Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lidé z Prahy a okolí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2014 10:13 pm    Předmět: Lidé z Prahy a okolí Citovat

Ahoj, je zde někdo z Prahy a okolí?

S koktavostí se mi poslední dobou docela daří bojovat a dále bych si chtěl rozšířit obzory. Osobně neznám nikoho kdo má obdobný problém a rád bych občas s někým pokecal, vyměnil zkušenosti, myšlenky ap.

Když tak pište Smile
Adam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 8:36 am    Předmět: Citovat

Ako sa ti dari bojovat Smile?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 7:45 pm    Předmět: Citovat

To by bylo asi na déle Smile Každý by si měl tu svou cestu najít sám. Ani otisk prstu nemá nikdo z nás stejný, takže hledat něco, co funguje u někoho jiného, nebude podle mě zaručeným receptem na druhého člověka.

Ve stručnosti:
- jsem srovnaný (práce, rodina, peníze, zdraví)...
- nebojuji proti koktavosti, snažím se s tím vycházet
- trénuji
- jsem s tím smířený
- snažím se o osobní rozvoj
- mrkni na tohle https://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc Nakoplo mě to více o koktavosti přemýšlet. Ke konci je část, kde Dušek říká příběh rodiny, kde mají (tuším) autistického syna. Neuvěřitelně mě to dojalo a uvědomil jsme si, že to bude nějak obdobně s koktavostí.
- dostal jsem se k www.firstclass.cz to mě taky dost nabíjí a pomalu přehodnocuji mé myšlení. Nikdy jsme si nemyslel, že mě můžou jakkoliv ovlivnit obdobné články, ale opak je pravdou. Některé články jsou tak pravdivé, až mě štve, že jsem na to nepřišel dříve Smile Například většina lidí (koktavých i bez tohoto problému) si myslí, že je okolní lidé moc řeší. Koktaví kór. Opak je zde opět pravdou.
- sumasumárum, u mě je to ve velké míře o hlavě.
EDIT: tak ještě doplním, že jsou super knížky od Ivo Tomana. Zejména Debordelizace!

Kdyby byl někdo v Praze, určitě se ozvěte sem, nebo piště soukromou zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2014 8:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Adame, to co jsi napsal mi přijde super, to je myslím ta správná cesta:)

Snažíme se tu v Praze s naším sdružením Balbutik propagovat trochu podobnou myšlenku, nějaké info o našich pravidelných srazech je tady:
http://balbutik.cz/nase-clanky/nova-svepomocna-skupinova-terapie

a něco o naší terapii:
http://balbutik.cz/nase-terapie/nase-terapie

Pokud Tě to zaujme, tak někdy doraž, budeme rádi, když nás obohatíš svým pohledem:)

Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 7:33 am    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo, díky za kontakt! Dívám se, že zrovna zítra máte sraz Smile A docela se mi to hodí, takže bych mohl dorazit. Je to v pohodě?

Kolik Vás asi chodí? Je to nějak zpoplatněno? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 10:20 am    Předmět: Citovat

Ahoj Adame,

na sraz určitě doraz. Chodí nás střídavě tak 5-10 a neplatí se vůbec nic, děláme to všichni ve volném čase prostě protože myslíme, že je to správná věc a že to nám balbutikům pomáhá.

Jinak srazy pořádáme pravidelně už asi 7 let a nedávno jsme nám při jejich organizaci začalo pomáhat logopedické centrum Carpe Diem, ale srazy jsou svépomocné - tedy dělají je balbutici pro ostatní balbutiky. Nejde tedy o nějaké sezení vedené logopedem, je to spíš o tom, abychom se my sami balbutici postavili problému čelem:)

Zatím!
Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 11:11 am    Předmět: Citovat

fajn, díky za info, s nejvyšší pravděpodobností dorazím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 8:20 pm    Předmět: Sraz v Praze Citovat

Ahoj zjistil jsem , že se konají srazy v Praze balbutiků.Kde to nevím přesně snad se někdo ozve kde se to koná.
Jinak jsem si pročet systém terapie v Třinci a zjistil jsem v příspěvku Warrior within co píše a postup mluvy.Přesně tento postup jsme měli v Praze 8 V Kobylisých - inter.škola pro vadně mluvicí. Terapie trvala 1 mesíc při škole, zapomenout na starou řeč a učit se úplně od začátku mluvit pomalu. Ale chce to provádět ve skupinách a sněkým , kdo má tento problém. Absovoval jsem to tři roky za sebou, myslím že to v tu dobu hodně pomohlo
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127