Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 11:52 pm    Předmět: Re: Shánění práce Citovat

Nuny napsal:
studuju sociální práci. Zatím jsem si vydělávala vždycky jen přes léto brigádami. A přiznám se, že to byly pouze brigády manuální, u kterých jsem sice s lidmi komunikovala, ale ne zas tak moc a rozhodně jsem nemusela komunikovat po telefonu, což je pro mě nejhorší věc na světě.
Postupem času mě ale napadá jedna věc. Jak to bude vypadat, až si budu shánět skutečnou práci? Když si představím, že přijdu na nějaké výběrové řízení, a budeme dva uchazeči- já s vadou řeči a někdo jiný bez vady, kdo má asi šanci tu práci získat? Stále častěji mě straší myšlenka, že kvůli tomu, že koktám a po telefonu ze sebe nevyrazím ani slovo, žádnou práci neseženu.

A zkoušela jsi v této oblasti dělat např. dobrovolnici? Je to záslužná činnost a navíc získáš potřebnou praxi (brigády tohoto zaměření se moc nevyskytují), kromě toho se "otrkáš" a budeš mít reálný pohled na případnou budoucí profesi. Co vím, tak různé instituce nejraději zaměstnávají své vyzkoušené dobrovolníky. Wink
Já studuju pedagogiku (už bych tu školu taky měla dokončit Very Happy) a s dobrovolničením mám výborné zkušenosti (někdy je to docela tvrdé, ale hodně mi to dalo).
Myslím, že pokud vada řeči není příliš silná, ničemu nevadí. Podstatné je, že musíš být schopná kdykoliv s kýmkoliv komunikovat - být otevřená, mít dobrý vztah k lidem, nesmíš ztrácet hlavu v obtížných situacích, musíš si umět poradit (a poradit i druhým) a mít alespoň trochu organizační schopnosti. Flexibilita je nezbytná. To všechno se ale dá naučit praxí. Smile Pokud máš ještě nějaké dovednosti či nadání (hudební, výtvarné, pohybové atd), je to vždy plus. V takovém případě nikdo nebude řešit, že nemluvíš úplně dokonale.


Naposledy upravil zoranka dne so srpen 10, 2013 11:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 11:54 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
Tohle je taky strašná sranda http://www.youtube.com/watch?v=MrJa2oZC55o
Proč si nedělat vtipy i o lidech na vozejku, abychom se zasmáli. Tohle nepochopím, kéž by si Pitkin mohl vyzkoušet na vlastní kůži co to je za život a hlavně co si zažívají děti na základních školách. Je to opravdu strašnej debil.

Pitkin je tragédie sám o sobě. Very Happy Já bych ho moc neřešila, ale zábavného tam tedy není nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 9:34 pm    Předmět: Citovat

Emilko a ty už jsi třeba měl nějakou zkušenost s odmítnutím potencionálního zaměstnavatele kvůli vadě řeči? Já jen na co se mám psychicky připravit až půjdu někdy na pohovor (koktohor) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 10:05 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
(koktohor) ?


asi si chcel napisat koktohoror Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 10:03 am    Předmět: Citovat

To už záleží na úhlu pohledu :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 10:48 am    Předmět: Citovat

To ti nikdy nepovedia, bud ti daju vediet, ze ta beru, alebo nie, ale nikdy neuvedu, ze ci kvoli recovej vade, to sa mozes len domnievat. Kazdopadne ak je to pozicia, kde treba jednat s ludmi, tak sa asi zrejme vyjadria, ale tak decentne, ze tvoja vada reci je pri tomto na obtiaz. Ale nevesaj hlavu, treba len chodit po pohovoroch a skusat. Edison tiez vymyslel ziarovku az na tisici krat Smile

gogo napsal:
Emilko a ty už jsi třeba měl nějakou zkušenost s odmítnutím potencionálního zaměstnavatele kvůli vadě řeči? Já jen na co se mám psychicky připravit až půjdu někdy na pohovor (koktohor) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

Téda, tak to je diskriminace jak vyšitá :) No už se těším, jak mě budou všichni odmítat :) Možná mě jednou rupnou nervy, všechny tam zabiju a o budoucnost budu mít postaráno, budu mít střechu nad hlavou, nakonec i tu práci a jídlo každý den :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 2:51 pm    Předmět: Citovat

Je to diskriminacia ako kazda ina, vela mladych nema teraz pracu len kvoli tomu, ze zamestnavatelia radsej vezmu niekoho zo skusenostami ako cerstveho absolventa zo skoly. A radsej nikoho nezabijaj uz teraz su dane dost vysoke a nie to, aby sme zivili este dalsieho vo vazeni Smile

gogo napsal:
Téda, tak to je diskriminace jak vyšitá Smile No už se těším, jak mě budou všichni odmítat Smile Možná mě jednou rupnou nervy, všechny tam zabiju a o budoucnost budu mít postaráno, budu mít střechu nad hlavou, nakonec i tu práci a jídlo každý den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 6:14 pm    Předmět: Citovat

Pokud společnost nezajistí koktavým lidem zaměstnání, tak je holt bude muset zdravé obyvatelstvo platit ze svých daní a zajistit jim slušný život ve vězení :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emilko



Založen: 6.8.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 7:38 pm    Předmět: Citovat

diksriminacia je, si koktavy, si nula .. konkretne nemoz robit policajta-kokcem,nemozem robit hasica-nevyjachtam sa do vysielacky. Nemozem robit financneho poradcu, neviem vypravat. Mam VS, ale nikto koktaveho nezamestna. NEmozem ist robit ani za pas manualnu pracu, pretoze personalne agentury ked vidia, ze si VS, tak ta nezoberu, lebo si budu mysliet, ze to je len docasne, kym si najdes pracu adekvatnu svojmu vzdelaniu .. takze ako koktavy VS nemas skoro vobec sance sa uplatnit vo svete, a ked si VS, tak na nezamestnaju ani makat za pas .. vyuceny nie som, takze ani robotnicku profesiu nemozem..takze len nech mi niekto skusi povedat, ze co sme to za hajzlov, ked skusame uvazovat o invalidnom dochodku .. koktavost je postihnutie, tak nech sme rovnocenni s potihnutymi a mame rovnake "privilegia"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 8:42 pm    Předmět: Citovat

V Rusku na to celkem běžně dostávají invalidní důchod (není to žádný problém). Ani ta koktavost nemusí být silná. Jenom potom musíš chodit na pravidelná sledování, jestli tě to nepřešlo. Sama bych tedy invalidku nechtěla (zase tak moc mě moje vada neomezuje), ale věřím, že to někomu může opravdu pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 9:02 pm    Předmět: Citovat

keby som na koktavost dostavala invalidny dochodok, stacilo by mi to na prezitie a sem tam si nieco usetrila, tak sa vykaslem na skolu, na robotu, uzivam si zivota a koktanie by som nakoniec brala ako vyhodu...asi pojdem do Ruska Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 9:14 pm    Předmět: Citovat

Opravdu je v Rusku invalidní důchod? A kolik asi v propočtu s minimální mzdou v Rusku? :) Zase zaostáváme za východem jako vždycky :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 11:18 pm    Předmět: Citovat

TaRa napsal:
keby som na koktavost dostavala invalidny dochodok, stacilo by mi to na prezitie a sem tam si nieco usetrila, tak sa vykaslem na skolu, na robotu, uzivam si zivota a koktanie by som nakoniec brala ako vyhodu...asi pojdem do Ruska Very Happy

Buď ráda, že můžeš chodit do školy Very Happy
Já jsem nedávno byla po dlouhé době v ZOO a připomněla jsem si jeden svůj sen z dětství - jako malá jsem hrozně toužila dělat ošetřovatelku v zoologické zahradě (nejlépe někde u ptáků) anebo v Národním parku. Dodnes mě to neopustilo, Cool ale jaksi jsem se vydala jiným směrem. Teď už to asi měnit nebudu...anebo že by? Laughing
Tys, myslím, psala, že bys chtěla studovat veterinu. Podle mě se s takovou školou dá dělat spousta krásných povolání, u kteých se moc mluvit nemusí. Very Happy

gogo napsal:
Opravdu je v Rusku invalidní důchod? A kolik asi v propočtu s minimální mzdou v Rusku? Smile Zase zaostáváme za východem jako vždycky Very Happy

Přesně nevím, ale mám dojem, že je to něco jako u nás (tak na přežití). Very Happy Vím, že jsem jednou narazila na ruském internetu na takovou diskuzi, kde několik účastníků pobíralo inv. důchod právě z tohoto důvodu. Psali tam o podmínkách apod. - právě mě překvapilo, že invalidní důchod dají i osobám se slabou koktavostí (ale nejspíš ne plný). Invalidní důchod na koktavost není v Rusku žádný problém získat, ale co jsem pochopila, značná balbutiků ho stejně nechce (z těch stejných důvodů jako já) Smile. Přistupují na to většinou jen ti, kteří s tím mají opravdu velké problémy. Smile
Jinak v Rusku už od dob SSSR (k fanouškům SSSR se neřadím, ale toto u nás bohužel není) existuje spousta různých center pro léčení koktavosti, která jsou placena pojišťovnou, "speciální" ZŠ pro děti s touto vadou - kde se zaměřují právě na její odstranění apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 7:23 am    Předmět: Citovat

Aj v spanielsku je to zvyhodnovane neviem ako presne ale jedna zajakavajuca baba s ktorou som sa osobne stretol ma aj blog a rozpravala, ze v spanielsku je to nieco podobne ako v rusku. Ja by som to ale bral tak, ze zvyhodnenie by mali dostat len ti s tazkou koktavostou, ostatni ked sa chce sa da.

zoranka napsal:
TaRa napsal:
keby som na koktavost dostavala invalidny dochodok, stacilo by mi to na prezitie a sem tam si nieco usetrila, tak sa vykaslem na skolu, na robotu, uzivam si zivota a koktanie by som nakoniec brala ako vyhodu...asi pojdem do Ruska Very Happy

Buď ráda, že můžeš chodit do školy Very Happy
Já jsem nedávno byla po dlouhé době v ZOO a připomněla jsem si jeden svůj sen z dětství - jako malá jsem hrozně toužila dělat ošetřovatelku v zoologické zahradě (nejlépe někde u ptáků) anebo v Národním parku. Dodnes mě to neopustilo, Cool ale jaksi jsem se vydala jiným směrem. Teď už to asi měnit nebudu...anebo že by? Laughing
Tys, myslím, psala, že bys chtěla studovat veterinu. Podle mě se s takovou školou dá dělat spousta krásných povolání, u kteých se moc mluvit nemusí. Very Happy

gogo napsal:
Opravdu je v Rusku invalidní důchod? A kolik asi v propočtu s minimální mzdou v Rusku? Smile Zase zaostáváme za východem jako vždycky Very Happy

Přesně nevím, ale mám dojem, že je to něco jako u nás (tak na přežití). Very Happy Vím, že jsem jednou narazila na ruském internetu na takovou diskuzi, kde několik účastníků pobíralo inv. důchod právě z tohoto důvodu. Psali tam o podmínkách apod. - právě mě překvapilo, že invalidní důchod dají i osobám se slabou koktavostí (ale nejspíš ne plný). Invalidní důchod na koktavost není v Rusku žádný problém získat, ale co jsem pochopila, značná balbutiků ho stejně nechce (z těch stejných důvodů jako já) Smile. Přistupují na to většinou jen ti, kteří s tím mají opravdu velké problémy. Smile
Jinak v Rusku už od dob SSSR (k fanouškům SSSR se neřadím, ale toto u nás bohužel není) existuje spousta různých center pro léčení koktavosti, která jsou placena pojišťovnou, "speciální" ZŠ pro děti s touto vadou - kde se zaměřují právě na její odstranění apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
Strana 2 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127