Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skupinová terapia - trenujme spolocne 7 dni a dokazeme to
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so květen 04, 2013 1:21 pm    Předmět: Skupinová terapia - trenujme spolocne 7 dni a dokazeme to Citovat

.ako som už popisoval pri tématách Nove mluvy, co tak sa stretnut niekde v SR ci CR v prijemnom prostredi, spravit si 7 dnovy "trening" ako sa robi u roznych logopedov, Nove mluvy, psychoterapeutov a pod.. vsetko to, co uz nejede z nas skusil, ale neuspesne, pretoze bol na tom sam .. rozdiel popri tom vsetkom by bol v tom, ze to kazdeho bude stat iba cena ubytovania, dopravy, stravy .. budeme viaceri, co koktaju, preto budeme kazdy jeden empatickejsi, budem vediet poradit, pomoct tomu druhemu, budeme viacej otvoreni, pretoze vieme, ze ti, ktorym to hovorime, maju podobne problemy .. a budeme pri treningoch rozpravania, dychania, tempa a pod viac motivovany, pretoze uividime na inych aj sebe, ze je to uplne iny druh terapie za najlepsiu cenu Smile
Co vy na to, bol by zaujem? Navrhujem to preto, lebo to tak citim, uz som taktiez vyskusal vselico, no neuspesne .. a vzdy tam bol problem ten, ze tam nebola vacsia skupina, chybalo pochopenie beznych problemov (napr. ze pri extremne pomalej reci je nemozne bezne fungovat v beznom zivote) je ale potrebne urcite spomalit a hlavne rozpravat, rozpravat, rozpravat ... bez intenzivneho treningu to nepojde .. viete, ked spoooomaaaaliiiim rec, tak nekoktam a to mi nemusi ani Nova mluiva garantovat nekoktanie behom jedneho dna za 1500 Eur .. ja Vam to garantujem taktiez a zadarmo ..
Ak ste pochopili, o co mi ide, ozvite sa, ci nebude zaujem .. som uprimny, nerobim to pre nikoho ineho, robim to pre seba, chcem sa z toho dostat .. ale tym, ze budeme makat viaceri, od kazdeho so nieco vezmeme a spolocne dosiahneme uspech .. !! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomáš



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 05, 2013 6:04 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Myslim že je to docela dobrej nápad,tak jen aby se našlo dost lidí.
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st květen 08, 2013 2:38 pm    Předmět: Citovat

napad je to super, iba zatial zaujem nie je velky Smile mozno mayko zo sr by siel, neviem, este sme sa nestretli ..
fakt ludia, ked si nepomozeme sami, nikto iny nam nepomoze, to som uz pocas mojho 28 rocneho boja s koktavcom zistil Smile je to silak, ale este ma nepresvedcil, ze je silnejsi ako ja, ja sa mu nechcem poddat a tymto by som chcel vyskusat novu metodu boja s nim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 2:47 pm    Předmět: Citovat

tiez si myslim, ze je to fajn napad, aj ked neviem ci sa to da porovnavat s novou mluvou, kde mate odbornika nonstop k dispozicii... urcite by som sa rada pridala, ale bohuzial nie je cas ani peniaze Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tereez



Založen: 19.11.2012
Příspěvky: 21
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 4:47 pm    Předmět: Citovat

Tak to hodně štěstí ... větší blbost by mě samotnou nenapadla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 6:11 pm    Předmět: Citovat

tereez napsal:
Tak to hodně štěstí ... větší blbost by mě samotnou nenapadla


jo jo, tak napíš cenu koľko ťa to stálo, ten 8 dňový kurz a koľko stoja aj tie mikrokurzy .. žial, túto priamu otázku nejako nevie nikto zodpovedať. Iba úžasné chvály, ako po 8 dňovom kurze nekoktáš, si plná sebavedomia, optimizmu atď .. však to je pekné, ale daj cenu a potom uvidíme, či to je aj pre tých, čo žiaľ nemajú toľko peňazí. Nie sme tu od toho, aby sme hovorili, či je niečo blbosť alebo nie .. je to snaha o niečo, čo musí ísť aj tak z nás .. to by si ako záujemkyňa o štúdium psychológie mala vedieť sama


Naposledy upravil danielo dne čt květen 09, 2013 6:23 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 6:18 pm    Předmět: Citovat

TaRa napsal:
tiez si myslim, ze je to fajn napad, aj ked neviem ci sa to da porovnavat s novou mluvou, kde mate odbornika nonstop k dispozicii... urcite by som sa rada pridala, ale bohuzial nie je cas ani peniaze Confused


..kto skutočne sa chce dostať z toho, čas si nájde .. a peniaze? vždy to bude menej ako s mluvou .. Smile kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľada dôvody .. Smile neber to osobne ani v zlom, je to o chcení a prioritách ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mayko



Založen: 23.2.2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 11:21 am    Předmět: Citovat

Na youtube je milion videi novej mluvy, je veľa článkov popísaných....v podstate vieme o čo ide, čo a ako robiť, atmosferu a profesionalitu novej mluvy samy nenavodime ale za vyskušanie nás nikto nezbije Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 3:54 pm    Předmět: Citovat

ist niekam na 7 dni nie je lacna zalezitost, ak raz nemam na taky luxus peniaze tak mozem chciet neviem ako, a nepomoze mi to Smile a keby uz mam na to minut peniaze, tak to by som radsej uvazovala nad pozicku a pojdem na novu mluvu, kde je vysledok takmer zaruceny

nemyslim si, zeby sa technika novej mluvy dala naucit z niekolkominutovych videi a pochybujem zeby to bolo len o natahovani, urcite je v tom ovela viac, co si vyzaduje pritomnost odbornika...ak by si stacilo pozriet len videa, tak si moze novu mluvu zalozit kazdy Very Happy

tym nechcem povedat ze je to zly napad, urcite nie je na skodu stretnut sa na niekolko dni a pomoct si, no pochybujem, že sa to da porovnavat s novou mluvou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 4:26 pm    Předmět: Citovat

TaRa napsal:
ist niekam na 7 dni nie je lacna zalezitost, ak raz nemam na taky luxus peniaze tak mozem chciet neviem ako, a nepomoze mi to Smile a keby uz mam na to minut peniaze, tak to by som radsej uvazovala nad pozicku a pojdem na novu mluvu, kde je vysledok takmer zaruceny

nemyslim si, zeby sa technika novej mluvy dala naucit z niekolkominutovych videi a pochybujem zeby to bolo len o natahovani, urcite je v tom ovela viac, co si vyzaduje pritomnost odbornika...ak by si stacilo pozriet len videa, tak si moze novu mluvu zalozit kazdy Very Happy

tym nechcem povedat ze je to zly napad, urcite nie je na skodu stretnut sa na niekolko dni a pomoct si, no pochybujem, že sa to da porovnavat s novou mluvou


..tak od luxusu to má hodne ďaleko, ale ja nikomu neberiem, aby išiel na NM. V takej NM musíš taktioež platiť ubytko, stravu, cestu + cenu samotného krzu, ktorá je doposiaľ tajomná, objavuje sa iba info o 1500 Eur .. a z dôvodu zatajovania ceny je pre mňa NM neseriózna.. uspech rozpravania technikou NM je v tom, ze vystupuhes pred viacerymi ludmi, pred ktorymi sa uvolnis a je ti take rozpravanie prirodzene. Si motivovana pracovat sama na sebe a sebaovladat sa. Nepremyslat nad tym, ako hovoris, ale co hovoris. Sam doma to clovek tazko zvladne, preto navrhujem alternativne stretnutie, lacnejsie .. to je MOJA MLUVA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 4:29 pm    Předmět: Citovat

mayko napsal:
Na youtube je milion videi novej mluvy, je veľa článkov popísaných....v podstate vieme o čo ide, čo a ako robiť, atmosferu a profesionalitu novej mluvy samy nenavodime ale za vyskušanie nás nikto nezbije Smile


**o tom to je, ropzravat pre cudzimi a uvolnene , pokial to bude skusat kazdy doma v izbe, tam mu tio pojde, ale pride do realneho zivota a je tam, kde bol .. preto to chce trenovat, trenovat, skusat, skusat ..a pred ludmi s rovnakym problemom je to jednoduchie na uvolnenie, ako aj motivaciu ..
+ ja nezatracujem NM, iba na mna posobi neseriozne kvoli chybajucemu cenniku + výsledky, čo som videl, nie sú pre mňa uspokojivé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 9:41 am    Předmět: Citovat

aj tak si nemyslim ze sa niekto dokaze naucit techniku novej mluvy z milion videi (aj ked tolko som ich zas nevidala Very Happy )... to ako keby som si pozrela video operacie a bol by hned zo mna doktor, ak by to bolo naozaj take lahke, tak by za to nepytali tych 1500eur, totiz ludia by im na to nechodili, pretoze by im stacilo pozriet niekolko videi a trenovali by novu mluvu sami a zadarmo v skupinke koktajucich

ak hovoris ze vysledky ktore si videl niesu pre teba uspokojive, tak preco chces pouzivat ich techniku, ked podla teba nie je az tak ucinna?

pre mna su ich vysledky az nad mieru uspokojive, ked uz je rec o tych videach tak som v nich este nevidela cloveka, ktoremu by to nepomohlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 2:33 pm    Předmět: - Citovat

Jen jestli ty lidi opravdu koktali, co se vyléčili Smile Já koktám už od narození.
A musím souhlasit s tím, že není seriozní, když se neuvede cena a nerozepíší konkrétní postupy této zázračné techniky. Zatím je kurz prezentován tak, že se pouze natahuje mluva, a po čase této dlouhé mluvy se mozek odnaučí koktat a mluva se může zase pomalu zrychlit. A spolu s vystupováním před kolektivem žáků bychom se měli naučit sebejistoty. Nic jiného zázračného jsem zatím nevysledoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 4:17 pm    Předmět: Citovat

preco by ludia, ktori nekoktali platili 1500eur za nieco co nepotrebovali? Very Happy
ja som videla aj video kde bola ukazka pred a po...a vysledok bol ocividny

preco by mala nova mluva zverejnovat postup a cenu? ak by som objavila nejaky super vynalez, tiez by som ho len tak nezverejnila Smile ved nikto vam nebrani ist na konzultaciu priamo k nim, tam vam vsetko povedia... tiez by som si radsej zistila cenu aj postup na internete, ale musite sa na to pozriet aj z ich strany

citace:
První den kurzu je rozloučením s dosavadním způsobem mluvení. Je to přechod ke kontrolovanému mlčení. Účastník kurzu mluví pouze pod dohledem trenéra. Po 6 dnech mluví samostatně.


tuto cast si bez trenera fakt neviem predstavit Very Happy myslite, zeby ste sa sami donutili mlcat niekolko dni a pod koho dohladom by ste rozpravali?

citace:
Odstranění zadrhávání skrze mluvu synchronizovanou pohyby prstů ruky.


takze po niekolkych pozretych videach viete zosynchronizovat rec s pohybmi prstvov ruky? Very Happy pochybujem ze to bude len o nejakom mavani spolu s natahovanim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danielo



Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 6:07 pm    Předmět: Citovat

TaRa napsal:
aj tak si nemyslim ze sa niekto dokaze naucit techniku novej mluvy z milion videi (aj ked tolko som ich zas nevidala Very Happy )... to ako keby som si pozrela video operacie a bol by hned zo mna doktor, ak by to bolo naozaj take lahke, tak by za to nepytali tych 1500eur, totiz ludia by im na to nechodili, pretoze by im stacilo pozriet niekolko videi a trenovali by novu mluvu sami a zadarmo v skupinke koktajucich

ak hovoris ze vysledky ktore si videl niesu pre teba uspokojive, tak preco chces pouzivat ich techniku, ked podla teba nie je az tak ucinna?

pre mna su ich vysledky az nad mieru uspokojive, ked uz je rec o tych videach tak som v nich este nevidela cloveka, ktoremu by to nepomohlo Wink


..tu nejde o pozeranie videa, tu ide o realne komunikovanie v skupine, o trenovanie, cvicenie .. a hlavne ide o tu skuponu ludi, nie doma v izbe
..tak by za to nepytali 1500 Eur? aj chemotarapia stoji nemale peniaze, onkologivopa ju davaju pre zisky farmaceutickych spolocnosti, pacietni ju podstupuju aj ked je neucinna, rozdiel je akurat v tom, ze tu preplaca zdravotna poistovna, co pri NM si hradi klient sam .. a
..k tej technike, nie je to ich technika, je totechnika spomalenia, pretahovania, pomoci ruky .. toto so mnou robila pred 10mi rokmi moja logopedicka, kedy o NM nebolo ani chyru .. ale ja som problem aj problem videl v tom, ze to nebolo v skupine ludi s rovnakym problemom, ktori by sa navzajom motivovali vydrzat a snazit sa ..
..pre mna je uspokojivy vysledok, ked budeme rozpravat normalne, nie s natahovanim, kedy na teba cudzie okolie pozera jak na dementa, co je realita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127