Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 1:14 pm    Předmět: Shánění práce Citovat

Ahojte všichni, přihlásila jsem se teprve dnes, protože mě už dlouho trápí jedna věc. Jsem ještě stále studentka, studuju sociální práci. Zatím jsem si vydělávala vždycky jen přes léto brigádami. A přiznám se, že to byly pouze brigády manuální, u kterých jsem sice s lidmi komunikovala, ale ne zas tak moc a rozhodně jsem nemusela komunikovat po telefonu, což je pro mě nejhorší věc na světě.
Postupem času mě ale napadá jedna věc. Jak to bude vypadat, až si budu shánět skutečnou práci? Když si představím, že přijdu na nějaké výběrové řízení, a budeme dva uchazeči- já s vadou řeči a někdo jiný bez vady, kdo má asi šanci tu práci získat? Stále častěji mě straší myšlenka, že kvůli tomu, že koktám a po telefonu ze sebe nevyrazím ani slovo, žádnou práci neseženu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 10:11 pm    Předmět: Citovat

mam rovnaky problem Sad tiez si neviem predstavit ako budem moct konkurovat ostatnym uchadzacom s takym handikepom, ale verim ze sa do vtedy z toho dostanem alebo sa to aspon zlepsi Smile

ono nie vzdy si musia zamestnanci vyberat z viacerych uchadzacov, takze nadej je tu stale treba len verit Wink vela koktavych si uz naslo pracu, a myslim si, ze keby si musela telefonovat tak by si si zvykla a po case by ti to slo lepsie (aj ked chapem ze to musi byt strasne stresujuce, ked mam niekde volat tak si den dopredu pripravujem monolog Very Happy )

ja som napriklad neznasala ak som mala s niekym rozpravat cez taky ten zvoncek ktore su v bytovkach, teraz treti rok roznasam letaky, zvonit musim stale aby mi niekto otvoril a uz to je pre mna taka prirodzenost, ze ani nemyslim na to ci budem koktat alebo nie, na 99,9% viem ze to vzdy zvladnem a citim, ze sa mi vdaka tomu zlepsilo aj telefonovanie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt srpen 01, 2013 7:06 am    Předmět: Citovat

Jo, to znám Very Happy Já jsem radši počkala až někdo půjde ven nebo dovnitř a otevře mi. Jako děcko jsem na to, že koktám, myslela pořád. Dokonce jsem chodila do obchodu je do samoobsluhy, a ne to těch, kde musím říct co chci. Teď takové věci neřeším, už je mi to úplně jedno, ale s tou prací si tu lhostejnost ke koktání pořád neumím spojit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 01, 2013 4:39 pm    Předmět: Citovat

Lepší je zůstat na podpoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt srpen 01, 2013 7:02 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
Lepší je zůstat na podpoře.


Tomu přece sám nevěříš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 01, 2013 9:15 pm    Předmět: Citovat

Proč? Snažím se tomu věřit :))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2013 5:55 am    Předmět: Citovat

A ty jsi a podpoře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2013 8:12 am    Předmět: Citovat

Za měsíc budu :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emilko



Založen: 6.8.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 2:41 pm    Předmět: Citovat

zial s hladanim prace je to zle .. ako balbuticka budes vzdy diskriminovana. Kazdy sa smeje nad podporou ci invaliditou, ale VZDY na pohovore, pokial budu mat na vyber, si vyberu nekoktaveho ako koktaveho. A ani sa im necudujem, ja by som bol taky isty. Takze, kupit krem na ruky a sup ho manualne pracovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 07, 2013 12:46 pm    Předmět: Citovat

Jen pokud máš opravdu IQ Einsteina a třeba programuješ, tak se uplatníš, ovšem takový ten lepší střed s vysokou školou to má stejně blbý, jenže tak já nestudoval ani tak pro uplatnění, který stejně asi moc velký nebude, jako spíš pro svůj dobrý pocit ze studia samotného :) Pokud nějaký balbutik umí dobře programovat a rozumí počítačům, tak ho koktání nemusí vůbec omezovat a může vydělávat pohádkové peníze, horší už to může být u studenta humanitních oborů, kde je potřeba mluvit :) A špičkový chirurg může taky koktat, dokonce i pilot letadla, horší už je to zase u právníka :))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 07, 2013 12:52 pm    Předmět: Citovat

Ale tady u tebe Nuny nevidím problém. Myslím si, že v oblasti sociální práce nikdo nebude koukat na vadu řeči, že bude spíš záležet, jak moc budeš nápomocná sociálně potřebným, myslím, že sociální oblast by měla být oblast s velkou tolerancí k člověku, však "sociální" je pro lidi, takže myslím, že v tvém případě se nemusíš o uplatnění obávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emilko



Založen: 6.8.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 6:55 pm    Předmět: Citovat

zial, v beznom zivote je strasne vela zamestnani, na ktore mame potencial i sikovnost, avsak pre rec ich nemozeme robit .. a dokonca ani pilota, pretoze ten komun ikuje cez vysielacku s dispecingom a ked sa nebude vediet vyjachtat, tok to je blbe .. zial, nemozeme sa plnohodnotne zaclenit do spolocnosti, co nam ponuka, vzdy budeme obmedzovani, to je realita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 10:42 am    Předmět: Citovat

No tak ale pořád lepší pilot než právník, právník musí jen mluvit, ale pilot převážnou část své práce využívá jiné přednosti mozku :) A nějak se vždy vymáčkne, přinejhorším to za něho řekne kopilot :)) A za čas to bude kapitán s mnoha zkušenostmi a několika úspěšnými přistáními, že si ho budou považovat a jeho vadu budou brát jako bezvýznamnou. Věřím klukovi, že to zmákne a všichni tu na něho budeme hrdí! :D Větší obavy mám o právníka, ten to bude mít v životě těžší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 5:43 pm    Předmět: Citovat

Tohle je taky strašná sranda http://www.youtube.com/watch?v=MrJa2oZC55o
Proč si nedělat vtipy i o lidech na vozejku, abychom se zasmáli. Tohle nepochopím, kéž by si Pitkin mohl vyzkoušet na vlastní kůži co to je za život a hlavně co si zažívají děti na základních školách. Je to opravdu strašnej debil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 7:19 pm    Předmět: Citovat

bohuzial, kto si to sam nezazije, nikdy nepochopi
uz len z toho dovodu, ze mam rada psy mi to neprislo vtipne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
Strana 1 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127