Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NOVÁ MLUVA 2017 - zkušenosti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
denideni



Založen: 27.4.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2017 4:13 am    Předmět: NOVÁ MLUVA 2017 - zkušenosti Citovat

Ahoj, jelikož se nedostanu na svůj předešlý nick tak píšu z tohohle. Jmenuji se Denisa, je mi 21 a možná mě znáte z mých minulých příspěvků tady ve fóru. Nyní jsem v terapii Nové mluvy. Začala jsem na konci srpna 2017 a teď jsem se vrátila z 2. mikrokurzu. Najde se spousta lidí, kteří jsou k této metodě skeptičtí... Ano i já jsem byla. Moje první konzultace na NM proběhla v roce 2012 a rozmýšlela jsem se celkem 5let jestli do toho půjdu nebo ne. Popravdě tomu nevěřili ani rodiče, už jen kvůli té ceně jsme zkrátka dál zkoušeli logopedy, šamany a psychiatry ale opět jsme se jen přesvědčili, že zbytečně. Ano je to nákladná věc, neříkám že ne, k tomu všemu si připočtěte ubytovaní pokaždé co na kurz přijedete, stravu a dopravu. A víte co? I kdyby to stálo 2x tolik, šla bych do toho. Mám to štěstí, že mi pomáhájí rodiče ale i kdybych se měla kvůli tomu zadlužit, tak to rozhodně udělám. Není to jen tak, pokud vy sami nebudete chtít, tak můžete velice rychle spadnout do koktavosti, nikdo vám to do hlavy nenalije a nikdo tu každodenní práci za vás dělat nebude. Je třeba být k sobě upřímný a udělat tolik, abyste si mohli v pohodě říct, že jste v té chvíli, udělali vaše maximum. Pokud opravdu chcete něco s koktavostí udělat, objenejte se na konzultaci a jděte do toho. Já se cítím jako nový člověk, zeptám se na cokoliv, dokážu se u mluvení uvolnit, mluvím pomaleji ale už zdaleka né tak, jako po základním kurzu... Ale přiznejme si, že ten, kdo si vás bude chtít poslechnout tak si vás poslechne, ten který nebude chtít tak ať si jde. Je to jednoduché. Kolik lidí mi už řeklo, že mluvím krásně a ten pocit, když poprvé zavoláte rodičům bez jediného zadrhnutí je prostě neuvěřitelně osvobozující. Nejde o žádné extra protahování jak si tady hodně lidí stěžuje a každý krok tohoto kurzu je promyšlený do detailu, věnují se Vám individuálně a pokud je problém, tak se řeší hned. Nikdo Vás tam nenechá na holičkách a poznáte suprové lidi, tak jako já. Nikdy nebudu litovat a věřte, že pokud se pro to rozhodnete tak taky nebudete. Vykašlete se na peníze, nejsou to statisíce! Je to investice do vás, do vaší budoucnosti tak se zamyslete. Kdyby si chtěl o tom někdo pokecat, není problém, napište sz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127