Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Známosť z internetu - priznať sa pred prvým stretnutím?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 4:46 pm    Předmět: Citovat

Ale je zde mnoho proti!!!, proč nechtít balbutika za partnera a to např. nic moc nezařídí, je depresivní a náladový, nervově labilní :-), v životě toho pravděpodobně mnoho nedosáhne, dále nepříjemné situace v restauraci, divadle atd. tudíž nespolečenský, a co je nejhorší, že koktání je dědičné a může se přenést i na potomky. A která žena by chtěla mít nemocné a tudíž neštastné děti. Nechci tímto názorem zevšeobecňovat, píšu zde převážně o sobě :DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 11:50 am    Předmět: Citovat

Gogo, děláš něco pro to, aby byla tvoje řeč lepší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 12:15 pm    Předmět: Citovat

Nedělám, jelikož je to zbytečné. Nikomu stejně nic nepomůže a i kdyby pak jen na chvíli. Je to ztráta času. Viz. toto forum.
Stejně je vše závislé na psychice a tu ovlivnit nemůžeme. Ty jsi zřejmě asi snílek, který bude raději pořád něco zkoušet, to ti neberu, každý se s tím vyrovnává jinak. Pokud to překonáš tak, že se budeš pořád o něco marně pokoušet, tak dobře no. Pokud to souvisí s těmi dopaminy v mozku, tak logoped tě maximálně naučí říkat správně R Smile ale s koktavostí ti nepomůže.
A jinak, pokud jsi z mé předešlé zprávy nabyl dojmu, že se lituju, tak to jsi pochopil špatně. Já jen pojmenoval pravý stav věcí. Malokterá holka bude chtít mít koktavé děti, když s kterýmkoli jiným chlapem je může mít zdravé!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 12:32 pm    Předmět: Citovat

ta posledna vec nie je urcite pravda, je urcite kopec zien, ktorym zajakavost nevadi, vychadzam aj z vlastnej skusenosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 12:54 pm    Předmět: Citovat

Pak je možno říci, že jsou nezodpovědné k osudu svých potencionálních dětí. Pochybuju, že inteligentní a atraktivní žena vystaví své dítě tomuto riziku, pokud tedy ví, že je to dědičné. Jelikož já se to dozvěděl teprve nedávno a docela mě to zarazilo.
Ale vím, že těmito názory už se dostávám na tenký led, a můžu někoho urazit a čekat že dostanu co proto :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 1:07 pm    Předmět: Citovat

zabudas na to, ze zeny su vela krat iracionalne tvory, takze si nekladu podobne otazky ako teraz ty, ale v pripade matematicko fyzikalne a inak vedecky vystudovanych zien pravdaze ak su oboznamene s touto problematikou, tak je urcite ta pravdepodobnost o trocha vyssia, ze kvoli tomuto potencionalnemu riziku odmietnu zajakavajuceho napadnika Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 1:17 pm    Předmět: Citovat

Takže chápu to správně, že nás může chtít jen negramotná blbka, která o tom nemá ani páru :DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 1:36 pm    Předmět: Citovat

no nic, zrejme sa ti to tazko vysvetluje, ale s tymto pristupom co mas tak vazne o teba ziadna ani nezavadi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 1:41 pm    Předmět: Citovat

No já se z toho už nezblazním, jsem s tím smířen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 8:15 pm    Předmět: Citovat

Gogo,

musím říct, že s tebou v mnoho věcech nesouhlasím.

Jsem přesvědčen, že koktavost se dá odstranit, ale není to zadarmo, chce to na tom pracovat, jak po logopedické, tak i po psychické stránce.
Samozřejmě první věcí, která je k tomu zapotření je věřit, že to půjde.

Nevím, kde jsi přišel na to, že koktávý člověk musí mít koktavé děti.... stát se to může, ale myslím, že to není zdaleka pravidlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:12 am    Předmět: Citovat

este ma napadlo, ze su aj niektore take zeny, ktore nechcu vobec deti, tak u nich mas este sancu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 4:56 pm    Předmět: Citovat

Takže dobrý večer :-)) Myslím, že koktavost spojovat s logopedií je už dneska nesmysl, jelikož logoped naučí říkat správně samohlásky a jiné menší vady. Ovšem pokud vycházíme z faktu, že koktavost má psychické příčiny či dokonce defekty v mozku tak je potřeba pracovat spíše na výzkumu mozku, který stejně si myslím nikdy nebude na takové úrovni, aby vysvětlil jednotlivé pochody v mozku. Mám názor, že člověk nemůže být chytřejší než jeho mozek, který pracuje dle určitých zákonitostí přírodou utvořených.
A co se týče toho, že některé ženy nechtějí děti, tak to neznamená, že by chtěli koktavého partnera :-) A samozřejmě, že každé dítě balbutika nemusí být hned automaticky taky balbutik, ale je tady vysoká pravděpodobnost. Někde jsem to četl, že je to dědičné. Jinak děkuji za polemiku :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 8:15 pm    Předmět: Citovat

Dobře Gogo,

pokusím se ti příblížit můj úhel pohledu...

Koktavý člověk koktá koktá koktá a pořád koktá. Koktá tak dlouho a tolik let, že jeho mozek úplně zapomene, co je to plynulá řeč. Jak pak může koktavý člověk mluvit plynule pokud na to mozek není zvyklý? Není trénovaný mluvit plynule, zná už jen koktání.

Trénuj...čti si doma nahlas, pěkně pomalu. Obětuj tomu každý den hodinu nebo i víc. Zkus pak stejný způsob řeči aplikovat v normálním každodenním životě. Vysledky nebudou hned, potrvá to...měsíce, možná i roky. Neřikej ovšem, že to nejde, pokud tohle nezkusíš. Nic není zadarmo a u balbuties to platí desetinásobně. Prostě nech svůj mozek ať si zvykne na plynulou řeč!
Vidím, že už jsi hodil flintu do žita, ale věř mi, že to jde! Nebuď línej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:25 pm    Předmět: Citovat

Já nevím... Já bych to tady už zabalil :DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 2:00 pm    Předmět: Citovat

Nesmyslem a nevědomostí je vylučovat význam logopedie v nápravě neplynulé nebo koktavé řeči. Logoped, popř. foniatr může výrazně pomoci v řečové technice (práce s dechem, spojování hlásek, navazování slov, měkké začátky slov, nácvik četbou, atd.). Samozřejmě bez adekvátní práce na psychice a chování balbutika to nejde - jde to ruku v ruce. Ve výsledku se obé prováže.

Byla zmínka o nemožnosti "ovlivnění psychiky"; to samozřejmě lze, řadou metod s různou náročností a účinností / úspěšností.

Nenechte se odradit dílčími neúspěchy, nestavte se do vedlejších rolí, žijte naplno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127