Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brigáda, práce
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ItsM



Založen: 28.6.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 4:17 pm    Předmět: Brigáda, práce Citovat

Zdravím,
je mi 23 a ještě jsem neměl nikdy žádnou brigádu. Mám před sebou poslední rok školy a potom mě čeká ta hrůza jménem pohovor.. Mám z toho šílený strach, proto jsem si za ty roky nesháněl ani žádnou brigádu a místo toho sedím doma a nadávám si za to. Když poslouchám ty lidi okolo, co po nich chtějí třeba i na pohovoru do Kauflandu, tak je mi celkem mdlo a vím, že nemám šanci.. Děsím se konce školy, toho jak budu chodit na zmíněné pohovory a vím že vždycky uslyším tu stejnou odpověď.. Sad Chápu, že do toho musím jít, ale zatím si říkám že ten rok ještě počkám a budu se na to psychicky připravovat.. Za život jsem zažil už mnoho stresujících věcí (základka, střední, maturita, zkouškové období, řidičák apod.) ale toto mi leží v žaludku teda hodně.. Ohledně brigád musím lhát, každý by si myslel, že jsem línej a nechce se mi dělat.. Opak je ale pravdou.. Nikdo to nepochopí víc, než balbutik..

Jak to máte vy? Taky jste na tom podobně? Hodně mě to totiž užírá a nevím co mám dělat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomáš



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 7:58 pm    Předmět: Citovat

Naprosto ti rozumím.Já s tím bojuju taky pořád.Měl jsem jít shodou okolností taky před tejdnem na pohovor do Kauflandu,ale strach byl silnější než já..Rada je zdá se jednoduchá-překonat strach,zahodit všechny předsudky,nebát se předem jak to dopadne.Ale dokázat to praktikovat zatím nedokážu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ItsM



Založen: 28.6.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 11:26 am    Předmět: Citovat

tomáš napsal:
Naprosto ti rozumím.Já s tím bojuju taky pořád.Měl jsem jít shodou okolností taky před tejdnem na pohovor do Kauflandu,ale strach byl silnější než já..Rada je zdá se jednoduchá-překonat strach,zahodit všechny předsudky,nebát se předem jak to dopadne.Ale dokázat to praktikovat zatím nedokážu...


To si říkám taky, ale čím víc si to říkám, tak je to jen horší.. chtěl jsem jít taky aspoň doplňovat zboží do Kaufu, nebo někam jinam, ale mám strach.. nejhorší na tom je to, že vím, že se jedná o něco důležitého a neřeknu ani jednu větu čistě.. to je nejhorší :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 8:54 pm    Předmět: Citovat

Jít na pohovor z fleku je docela velký krok. Být tebou, tak si to rozdělím na několik menších kroků, ze kterých bys neměl tak velký strach. Když je zvládneš tak budeš mít vyšší sebevědomí a finální pohovor zvládneš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ItsM



Založen: 28.6.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 10:42 am    Předmět: Citovat

adam napsal:
Jít na pohovor z fleku je docela velký krok. Být tebou, tak si to rozdělím na několik menších kroků, ze kterých bys neměl tak velký strach. Když je zvládneš tak budeš mít vyšší sebevědomí a finální pohovor zvládneš!


Jaké kroky třeba myslíš? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jendakaf



Založen: 10.9.2015
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín, Brno

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 10:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj, je mi 24 let a absolvoval jsem zatím 2 pohovory o práci, o kterou jsem měl zájem. Studuji nyní magistra na FIT VUT v Brně a hledám něco na zkrácený úvazek, jako praxi.

Na pohovoru ti to přímo do očí nikdo neřekne, nicméně dá se vycítit určitý údiv a znepokojení od člověka, který s tebou jedná. Vedli jsme rozhovor o technologích, které ovládám a byl bych schopen tam zúročit. Pak jsem dělal testy (šlo o algoritmizaci nějakého problému), ty jsem v obou případech udělal. Pohovor vždy končil tím, že se ozvou, ale už se neozvali.

Sice to byly teprve 2 pohovory, ale pochopil jsem, že je třeba brát realitu takovou, jaká je. Nedělat si zbytečné iluze, protože ty způsobí jedině zklamání. Firma zřejmě nepřijme dobrovolně člověka s touto vadou. Málo kdo ví, že jde o problém s komunikací, nikoliv s myšlením. Chápu to, z pohledu té firmy narazili na podivína, tudíž nedostal zelenou.

Přemýšlel jsem o tom a řešení by mohla být taková:

1) Zlepšit své vystupování - jde především o to být si jistější. Hodlám natáčet komentovaná videa na youtube, první bude o mé bakalářské práci (mimochodem, dostal jsem za ni cenu děkana). Je asi potřeba víc mluvit. Tohle pomáhá, něco už jsem natočil a jde to. Navíc by to mohlo rozšířit mé portfolio.

2) Hledat příležitosti přes kamarády a známé - oni většinou ví, jak se věci mají. Řešili jsme např. během studia spousty týmových projektů a domluvit jsme se dokázali vždy. Mohli by mě případně někomu dohodit. Člověk s referencí je určitě lepší, než náhodný uchazeč.

3) Zůstat na univerzitě jako doktorand - studovat mi problém nedělá a univerzitní prostředí je mnohem tolerantnější (aspoň mě to tak přijde). Mohl bych se dále rozvíjet v nějaké specifické oblasti a podílet se třeba na nějakém výzkumu. Jen se mi moc nelíbí platové ohodnocení, které by bylo "tam venku" vyšší. Ale když to nepůjde jinak, je to prostě alternativa.

4) Jít pracovat do zahraničí. Možná máte také někdo pozitivní zkušenost s angličtinou. Koktám v ní o 2/3 méně než v češtině.

Třeba ti to nějak pomůže. Napsal jsem to tak, jak to je, resp. tak jak to vidím. Je možné, že na nějakou méně kvalifikovanou pozici v Kauflandu, jak píšeš, nebude problém se dostat. Přeji každopádně štěstí, ale jak jsem psal, raději se vyhnout různým iluzím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 5:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dva pohovory su malo na robenie zaverov. Poviem ti z mojej skusenosti. Este v minulosti som skoncil v jednej praci a dalsieho tri stvrte roka som si nevedel najst pracu. Bolo to aj v dosledku trocha horsej kvalifikacie, ale aj kvoli reci. Postupom casu, moje sebavedomie islo nizsie a tym padom som mal aj horsiu rec a prezentaciu. Ale i napriek tomu sa mi podarilo si zohnat dalsi job aj ked ten pohovor z mojho pohladu vobec nebol dobry a bol som si isty, ze ma nevezmu. Popritom som si este zlepsil kvalifikaciu a ked som skoncil v tejto firme, dal som si zivotopis na nas najvacsi pracovny portal a sa mi onedlho ozvali a plynulo som presiel do dalsieho zamestnania aj ked takisto pohovor nebol nejaky uzasny. Pravdaze si myslim, ze vela pohovorov padlo na mojej reci a tym padom aj celej mojej prezentacii, pri niektorych to bolo az ocividne, inym to bolo suma fuk a pozerali len na moje schopnosti a co uz mam za sebou. Takze nevesat hlavu, chodit na pohovory a byt pozitivne naladeny a snazit sa stale posuvat dalej.

jendakaf napsal:
Ahoj, je mi 24 let a absolvoval jsem zatím 2 pohovory o práci, o kterou jsem měl zájem. Studuji nyní magistra na FIT VUT v Brně a hledám něco na zkrácený úvazek, jako praxi.

Na pohovoru ti to přímo do očí nikdo neřekne, nicméně dá se vycítit určitý údiv a znepokojení od člověka, který s tebou jedná. Vedli jsme rozhovor o technologích, které ovládám a byl bych schopen tam zúročit. Pak jsem dělal testy (šlo o algoritmizaci nějakého problému), ty jsem v obou případech udělal. Pohovor vždy končil tím, že se ozvou, ale už se neozvali.

Sice to byly teprve 2 pohovory, ale pochopil jsem, že je třeba brát realitu takovou, jaká je. Nedělat si zbytečné iluze, protože ty způsobí jedině zklamání. Firma zřejmě nepřijme dobrovolně člověka s touto vadou. Málo kdo ví, že jde o problém s komunikací, nikoliv s myšlením. Chápu to, z pohledu té firmy narazili na podivína, tudíž nedostal zelenou.

Přemýšlel jsem o tom a řešení by mohla být taková:

1) Zlepšit své vystupování - jde především o to být si jistější. Hodlám natáčet komentovaná videa na youtube, první bude o mé bakalářské práci (mimochodem, dostal jsem za ni cenu děkana). Je asi potřeba víc mluvit. Tohle pomáhá, něco už jsem natočil a jde to. Navíc by to mohlo rozšířit mé portfolio.

2) Hledat příležitosti přes kamarády a známé - oni většinou ví, jak se věci mají. Řešili jsme např. během studia spousty týmových projektů a domluvit jsme se dokázali vždy. Mohli by mě případně někomu dohodit. Člověk s referencí je určitě lepší, než náhodný uchazeč.

3) Zůstat na univerzitě jako doktorand - studovat mi problém nedělá a univerzitní prostředí je mnohem tolerantnější (aspoň mě to tak přijde). Mohl bych se dále rozvíjet v nějaké specifické oblasti a podílet se třeba na nějakém výzkumu. Jen se mi moc nelíbí platové ohodnocení, které by bylo "tam venku" vyšší. Ale když to nepůjde jinak, je to prostě alternativa.

4) Jít pracovat do zahraničí. Možná máte také někdo pozitivní zkušenost s angličtinou. Koktám v ní o 2/3 méně než v češtině.

Třeba ti to nějak pomůže. Napsal jsem to tak, jak to je, resp. tak jak to vidím. Je možné, že na nějakou méně kvalifikovanou pozici v Kauflandu, jak píšeš, nebude problém se dostat. Přeji každopádně štěstí, ale jak jsem psal, raději se vyhnout různým iluzím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, čtu vaše příspěvky nedá se mi to nezeptat: přemýšleli jste někdo o tom, že byste nebyli zaměstnanci, ale pracovali sami na sebe? Mám na mysli stát se živnostníkem.

Také jsem byl ve dvou firmách zaměstnancem a před časem jsem začal dělat sám na sebe. Musím si to pochválit, jelikož nechávám za sebe mluvit svou práci (resp. výsledky) a méně už sebe. Mé zákazníky zajímá odvedená práce a už méně to, jestli mám vadu řeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomáš



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:53 pm    Předmět: Citovat

A jak si sháníš práci?Taky dělám na živnosťák,myslím že v oboru celkem slušně,ale problém je komunikace se zákazníkem..Telefony,jednání,většinou i koordinace s dalšíma řemeslama,kdy ti jen předají tel. číslo aby ses s nima domluvil atd..Je to docela boj a stres
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mh



Založen: 19.8.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 12:14 pm    Předmět: Re: Brigáda, práce Citovat

ItsM napsal:
Zdravím,
je mi 23 a ještě jsem neměl nikdy žádnou brigádu. Mám před sebou poslední rok školy a potom mě čeká ta hrůza jménem pohovor.. Mám z toho šílený strach, proto jsem si za ty roky nesháněl ani žádnou brigádu a místo toho sedím doma a nadávám si za to. Když poslouchám ty lidi okolo, co po nich chtějí třeba i na pohovoru do Kauflandu, tak je mi celkem mdlo a vím, že nemám šanci.. Děsím se konce školy, toho jak budu chodit na zmíněné pohovory a vím že vždycky uslyším tu stejnou odpověď.. Sad Chápu, že do toho musím jít, ale zatím si říkám že ten rok ještě počkám a budu se na to psychicky připravovat.. Za život jsem zažil už mnoho stresujících věcí (základka, střední, maturita, zkouškové období, řidičák apod.) ale toto mi leží v žaludku teda hodně.. Ohledně brigád musím lhát, každý by si myslel, že jsem línej a nechce se mi dělat.. Opak je ale pravdou.. Nikdo to nepochopí víc, než balbutik..

Jak to máte vy? Taky jste na tom podobně? Hodně mě to totiž užírá a nevím co mám dělat..


Ty jo, jako bys zrekapituloval můj život do 25... Laughing Na základce jsem se děsil nástupu na střední. Na střední jsem počítal dny do maturity. Po maturitě jsem se děsil vysoké v cizím městě, během vysoké ústních zkoušek (úmyslně jsem si vybíral co nejvíce předmětů zakončených písemnou zkouškou Very Happy ) a po vysoké jsem měl pro změnu smrtelnou hrůzu z pohovorů. Na rozdíl od "normálních" lidí se já obvykle kdykoliv v životě nebál selhání z hlediska kvalifikace, schopností nebo znalostí, ale prostě a jednoduše mi hlavou vždycky rezonovaly obavy ohledně řeči.

No jako ten první pohovor, na který jsem šel, byl vážně tragédie. Zpětně vnímám, jak jsem musel působit vtipně. Nesebevědomý, vyklepaný, bez praktických zkušeností (nějakou relevantní pracovní zkušenost při škole jsem samozřejmě vynechal - ne proto, že bych byl línej, ale jednoduše proto, že jsem z toho měl strach). Po asi čtvrtém nebo pátém pohovoru mi to začalo být tak nějak už jedno. Hned zkraje jsem pokaždé řekl, že když jsem ve stresu, tak se to podepisuje na plynulosti mého projevu. A bylo mi v tom světe div se o trochu líp, když se takhle vyložily karty na stůl.

Myslím, že v životě balbutika je právě ten přelom do dospělého života po škole obdobím, které ho buď zlomí a dorazí úplně anebo ho ohromně posune a pomůže mu najít se. Jestli mě něco práce naučila, tak to, že dnešek je stejně bezvadný den na to zemřít jako kterýkoliv jiný. Very Happy Tak co si z toho budu pořád dělat hlavu, přežívat někde v temném koutě a těšit se z každého započatého dne, ve kterém jsem se zase nějak dokázal vyhnout konfrontaci s mým problémem, ale který byl pro mě nakonec stejně bez hodnoty... Pracuju už tři roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jendakaf



Založen: 10.9.2015
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín, Brno

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 10:17 am    Předmět: Re: Brigáda, práce Citovat

mh napsal:
Hned zkraje jsem pokaždé řekl, že když jsem ve stresu, tak se to podepisuje na plynulosti mého projevu. A bylo mi v tom světe div se o trochu líp, když se takhle vyložily karty na stůl.

Ahoj, prosím tě, jak přesně jsi to formuloval? Přemýšlel jsem o tom, že bych to taky zmiňoval hned na začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mh



Založen: 19.8.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so září 19, 2015 2:59 pm    Předmět: Re: Brigáda, práce Citovat

jendakaf napsal:
Ahoj, prosím tě, jak přesně jsi to formuloval? Přemýšlel jsem o tom, že bych to taky zmiňoval hned na začátku.


To ti už fakt přesně neodcituju.. Laughing Ale něco ve smyslu: "Dobrý den, hned na úvod mám jednu otázku. Jde o to, že když jsem ve stresu, tak zadrhávám. Vnímáte to jako problém?"

Dál to asi nevysvětluj nebo nebagatelizuj. Je potřeba si uvědomit, že není moc co zakrývat a že tam jsi de facto na obchodním jednání. A tohle je prostě jen součást toho, co nabízíš. Kdybys to zakrýval, budeš pak jak špatnej realiťák, co si stoupne během prohlídky do rohu místnosti, abys přes něj neviděl na plíseň, co tam je. A budeš z toho podvědomě o to víc vynervovanej, "aby se na to nepřišlo."

V podstatě nikdy jsem se nesetkal s vyloženě negativní reakcí. Nakolik to byla vždy upřímnost a nakolik zdvořilost, to si posoudit netroufám. Fakt ale je, že se mi po vyložení karet na stůl hned dýchalo líp. Tak trochu si myslím, že balbutici přikládají svému problému o dost větší váhu, než jakou reálně má ze strany okolí...

Navíc se naštěstí pohybuješ v branži, kde přece jen spíš záleží na schopnostech než na tom, jestli někomu dokážeš dobře přečíst pohádku na dobrou noc. Jsem taky programátor, takže to ber jako osobní zkušenosti... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jendakaf



Založen: 10.9.2015
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín, Brno

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2015 7:04 pm    Předmět: Re: Brigáda, práce Citovat

mh děkuji za info, dodalo mi to trochu optimismu. Další pohovor mě čeká 29. září, jde o trainee program přímo pro studenty IT, tak cítím i větší šance.

Nejsi náhodou z Brna? Klidně bych zašel na kus řeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mh



Založen: 19.8.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po září 21, 2015 7:25 am    Předmět: Citovat

No to bych zašel moc rád. Smile Arrow Píšu soukromou zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomáš



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po září 21, 2015 11:51 am    Předmět: Citovat

Koukám,že jste tady snad všichni z Brna...
Nenašel by se taky někdo z jižních čech - České Budějovice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127