Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Léky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
XXL
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 28, 2006 6:59 am    Předmět: Citovat

Hybe a je to super business, zvlast ve farmacii.Wink Jeste par let a clovek bude potrebovat leky uplne na vsechno. Nejhorsi je, ze situaci, ktera nastala, si způsoběl clovek sam a sam si ji zvolil. V reKLAMACH na leky nas denne bombardujou predstavou, jak je clovek nedokonaly tvor, ze potrebuje prave ten jejich novy lek, ktery nas vrati do hry. Priroda, Buh,... rikejme tomu jak chceme, vytvoril tedy nedokonalou bytost, ktera se musi cpat od rana do vecera leky, aby vůbec prezila. A pro obycejneho konzumenta je to tak jednoduche, koupit si "lek" a o vlastně pricine vůbec nepremyslet. Telo je dokonaly vyvazeny system, ktery nam nemoci naznaci, ze neco neni v poradku. My se na nemoc ale nedivame jako na informaci, ale jako na NEPOHODLI, ktere je treba odstranět a vratit se rychle zase "do hry".

To ze "koktame" neni nahoda. Nahody neexistuji. Ne v tomto dokonalem systemu.




29A napsal:
Proste chemie hybe svetem Smile Co si pamatuji tak zatim ziji jen jeden zivot Very Happy a ten je hrozne komplikovany. Asi nemusim vysvetlovat proc. Jsem zastancem nazoru ze chemie dokaze zlepsit zivot. Ale taky mozna vůbec nic nechapu..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 28, 2006 10:04 am    Předmět: výzkum koktavosti v USA Citovat

Nrazil jsem na internetu na celkem zajímavé stránky http://www.stutter-no-more.com/chptr_16.html ,které přibližujou kam smiouje výzkum koktavosti v USA.ještě kdyby to tak fungovalo u nás Sad .
Návrat nahoru
29A
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 28, 2006 8:05 pm    Předmět: Citovat

To zni velice slibne. V clanku se pise o spatne vysilanych signalech informujicich o napeti svalu (hlasivky). Neco v tom smyslu. Opravte mne jestli se mylim. Embarassed
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út únor 28, 2006 10:45 pm    Předmět: Citovat

Díky, koktavci. při procházení stránek na balbutické komunitě (napsal jsem své zkušenosti v sekci "pracovat na sobě) jsem narazil na doporučení stránek www.stutter-no-more.com, a musím říci, že jsou vynikající, možná lepší i než ta nová kniha od Lechty. Až to celý prostuduju, přestanu zřejmě po 40 letech koktat. Vypadá to, jako že si dělám srandu, možná částečně jo, ale třeba na tom něco bude. Zbyněk.
Návrat nahoru
XXL
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 01, 2006 6:12 am    Předmět: Citovat

Nazdar rediteli, diky za odkaz.Cool Nejsem si jist, ze umim anglicky tak perfektne, ale snad to nejak pujde. Alespon si rozsirim slovni zasobu z trochu jine oblasti.Razz

Az na neco zajimaveho z te book prijdes, tak dej vedet. Ja taky. XXL


Anonymous napsal:
Díky, koktavci. při procházení stránek na balbutické komunitě (napsal jsem své zkušenosti v sekci "pracovat na sobě) jsem narazil na doporučení stránek www.stutter-no-more.com, a musím říci, že jsou vynikající, možná lepší i než ta nová kniha od Lechty. Až to celý prostuduju, přestanu zřejmě po 40 letech koktat. Vypadá to, jako že si dělám srandu, možná částečně jo, ale třeba na tom něco bude. Zbyněk.
Návrat nahoru
jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 01, 2006 7:05 am    Předmět: Citovat

Jsem rád,že odkaz,který jsem zde uvedl tak se vam tak zalíbil.ještě zjistím co je to za doktora zda-li to není náhodou nějaký americký Frankenstein.
Zaráží mi ,že o této možnosti někdo z našich logopedu neinformuje jako např. Kejklíeková a Peutelsmiedová.
Návrat nahoru
29A
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 01, 2006 12:53 pm    Předmět: Citovat

Chci tu injekci Very Happy Laughing
Návrat nahoru
jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2006 8:11 pm    Předmět: dalsi odkaz na zajimave stranky Citovat

http://www.nidcd.nih.gov/health/voice/stutter.asp ,snad to k necemu je
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po březen 06, 2006 9:59 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem stránky, které jsem předtím tak vychvaloval (stutter-no-more) dukladni prostudoval. Je tam kniha M.Schwartze pojednávající o "passive air flow technique" metodě. Máš začít mluvit při výdechu, neboť tehdy prý hlasivky nejsou "zamknuté". hlavně uvádí dokonale virni příklady koktavcu ze života, jak jsem dosud u žádných logopedu nezaznamenal. Tím se mi to tak zalíbilo. při praktickém zkoušení to však zatím moc nefunguje, koktám i při výdechu. Taky jsem narazil na diskusi jinývh amerických logopedu s dr.Schwartzem, ti ho dost kritizují a zpochyboují. Takže odvolávám svoje nadšení. Má někdo z vás s tím nějaké zkušenosti? Zbyněk
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2006 8:51 pm    Předmět: Citovat

Koktavci, furt mlčíte. Není s váma pořádná debata, Že ne ústní, to je jasný. Ale ani písemná ne. Furt sem píšu chytrý myšlenky a reakce je slabá. Zdá se mi, že píšu sám. Tak už toho nechám. mějte se a jdu cvičit pomalou řeč dle starých metod, které jediné mají sice nízkou, ale aspoň nějakou úeinnost. čau. Zbyněk.
Návrat nahoru
XXL
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 9:56 am    Předmět: Citovat

Zbynku, kazdy neumi tak anglicky jako ty, aby si udelal tak rychle nazor na tu knihu a mohl o tom diskutovat.


Anonymous napsal:
Koktavci, furt mlčíte. Není s váma pořádná debata, Že ne ústní, to je jasný. Ale ani písemná ne. Furt sem píšu chytrý myšlenky a reakce je slabá. Zdá se mi, že píšu sám. Tak už toho nechám. mějte se a jdu cvičit pomalou řeč dle starých metod, které jediné mají sice nízkou, ale aspoň nějakou úeinnost. čau. Zbyněk.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: so březen 18, 2006 8:15 am    Předmět: Citovat

osobně si myslím, že koktavost nemužeme redukovat jen na nějaké biologické a chemické procesy, je to komplexní problém, který se podle mi nevyřeší léky ani "nápravnými" metodami, co tak prosazuje Zbyněk. Opravdu nevěřím tim "vědeckým" teoriím, každý vědec si vymyslí nějakou tu metodu, ale stejně nefunguje žádná, dyť to znáte, ne? : ) nicméně s léky jednu pozitivní zkušenost mám, jedná se o velmi lehká antidepresiva, která v žádném případě neodbourávají koktavost, ale pomáhají mi postavit se problému čelem, přejít pokažený výkon a překonávat takové ty rezignované stavy, kterými se ještě více nooíte do problému. Je to taková berlieka, ale proč si trochu nepomoct, ne?Samotné řešení problému mojí koktavosti viděm spíše v tom, že se budu snažit přijmout svůj problém a taky hledat nějakou svojí hodnotu bez ohledu na můj stav řeči. A ještě něco, je naprosto ubohý promrhat život tim, že se budu zabejvat jen odbouráním neodbouratelného v podstatě banálního problému. A úeinnej lék na koktavost nevznikne!!!hough
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po březen 20, 2006 10:07 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to, zas dědek Zbyněk se ozývá. Odpovídám na předchozí příspěvek.strašně rád bych se s koktavostí naučil žít a přijímat ji, ale nedokážu to. Tak s ní neúspěšně bojuju asi 30 let. přesto věřím, že nastane den, kdy se to podaří. Existují třeba příklady, kdy si člověk vulí vyléčil rakovinu, bez nohou se naučil létat (Meresjev, že, z kterého jsme si dělali srandu), výkony špiekových sportovcu apod. Na druhou stranu-kdybych tolik času, co vinuju koktavosti, vydělával peníze, byl bych už zajištěný do konce života na několik generací. Tak nevím, nevím, nevím.Zbyněk.
Návrat nahoru
XXL
Anonymní





PříspěvekZaslal: út březen 21, 2006 6:40 am    Předmět: Citovat

Nazdar Zbynku,

DEFINITIVNE se zbavit koktavosti lze. To je prvně dobra zprava. Druha zprava je, ze na to aby jsi to dokazal by jsi musel mit obrovskou viru a vuli s tim skoncovat. To s bohuzel podari malokomu. Me se to jeste nepodarilo. A to je zprava dobra nebo spatna? Wink

To ze budes cist stovky knih a hledat ten spravny lek se to nevyresi. Budes znat stovky metod, ale tu jedinou a skutecne fungujici mame kazdy v sobe. Clovek ma daleko vetsi schopnosti, nez mysli.

Koktavost je urcite "lehci" nemoc nez rakovina. A i z rakoviny se nekteri jedinci uzdravili. Virou prenasejici hory, vuli prekonavajici vse, ...


Anonymous napsal:
Nedá mi to, zas dědek Zbyněk se ozývá. Odpovídám na předchozí příspěvek.strašně rád bych se s koktavostí naučil žít a přijímat ji, ale nedokážu to. Tak s ní neúspěšně bojuju asi 30 let. přesto věřím, že nastane den, kdy se to podaří. Existují třeba příklady, kdy si člověk vulí vyléčil rakovinu, bez nohou se naučil létat (Meresjev, že, z kterého jsme si dělali srandu), výkony špiekových sportovcu apod. Na druhou stranu-kdybych tolik času, co vinuju koktavosti, vydělával peníze, byl bych už zajištěný do konce života na několik generací. Tak nevím, nevím, nevím.Zbyněk.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út březen 28, 2006 1:46 pm    Předmět: Citovat

S tou vulí je to trošku problém. Já mám pocit, že právě čím víc chci mluvit plynule, tak tím víc jsem na to pak soustředěný a tím víc pak zadrhávám. Poslední dobou používám vuli spíš k tomu, abych překonal se vztyčenou hlavou nepodaoené situace a abych si z toho nic nedělal. Nevím, jestli to je zrovna tím, ale od té doby, co se o to snažím, tak jednak hodně vzrostla moje spokojenost se sebou samým a následni se zlepšila i samotná řeč. Jinak, věřím, že se dá najít řešení , ale to řešení podle mi musí vyplynout s pochopení sebe samého a svého absurdního problému, který je tak absurdní, že ho žádný doktor nemuže pochopit místo mi. Ale i tak je dá dělat spousta věcí i s vadou řeči, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127