Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktaví mluví rychle?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 11:11 pm    Předmět: Koktaví mluví rychle? Citovat

Vždycky jsem si myslela, že koktám (i když ne moc). Pak jsem ale narazila na tyto stránky, a zdá se mi, že toto mi odpovídá víc: http://www.logopediecr.eu/pro-lekare/tumultus-sermonis-–-f-98-6 Nemám problém ani tak s koktáním (i když párkrát v životě jsem se docela hodně zakoktala), ale spíš s tím, že když si nedám pozor, mluvím strašně rychle a polykám slova. Když jsem rozrušená, je řeč taková "napnutá" a mluví se mi těžko. Někdy se i trochu zadrhnu, ale je to spíš zřídka a nedělá mi to tak těžkou hlavu Smile Na EEG mi nic zvláštního nenašli (byla jsem tam kvůli podezření na poruchu pozornosti - ještě ve škole). Také některé jiné příznaky breptavosti tak úplně nesedí - např. dysmúzie (zpívám ve sboru); nebo problémy se slovní zásobou a vůbec s jazykem (studuju mj. češtinu a učím se i jiné jazyky - je to můj koníček).
Má někdo z vás podobné zkušenosti? Mě zmátlo to, že v onom článku je uvedeno, že u koktavosti je narušena dynamika řeči, a u breptavosti tempo (což je můj hlavní problém).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sidlo99



Založen: 23.2.2013
Příspěvky: 3
Bydliště: rakusko

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 11:56 pm    Předmět: Citovat

ja kokcem rychlo... ja mam problem ze rychlejsie rozmyslam ako rozpravam... casto sa mi stava ze aj 2 -3 slova z vety nepoviem a potom veta nema zmysel... to len treba si davat pozor co rozpravas... a to ked si davam pozor tak to som jak traktor... prve pismenka idu tazko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DanSch



Založen: 13.3.2014
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po září 15, 2014 6:33 pm    Předmět: Citovat

Vseobecne je doporucovane, hlavne ludom, ktory prednasaju verejne spomalit. Je to jednak preto, ze to im samotnym da priestor a cas lepsie formulovat myslienky, jednak pocit istoty.
Na druhu stranu ludia, ktory su v strese casto hovoria velmi rychlo zo stresu. Preto aj my vsetci by sme mali spomalit. Pocit istoty a mensi priestor na recove bloky stoja za to.
Ked pises, ze to mas koli rychlej reci, tak spomal. Pripominaj si to a vedome hovor pomalsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127