé někdy z velkými potížemi vyřídím, tak si po odchodu před obchodem vynadám: "ty vole co koktáš, co se ti děje ?!", a podobně. Když si nadávám, mluvím naprosto perfektně. Uvědomění si celé situace mě zase přinutí se sám sobě smát.

Web. Nemůžu o sobě říct, že jsem programátor, ale rád vytvářím databázové aplikace pro dynamické webové prezentace. Chtěl jsem vytvořit podobné stránky jako jsou tyto, ale přes své široké aktivity jsem se k tomu ještě nedostal. Chtěl jsem se na stránkách především ptát na zaměstnání balbutiků. Dneska vydělává především komunikace, když neumíte mluvit jsou vaše šance minimální, přitom je prokázáno že balbutici jsou (asi díky svému mlčení :-) ) inteligentnější. Sám si pokládám otázku co dneska živí balbutiky ? Chtěl bych se stát profesionálním programátorem a počítačovým grafikem, protože u toho se dá komunikovat mejlem a pracovat tak bez problémů. Zajímalo by mě co živí vás ?

Já jsem v současnosti na ÚP (vlastně nejsem), teď čekám na výsledek řízení, ve kterém mě vyloučili z evidence pro maření součinnosti s ÚP. Potencionální zaměstnavatel mi napsal, že mám zájem o jinou práci, protože jsem se mu snažil odpovědět na otázku co jsem dělal. Stihl jsem mu tak nějak říct, že jsem podnikal, a že bych se k tomu rád vrátil. Na úřadu práce to paní pochopila, že se práci vyhýbám a vyhodily mě. Právě zítra bych se měl dozvědět, jak dopadne moje odvolání. Dokonce jsem musel přinést potvrzení od doktora, že koktám.

A teď ještě z jiného soudku. Věřte nebo ne, potkal jsem docela hodně balbutiků, ale holku ještě ne. Je fakt, že balbutici většinou rádi mlčí, ale asi by to bylo komické kdyby balbutik balil balbutičku. Chodil jsem vážně s jednou holkou a chtěl jsem si ji vzít. Někdy jsem si masochisticky představoval jak při svatebním obřadu se seknu a do toho trapného ticha nebudu moc říct "ANO". Nepříde vám to komické ? A teď si přestavte, že by s tím měli problém oba dva. :-) Myslím, že napjatější chvíle těžko kdy může nastat :-) Ale není koktavý jako koktavý.

Máte rádi vtipy o koktavých, já jo. Ale tady jsem je nenašel. Doufám, že se to změní !

No, asi jsem tady měl psát něco smutného, jak se mi těžko žije, ale už přes ty těžkosti, žádné problémy nevidím.

Mějte se krásně. A užijte si koktání, protože jak si to jednou přestane užívat, ztratíte něco ze své jedinečnosti. A budete prokletí, smutní, depresivní, mlčenlivý a takových je dost. Víte, že neexistují dva koktaví, kteří by koktali stejně ?


lidé
Zveřejněno: 16. 09. 2005 (přečteno 10687)
© bodyia 2003-2023, postaveno na phpRS
TOPlist