Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Práce, komunikace

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ItsM



Založen: 28.6.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 1:22 pm    Předmět: Práce, komunikace Citovat

Zdravím všechny Smile ani ne před měsícem jsem dokončil studium na Vyšší odborné škole a hledám práci. I když mluvím dobře (v kruhu přátel a rodiny), tak přijít na pohovor - jak kdyby se ve mně něco přepnulo a stěží vytáhnu slovní spojení, nebo celou větu. Čím víc chci být v klidu, tak je to horší a horší a jsem z toho špatný. Nedávno jsem byl na pohovoru na celkem dobré místo, které by mi osobně vyhovovalo, ale i když mám pro to místo školu a kvalifikaci, nedostal jsem ho. Sice mi bylo řečeno, že řeč nevadí, ale prostě je jasné, že radši přijmou člověka, co mluví dobře než někoho, kdo se zakoktává. Jak to máte vy s prací? chodíte i na pohovory na místo, kde třeba chtějí dobré komunikační schopnosti? má to cenu? já jsem si sice našel místo v jednom obchodním řetězci, ale prostě vím, že mám na víc. Jenže s koktáním mě nikdo nevezme, natož na nějaké místo, kde je potřeba dost komunikovat. Jsem z toho celkem v háji. Nemám chuť na nic, mám blbou náladu a nevím, co mám dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mh



Založen: 19.8.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červenec 14, 2016 1:36 pm    Předmět: Citovat

To je otázka té konkrétní pracovní pozice. Pokud se hlásíš na tiskového mluvčího nebo moderátora v rozhlasu, tak to samozřejmě moc cenu nemá. Smile Taky je otázka, zda ta potřeba komunikace je interní (v rámci týmu) nebo směrem ven (k zákazníkovi). To první není takový problém, druhé ano...

Chápu, že si myslíš, že máš na něco lepšího, a pravděpodobně to tak i je. Nicméně ze zkušenosti doporučuju krotit ambice a neplést si na sebe stále větší bič (nezameňovat s rezignací!). Hledej jistotu v tom, že práci máš a dostat místo jinde pro tebe tedy není existenční otázka. Přece jen se pak líp dýchá i na tom pohovoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rizzlah



Založen: 24.8.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 12:14 pm    Předmět: Citovat

Doporučuji nadřízenému, zaměstnavateli, tomu kdo vám školí říct o tom, že máte problém s plynulou řečí, je možné že najdete škodolibého člověka, ale ve většině případů si nadřízený řekne, aha, jde kolem toho pozitivně a má ve mě důvěru, oba budete víc uvolnění a pro dotyčného to nebude takové překvapení, bude s tím počítat, takže to uvolní průběh pohovoru a vůbec do budoucna.

I v obchodě, kde se lidé ptají na zboží a vy jim podáváte informace a pomáháte vybrat, i v takovém místě můžete najít uplatnění, lidi a pracovníci si na vás zvyknou a pokud na to budou nahlížet negativně a v krajním případě si vás budou dobírat, víte že tohle je firma, pro kterou dělat nechcete, jedna věc lidí, co trpí neplynulostí řeči, je ta, že mohou filtrovat, když to řeknu
přehnaně * dobré * a * špatné * lidi.

Každopádně přeji hodně úspěchů v pracovní branži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127