Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 12:08 am    Předmět: Citovat

Tomíčku, tak to se mi taky stává. Něco řeknu pěkně a pak už nejsem schopen to říct znovu, jsem pak na toho člověka naštvanej Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 11:43 am    Předmět: Citovat

A ještě horší je, když něco ze sebe soukám hodinu a po hrozné námaze to vyslovím.. a člověk se mě zeptá:co? ..Very Happy A celé to trápení pro mě začíná odznova Very Happy
(moje horší já mu chce odseknout "nic blbečku" Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicekk



Založen: 4.3.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 8:47 pm    Předmět: Citovat

Přesně jak říkáte vy.. Dneska, u nás ve městě je malá pekárna, tak jsem si šel pro pečivo s tim, že alespoň potrénuju Smile Ideální situace, nikdo nikde, stará vlídná paní za pultem a já spustim "Dobrý den, vzal bych si tři daaaaaaaaaa" a ona "dalamánky?" já že jo... prostě to nešlo, bylo to hrozně potupný...Ale o to nejde, zajímá mě spíš to, že jsem prostě neřekl klíčový slovo celý věty, jinak jsem byl absolutně v pohodě... A taky, že nemám chuť třeba na koláč Very Happy Very Happy Very Happy Tohle je psychika a nevim proč, když jsem byl uplně v klidu, ve dvou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 9:20 pm    Předmět: Citovat

První chyba byla už ta, že jsi si vůbec myslel, že to zvládneš Very Happy Ne, já bych do takové situace nešel, je mi pak vždycky tak trapně až na omdlení, když něco řeknu špatně a pak následuje takový potupný ticho Smile Ale někdo to zase může považovat za hrdinský čin Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 9:42 am    Předmět: Citovat

Ono to bude i v tom, jak k tomu kdo přistupuje.. Jako trapně nám je všem, to je jasné. Ale někdo to hodí za hlavu a někdo se po takovém zážitku stáhne ještě víc do sebe.
Já se to snažím přecházet, protože kdybych se měla stahovat do sebe pokaždé co se mi trapně nepovede něco říct, tak bych musela být už dávno zavřená někde v ústavu a houpala bych se na židli dopředu a dozadu.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 5:39 pm    Předmět: Citovat

Mně se občas stává, že ze sebe nemůžu vyrazit ani slovo (anebo to ze mě leze jak "z chlupaté deky"); už se taky pár lidí na mě kvůli tomu dívalo zvláštně. U některých jsem měla i pocit, že pochybují o mých mentálních schopnostech. Very Happy A je pravda, že je lepší to moc neřešit - ať si kdo myslí, co chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 7:25 pm    Předmět: Citovat

Já o svých mentálních schopnostech pochybuji zcela běžně, např. teď když mám za tři týdny státnice a připadám si dutá jako bambus nebo když doufám že se chlap dokáže změnit..Very HappyVery Happy
To odlehčuju..Smile Ono taky záleží na tom, jak vnímáme toho, ke komu mluvíme.. když ho vnímáme jako autoritu tak je to horší i z hlediska toho že nám to nejde říct, i z hlediska toho že nechceme aby si o nás myslel něco špatného tak to člověka může víc trápit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2014 9:00 am    Předmět: Citovat

Viem presne o com pises, ked som bol mladsi, podobne veci som tiez takto prezivil. Neviem ci to bolo vekom, alebo ked postupne danym situaciam celis, ze sa akoby psychicky na to uz adaptujes a nie je to az taky problem, aj ked niektory ludia na teba divne pozeraju. Treba s tym proste len bojovat nic ine sa k tomu povedat neda Smile

gogo napsal:
První chyba byla už ta, že jsi si vůbec myslel, že to zvládneš Very Happy Ne, já bych do takové situace nešel, je mi pak vždycky tak trapně až na omdlení, když něco řeknu špatně a pak následuje takový potupný ticho Smile Ale někdo to zase může považovat za hrdinský čin Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2014 5:47 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem si s řidičem autobusu pokecala úplně ukázkově.. mlela jsem a mlela, a pořád ne a ne se zaseknout. Už mi to bylo nějaké divné. Ale nakonec jsem se zasekla u slova "králíček" Very Happy Sakra, málem to bylo za sto bodů.. Very Happy
Ale nechápu proč mi to tak nemůže jít všude. Kruci Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicekk



Založen: 4.3.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 1:56 am    Předmět: Citovat

Gogo, a proč bych do toho nešel? Nedůležitá situace s jednou prodavačkou, ideální na trénink, neni to žádnej Mekáč Very Happy Já si na to poslední dobou docela zvykám, fakt o nic nejde, a pokoušim se to takhle brát.. Ale jak psala zoranka, to si dovedu představit, a mě taky každý kouká jak na zaostalého.. To fakt nesnášim..

Ale teď mi zvedl náladu kamarád, zeptal jsem se ho na názor na tohle... A on mi povídá "Já už to ani nevnímám, hlavní je, že nejsi zmrd a tohle je uplně jedno..." Takhle by to mělo být...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 11:44 am    Předmět: Citovat

To je fakt.. Vezměte si, kdyby to, že se zasekneme, mělo vadit úplně každému, s kým bychom se v životě setkali.. Dyť je to úplná blbost.. a když je člověk v pohodě a je hodný na ostatní a tak, tak proč by to měl někdo řešit. Naštěstí těch normálních lidí je víc než těch blbečků. Alespoň co se týče názoru na náš problém.
Jinak na blbce narazíte kdekoli, je dobré na to být nějak připraven, ale neřešit to předem, jinak bychom nedělali nic jiného:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 11:25 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si všimla, že pokud lidé poznají, že člověku dělá mluvení problém kvůli koktání, berou to většinou v pohodě. Horší je, když to třeba není úplně zřejmé a vypadá to, že dotyčný neví, co má mluvit nebo je nějaký zmatený. Very Happy

Tomíčku, určitě to neřeš. Lidé mají např. po některých úrazech mnohem horší problémy s komunikací, a pokud se vůbec nějak domluví, jsou celí šťastní (mám jednoho takového známého). Koktání proti tomu vůbec nic není. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicekk



Založen: 4.3.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2014 2:07 am    Předmět: Citovat

Přesně, když člověk pochopí proč mluvim jak mluvim, tak se jeho postoj většinou zlepší, a už na mě nečumí jak na debila...Znáte ty grimasy těch normálních Very Happy Very Happy Já tohle docela slušně dohánim povahou...

No a řekni mi, proč bych to neměl řešit? Je to problém, kterej mě trápí víc, než cokoli jinýho, ztěžuje mi život, to znáte... A nemůžu se srovnávat s někym po nehodě, to je blbost. Proboha, to už si můžu říct, že jsem se mohl narodit někde v Turkmenistánu, takže se mám vlastně líp jak někdo tam, takže vlastně můžu všechno vzdát a dožít... Známýmu nezávidim, samozřejmě vůbec nic proti, ale tohle prostě neni argument Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2014 9:23 am    Předmět: Citovat

Měla jsem spíš na mysli neřešit tu situaci v obchodě a jí podobné. Smile A jinak já jsem to přestala řešit celkově. Někdy si sice říkám, že by se mi žilo snáz, kdybych mluvila dobře; ale na druhou stranu, potom by to bylo všechno až moc lehké a kdoví, kam bych se dostala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 5:13 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem obhajovala bakalářku.. Jedním slovem: HRŮŮŮŮZA.. trápila jsem se tam 30 minut namísto 15..A jak jsem skončila, tak mi bylo tak mdlo že jsem tam málem odpadla. Další chvíle na výsluní do mého deníčku:-D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
Strana 14 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127