Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 2:24 pm    Předmět: Citovat

No poprat se s tím můžou jenom ti, co měli dobré rodinné zázemí a dostatek citu od druhých, ty ostatní pokud nebudou mít dostatečnou emocionální podporu a dostatek blízkých lidí se z toho sami asi nedostanou! Jednou z možností by bylo navazovat mezilidské vztahy v průběhu pracovního procesu, který nám je odpírán :)
Tak ono je právě výkon dokázat si už třeba najít práci, založit rodinu a úspěšně vychovat a dovést děti k samostatnému životu, pokud možno trochu společensky existovat, což je pro mě do budoucna hodně imaginární skutečnost, jelikož jsem ještě pořádně nepromluvil s dívkou :)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 7:42 pm    Předmět: Citovat

No, je pravda, že osobně si na rodinné zázemí nemůžu stěžovat. Velký vliv to na člověka určitě má.

gogo napsal:
což je pro mě do budoucna hodně imaginární skutečnost, jelikož jsem ještě pořádně nepromluvil s dívkou Smile))

Pokud stále jen nesedíš doma, pak nechápu, jak to děláš. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 8:14 pm    Předmět: Citovat

Ano, podle mě má rodinné zázemí velký vliv na člověka, pokud se máš na koho spolehnout, máš oporu, tak pak jde vše snadněji, než když se musíš spoléhat sám na sebe, pokud nemáš dobrou rodinu, tak všechny tvé kroky jsou nejisté a mnohdy ani nevíš, zda je má cenu dělat, když je děláš jen pro sebe. A jak tuším, tak tobě hodně pomáhá víra v Boha, což tato oblast je mi hodně vzdálena a jsem za to rád. Přístup věřících lidí k řadě věcem mi vadí, jako například, když zemře člověk, všichni brečí a věřící jen vyrovnaně prohlásí, že "mrtvý se konečně dočkal Pána". Trochu takový cynismus nebo spíš uzavřenost ve vlastní víře, která je beztak nepodložená. Ale to už se dostáváme k jiným otázkám a mohl bych tady celou řadu lidí popudit.
Představ si, že nesedím jenom doma, chodím do školy, do knihovny, někdy do samoobsluhy na nákup, a přesto to jde, takže jsem rád, že taky něco nechápeš :D Ale jak jsem zjistil, tak tu jsou i větší borci než jsem já a drží laťku o několik let výš než já. Oni ženy to asi mají v komunikaci s druhým pohlavím snadnější, když je všude ustáleno nesmyslné pravidlo, že muž musí první oslovit ženu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 10:48 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
Ano, podle mě má rodinné zázemí velký vliv na člověka, pokud se máš na koho spolehnout, máš oporu, tak pak jde vše snadněji, než když se musíš spoléhat sám na sebe, pokud nemáš dobrou rodinu, tak všechny tvé kroky jsou nejisté a mnohdy ani nevíš, zda je má cenu dělat, když je děláš jen pro sebe.

Myslím, že koktání není zdaleka tvůj největší problém. Sama ale nejsem u vytržení, když mi někdo dává rady z oblasti psychologie, aniž by o mně něco kloudného věděl - takže to nebudu dělat ani tobě. Smile Měl bys ale s tím (s tím, co tě trápí) něco dělat, nemůžeš to celý život v sobě nosit. Potom skrze to, co tě poznamenalo, nahlížíš i všechno ostatní. Celkem dobrý způsob je být někde užitečný, nejlépe bez nároku na odměnu. Sice to ještě není konečné řešení vnitřního problému, ale člověka to k tomu celkem uschopní.
citace:
A jak tuším, tak tobě hodně pomáhá víra v Boha, což tato oblast je mi hodně vzdálena a jsem za to rád. Přístup věřících lidí k řadě věcem mi vadí, jako například, když zemře člověk, všichni brečí a věřící jen vyrovnaně prohlásí, že "mrtvý se konečně dočkal Pána". Trochu takový cynismus nebo spíš uzavřenost ve vlastní víře, která je beztak nepodložená.

Víra v Boha v životě pomáhá, i když spíš ani tak ne víra, jako důvěra. Co se týče nepodloženosti - myslím, že velká část věřících má pro svou víru dost důkazů (zkušeností s nadpřirozenem). Sama jich mám hodně - ale hlavní podstatou křesťanství není (pouhá) víra v existenci Boha, nýbrž život podle Božího zákona a hledání pravdy. Smile Kdo nevěří v Boha, ale žije v souladu se svým svědomím (které je Božím zákonem v nás, nesmíme ho ale umlčovat) a zároveň se poctivě snaží poznat pravdu, je z křesťanského pohledu také křesťanem. Je pro to termín "anonymní křesťanství". Z křesťanského pohledu je také víra v Boha darem, a ne všichni jí můžou z různých důvodů dosáhnout; není to ani nutná podmínka spásy, život podle svědomí je ale povinností každého.
Co se týče cynismu-uzavřenosti ve vlastní víře - já myslím, že i křesťané pláčou, když jim někdo blízký umře. Alespoň soudím podle sebe; také mi umřelo několik velmi blízkých lidí (mamka, děda, který s námi žil v jednom domě, kamarádka). Hodně jsem to obrečela. Protože i když věřím, že se s nimi zase potkám, nebude to asi hnedka. Smile S příchodem křesťanství - s Kristovou obětí- ale utrpení a smrt změnily svůj charakter. Předtím byla smrt a s ní i utrpení následkem hříchu a plodila jen beznaděj; pro křesťany je ale smrt brána na věčnost a utrpení snášené s důvěrou k Bohu se stalo svatým, protože nás připodobňuje ke Kristu, který šel stejnou cestou (a tím nás i očišťuje). To je náhled, se kterým nemusíš souhlasit, Smile ale je to víceméně postoj, ze kterého křesťané vycházejí ve vztahu ke smrti a k různým životním nepohodám.
citace:

Představ si, že nesedím jenom doma, chodím do školy, do knihovny, někdy do samoobsluhy na nákup, a přesto to jde, takže jsem rád, že taky něco nechápeš Very Happy Ale jak jsem zjistil, tak tu jsou i větší borci než jsem já a drží laťku o několik let výš než já. Oni ženy to asi mají v komunikaci s druhým pohlavím snadnější, když je všude ustáleno nesmyslné pravidlo, že muž musí první oslovit ženu.

Člověk se většinou nejlépe seznámí někde ve vlaku nebo na výletě (zájezdě). A škola je také výborné místo,kde se dá nezávazně si s někým povykládat - a potom třeba i závazně. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 11:42 pm    Předmět: Citovat

Mě tedy katechetické poučky přímo nadzvedávají žaludek. Vaším problémem, věřících, je ten, že si myslíte, že jste dostali patent na rozum, čiší z vás taková nadřazenost, přílišné sebevědomí a někdy až arogance v případech, kdy máte na vše nadpřirozené Boží vysvětlení. Nevím tedy s jakým nadpřirozenem jsi se setkala, ale to nadpřirozeno vůbec nemusí souviset s Bohem a s nějakým desaterem, které vymyslel před kolika lety nějaký chlapík na koleně. To, že existuje nadpřirozeno totiž nemusí znamenat, že existuje Bůh a nějací andělé, nevím, kde berete tu jistotu. A setkal jsem se již na škole s věřícím kolegou a opravdu váš způsob uvažování mi není blízký, jste takoví emocionálně plošší, za vším stojí Bůh, vše co se stane je Boží úděl, prostě neuvažujete racionálně normálně, s tím zase nemusíš souhlasit ty. Samozřejmě, že s vírou u mnoha věřících se obtíže života mohou a zřejmě překonávají lépe, jde jen o to, zda to není jen nějaké nalhávání si něčeho a utvrzování v něčem, co byste chtěli, aby bylo.

Ono seznámit se dá těžko, když koktáš :)) O tom by ti mohli vyprávět ti kolegové zde, kteří jsou zápisu v Guinessově knize rekordů blíž než já, že to není tak jednoduché oslovit dívku o kterou stojíš, zvláště když víš, že by jsi ze sebe pak stejně nedostala v nastalém rozrušení kloudné slovo :)) Já vím, zase mě napíšeš, že jsou i jiné druhy lásky a to láska k Bohu, atd.. Prostě s vámi věřícími se nedá polemizovat, protože máte svou pravdu a v té jste kamenně utvrzeni a o normálních pochodech života se s vámi komunikovat nedá, protože ihned odkazujete k modlitbě. My dva už bychom si asi ani neměli snad psát, protože se názorově velice odpuzujeme a nebude to lepší.
Ono pracovat bez nároku na odměnu si nemůže dovolit leckdo a já už teprve ne, za měsíc se budu snažit najít placenou! práci a nějak se uživit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:19 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
Mě tedy katechetické poučky přímo nadzvedávají žaludek. Vaším problémem, věřících, je ten, že si myslíte, že jste dostali patent na rozum, čiší z vás taková nadřazenost, přílišné sebevědomí a někdy až arogance v případech, kdy máte na vše nadpřirozené Boží vysvětlení. Nevím tedy s jakým nadpřirozenem jsi se setkala, ale to nadpřirozeno vůbec nemusí souviset s Bohem a s nějakým desaterem, které vymyslel před kolika lety nějaký chlapík na koleně. To, že existuje nadpřirozeno totiž nemusí znamenat, že existuje Bůh a nějací andělé, nevím, kde berete tu jistotu. A setkal jsem se již na škole s věřícím kolegou a opravdu váš způsob uvažování mi není blízký, jste takoví emocionálně plošší, za vším stojí Bůh, vše co se stane je Boží úděl, prostě neuvažujete racionálně normálně, s tím zase nemusíš souhlasit ty. Samozřejmě, že s vírou u mnoha věřících se obtíže života mohou a zřejmě překonávají lépe, jde jen o to, zda to není jen nějaké nalhávání si něčeho a utvrzování v něčem, co byste chtěli, aby bylo.

Na víru jsi řeč zavedl ty a "katechetickou poučku" jsem uvedla pouze jako vysvětlení některých křesťanských postojů (které jsi také zmínil). Smile
Nevím, s kým ses potkal, někteří lidé jsou fanatici. Fanatik se pozná podle toho, že ho urážejí všechny názory, které se jen trochu liší od toho jeho. Toto se ale netýká jen křesťanů. Laughing
Věřící jsou různí a také mám dojem, že se to liší v závislosti na oblastech. U nás na na moravsko-rakousko-slovenském pomezí chodili téměř všichni moji spolužáci na ZŠ i na SŠ do kostela - že by to ale na jejich chování bylo nějak zvlášť poznat, to ne (bohužel). Až na výjimky.. A v Čechách, jak jsem viděla, moc lidí do kostela nechodí, ale ti, co chodí, to většinou berou opravdu vážně (někdy až právě fanaticky - také bohužel). Osobně zastávám názor, že pokud člověk něčemu věří, měl by tomu opravdu věřit a chovat se podle toho. Anebo svoji víru/nevíru přehodnotit. To se týká i "patentu na rozum" - přece si musíš stát za svými názory na základní životní otázky, a je jedno, zda se to vztahuje k náboženství/ateismu nebo k něčemu jinému. Což ovšem předpokládá, že stejné právo ponecháváš i druhým.
citace:

Ono seznámit se dá těžko, když koktáš Smile) O tom by ti mohli vyprávět ti kolegové zde, kteří jsou zápisu v Guinessově knize rekordů blíž než já, že to není tak jednoduché oslovit dívku o kterou stojíš, zvláště když víš, že by jsi ze sebe pak stejně nedostala v nastalém rozrušení kloudné slovo Smile)

Možná najít si nějakou ukecanou, která tě osloví sama.
citace:
Já vím, zase mě napíšeš, že jsou i jiné druhy lásky a to láska k Bohu, atd.. Prostě s vámi věřícími se nedá polemizovat, protože máte svou pravdu a v té jste kamenně utvrzeni a o normálních pochodech života se s vámi komunikovat nedá, protože ihned odkazujete k modlitbě. My dva už bychom si asi ani neměli snad psát, protože se názorově velice odpuzujeme a nebude to lepší.

Já jsem tady snad někdy něco podobného psala? Very Happy Tím spíš, že srovnávat lásku k Bohu s láskou k člověku nemá smysl - jsou různého charakteru a navzájem se vůbec nevylučují (naopak). Odkazovat nevěřícího člověka k modlitbě je rovněž nesmyslné.

citace:

Ono pracovat bez nároku na odměnu si nemůže dovolit leckdo a já už teprve ne, za měsíc se budu snažit najít placenou! práci a nějak se uživit.

Nemyslela jsem soustavnou práci, to si opravdu může dovolit málokdo - ale kdyby sis prolistoval různé psychologické studie, tak je dokázáno že i příležitostné aktivity tohoto druhu posilují v člověku pocit vlastní užitečnosti a smyslu života. Já tě samozřejmě nenutím něco takového dělat, je to jen jeden z osvědčených postupů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 5:13 pm    Předmět: Citovat

Vyjádřím se už jen k jednomu, jelikož v otázkách víry, jak jsem již psal se neshodneme a s lidmi tvého postoje neradno mít co dočinění.

"Možná najít si nějakou ukecanou, která tě osloví sama." ---> Jsem rád, že na vše nacházíš odpověď, ale tohle je plácání prázdné slámy. Ukecané dívky nenosí na čele znamení a i kdyby, neznamená to, že by chtěla postiženého člověka. Někdy nech něco bez odpovědi, protože za každou cenu nalézt na vše odpověď je podle mě známkou nekritického, nevcítěného a tudíž slámového všeználkovství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš 2



Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 9:04 pm    Předmět: Citovat

Tak předně. Ve chvíli, kdy máte vysokou školu, máte práci vyhranou. nebude to sice nic moc, ale žít se s tím dá celkem dobře a na to leháro se zvyká dobře. Můžete k bezpečnostní agentuře.
Díky naší předchozí vládě totiž musí mít všichni ti securiťáci, co vás všude otravují, certifikát. Kromě složení nesmyslných zkoušek je další možností jak ho získat praxe u policie, nebo právě vysokoškolské vzdělání v libovolném oboru. Za jeho vydání zaplatíte 1200-1600. To taky bylo cílem tohohle zákona - umožnit zbohatnout lidem, kteří mají "certifikát" na vydávání těchto certifikátů. Při počtu 80 000 securiťáků v Čr si asi umíte představit ten vejvar.
Vedlejší efekt tohoto opatření je ten, že je dnes pravděpodobně více pozic pro hlídače než hlídačů samotných. Zkrátka jsme nedostatkový druh, protože dřív tuhle práci dělali lidi většinou jen krátkodobě, než si našli něco jiného. Teď se nikomu, kdo zrovna nemá práci nechce solit prachy za papír kvůli práci, u které stejně nehodlá zůstat. A přitom neví, o co přichází. Poslední dobou, s tím jak krize nekončí a sociálně vyloučených přibývá, se sice pachatelé stávají čím dál agresivnější a někdy je ten boj o batoh plný drahých kafí docela o hubu, ale kasr schladí každou hlavu. Jen s tím musíte jít ven, jinak vám prodavačky budou přezdívat Eichmann a ani zákazníci přeměnu Penny v plynovou komoru neocení Laughing Na druhou stranu se ale od vás bude čekat jen to, že tam pravidelně přijdete, budete střízliví a budete vyvíjet jakous takous aktivitu. Holka to může mít s uplatněním trochu těžší, ale ve velkých sámoškách jako Globus nebo Hypernova může být na kamerách. Takové znám a ty rudé oči vypadají po 12 hodinách koooouzelně. Smile
Pokud jste dělali nějaký bojový sport (Což bohužel není můj případ) a máte řidičák a uděláte si zbroják, tak jste za vodou. Můžete někam na výjezd, kde budete pochrupovat v autě, pouštět si filmy na noťasu a poběží vám klidně 80-100 Kč na hodinu čistého. A to už se hodiny točí dobře.
Každopádně ani v té sámošce koktavost nikomu vadit nebude. A když se vám budou Nečeši (proč je tak nenazvat, když nás jejich představitelé nazývají Neromy, že) náhodou posmívat, tak vás určitě napadne něco, co jim potichu špitnete. Jen je potřeba jít na to se zdravým rozumem a znát míru. Smyslem pro humor moc neoplývají a mačeta v obočí vypadá blbě. Laughing
A invalidní důchod je to nejlepší co nás může potkat, protože pak na nás agentura dostavá dotaci od státu a nemusí platit sociální, takže k tomu důchodu máte i trochu vyšší mzdu než zdraví kolegové. Znám lidi, co takhle mají měsíčně dohromady 20 000. Vyhláška č 207/1995 Sb. v kapitole V. oddílu A navíc hodnotí těžkou koktavost (co je "těžká" koktavost) stupněm postižení 30-40%, takže to je do budoucna můj cíl, se kterým by mě a nám ostatním možná mohla poradit zadavatelka téhle otázky jakožto absolventka oboru sociální práce. Kde začít s vyběháváním ČID? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, ne že by mačeta v obličeji nebyla zajímavá :D ale o té vyhlášce jsem jaktěživo neslyšel, to je pro mě novinka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 12:18 pm    Předmět: Citovat

| 9. |Poruchy chování a emocí u dětí do ukončení| |
| |povinné školní docházky (vývojové poruchy| |
| |řeči, jazyka, dovedností, hyperkinetické| |
| |poruchy, smíšené poruchy, tiky, enureza,| |
| |koktavost, poruchy sociálních funkcí| |
| |apod.) | |
+-------+------------------------------------------+-------------+
| |a) lehké poruchy | 20 |
| +------------------------------------------+-------------+
| |b) středně těžké poruchy | 40-50 |
| +------------------------------------------+-------------+
| |c) těžké poruchy | 60-80 |


To je jen u dětí ne??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš 2



Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 4:49 pm    Předmět: Citovat

Ne. Mám papírovou podobu úplného znění vyhlášky 207/1995 Sb., která má stanovit stupeň zdravotního postižení a způsob jejich posuzování pro účely dávek státní sociální podpory. A v klasifikaci zdravotních postižení podle stupňů je těžká koktavost. Jen pro zajímavost, koktavost je řazena mezi V. kapitolu -dýchací ústrojí oddíl A - Dutina ústní a horní cesty dýchací. Společně s ní tam je např. Defekt rtů se stálým sliněním a ovlivněním příjmu potravy (zrovna s obžerstvím problém nemám ) . Laughing
Každopádně tady píšou, že vyhláška pozbývá účinnosti http://www.esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sb?CP=1995s207&DR=SB
teď by mě zajímalo, jestli je to i v té nové 366/2011 Sb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš 2



Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 5:04 pm    Předmět: Citovat

http://www.helpnet.cz/aktualne/oznameni-pozvanky/31273-3
Tohle vypadá špatně. za invalidního je považován ten, jehož schopnost uplatnění se kvůli onemocnění snížila o příslušný počet procent. Sice nevím, jak to počítají, ale asi bych těžko vysvětloval, že do teďka jsem hlídat mohl, najednou to nejde a pak zase hlídal s invalidním důchodem... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 5:30 pm    Předmět: Citovat

No tak ono nejde jen o hlídání, když nachytáš někoho, kdo krade, tak ho na to musíš upozornit a zkrátka, když budeš mít špatné období, tak ze sebe nic nedostaneš, tak já myslím, že se to vztahuje :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš 2



Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 8:03 pm    Předmět: Citovat

Před nějakým časem jsem viděl pracovní nabídku nějaké neziskovky. Práce spočívala v realizaci nějakých motivačních kurzů pro nezaměstnané postižené. Podmínkou byla přijetí byla kromě jiného částečná invalidita. Docela by mě zajímalo, jak by reagovali, kdybych tam přišel s invalidkou na koktavosta chtěl práci, kde bych musel komunikovat a přesvědčovat lidi o nesmyslech. Vzali by mě, nebo diskriminovali Question
Stejně tu ale řešíme řešíme nesmysly, protože to hlavní, vytoužený ČID nám chybí a my mu nejsme blíž, než dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 8:58 am    Předmět: Citovat

No tak včera jsem se ucházel o práci ostrahy objektu v průmyslovém areálu a oni zase požadovali uchazeče s OZP. Tak ještě, abych si snad zpřelámal nohy, abych dostal práci. :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
Strana 4 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127