Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na to

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr 21



Založen: 25.3.2013
Příspěvky: 1
Bydliště: Vladislav

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:05 pm    Předmět: Jak na to Citovat

Zdravím,jsem tu úplně nový,je mi 21 let. Můj problém s koktáním začal v pěti letech,pak začal dlouholetý a neúspěšný boj,nikdo mi nedokázal pomoci,až teď cca před rokem našla jedna paní logopedka metodu jak mi pomoci....můj psychický stav a možnost dorozumívání šly nahoru a teď docházím i do logo brno kde mi pomáhají ještě více
Tento stav vedl k tomu,že lidi které znám tak s němi už dokáži komunikovat téměř úplně normálně,ale jakmile mám mluvit s někým cizím tak je konec-nejhorší je situace třeba v úplně neznámém prostředí,v obchodech atd.
V logu mě radí abych to všechno bral tak trochu mimo realitu,abych si představil že mi na tom nezáleží a nebyl nervózní,to o něco pomohlo ale určitě ne dostatečně
Ještě horší situace začíná s opačným pohlavím,dva vztahy už za sebou mám,oba přes internet kde jsem na to mohl ty holky do předu připravit....ale i tak to byla hrůza a děs,připadal jsem si jak největší *** na zeměkouli když jsem nedokázal téměř nic říct....když se nám podařilo přejít těch prvních pár týdnů tak už to bylo dobrý,zvykli jsme si na sebe a domluva byla celkem dobrá.....po čase to ale těm holkám přece jen začalo vadit a náš vztah se rozpadl.
Zkoušel jsem se poté přemáhat a třeba někoho oslovit přímo,ale to byla taková tragédie že už nemám ani kapku síly na to to zkusit znovu
Jsem z toho docela zoufalej,už nevím co s tím,tak moc rád bych někoho měl ale prostě seznámit se nedokážu,a přes internet se taky moc nedaří
Přemýšlel jsem že holka se stejným problémem co mám já by bylo pro mě určitě lepší,ale lidí s tímto problémem moc není....ale přesto kdyby se třeba tady našla holka mezi 16-21 let,je mi docela jedno odkuď(já jsem z vysočiny) tak bych byl moc rád....rovněž bych rád sehnal i nějaké přátele,říkali mi také že je strašně důležité abych mluvil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a jsem rád, že se tu oběvil někdo z Vysočiny. Ahoh Pétře,tvůj problém má pomalu každý, když mluví se známým nebo s cizím, je to rozlišné. Důležité je mluvit a hodně s kýmkoliv . Seznamování na přímo s holkou je i problém ale chce to odvahu a nebát se co jí budeš říkat, a najde se dívka , která tě bude chápat tvojí vadu a pomůže sní ti zlepšit Musíš taky sám do sebe jít a pokoušet se zlepšit řeč,něco aby tě inspirovalo a měl jsi motivaci. Ve tvých letech máš ještě hodně šancí poznat dívku a zlepšit si řeč. najdi si na netu artikulační cvičení a dechové je to dobrý na cvičení řeči pomáhá to a číst si nahlas ,cvičím to také a jemy 55 let, třeba se nahrávej a nechvátej na řeč .Vím že třeba já nemohu moc slyšel svuj hlas, třeba ti to nebude vadit Snad už jsi od jara našel nějakou známost jinak ti přeji mnoho úspěchů Zdenek
PS:Napiš jak si dopad.
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127