Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Puvodní fórum "Jak z toho ven"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bodyia
Site Admin


Založen: 24.9.2005
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2005 8:43 am    Předmět: Puvodní fórum "Jak z toho ven" Citovat

Jsem také tak říkajíc zadrhávající se.určitě každy s nás prožívá vnitřní zmatek a boj se sebou samym než dosáhneme vytouženého slova.hodně mi pomohla publikace od Parenta,Jak žít s koktavostí.Mimochodem první,s kterou jsem se setkal.
Držím Vam palce,nejste v tom sami.hodně síly k boji za mír z Vaší koktavostí.
jan • 18.02. 2003 - 16:40 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Psychika:
Ahoj vsichni, taky jsem jeden z tech jejich zivot nestoji za nic. Nema cenu se litovat, ale casem clovek prestava verit, ze ma vůbec neco smysl... Dokonce vcera jsem malem napadnul jednehoho slaboducheho obcana za jeho usklebky, ja tak mirumělovny clovek! Casem zjistite, ze vas vlastne nikdo nebere vazne, kazdy den se budim se strachem a uz ani nevim ceho se bojim...Travim nejproduktivnejsi cas sveho zivoty zavreny doma, zavrny sam v sobe....
Pedro • 04.05. 2003 - 21:39 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

MAM 20 TI LETOU DCERU, MA DVE VADY, PATLAVOST A KOKTAVOST, TAKZE JE PORAD DOMA, NEVIM SI UZ S NI RADY, NA VEREJNOSTI NEMLUVI,
VERA • 09.05. 2003 - 11:05 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Psychika:
DOBRY DEN, JSEM BALBUTIK A RAD BYCH SE OBCAS SESEL I S JINYMI BALBUTIKY, HLAVNE SI POPOVIDAT, ALE NAPLNI BY MOHLI BYT I SPORTOVNI NEBO SPOLECENSKE HRY. POKUD BYSTE MEL NEKDO ZAJEM NEBO PROSTOR KDE AKCE JEDNOU ZA CAS PORADAT, RAD BYCH VAS PODPORIL . (JEDINOU NEVYHODOU JE, ZE JSEM Z VYCHODOCESKEHO KRAJE (HK), TAKZE PRO ostatně Z JINYCH KRAJU BY TO BYLO MOZNA CASOVE NAROCNE...).
URCITE BY TO BYLO I URCITE RESENI PRO DCERU PANI VERY, V PRISPEVKU VYSE.
SVE PRIPADNE NAPADY zasilejte na pedro79[zavináč]seznam[tečka]cz
S pozdravy Petr (23)
Peter • 11.05. 2003 - 19:34 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Peter 11.05. 2003 - 19:34
Ahoj, jistě je to dobrý nápad, nicméně s organizováním něčeho podobného jsme zatím nepočítali.
Setkávání balbutiku pořádá občas občanské sdružení Balbus (http://www.volny.cz/balbus/) z Olomouce.
Díky za zájem, hezký den.
bodyia/redakce BK • 12.05. 2003 - 08:34 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Dobry den, o setkanich v Olomouci vim, ale prave proto, ze je to az v Olomouci jsem tam zatim nejel. Ale nyni se tam chystam, snad mi to vyjde, melo by to byt v 7.cervna (sobota).Tak doufam, ze se pridate?
Petr.

Peter • 12.05. 2003 - 19:43 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Pedro 04.05. 2003 - 21:39
Ahojky, je mi 18 a koktám od osmi let... tím pádem docela dlouho. Celou základku jsem se vyhýbala jakýmukoliv mluvení, promluvit před neznámýma lidma bylo nemožný a seznamovák v prváku na střední hotový peklo... vytrpěla jsem si s tím fakt dost a ještě určitě vytrpím, ale důležitej zlom v mým životě bylo to, že jsem si řekla, že s tím začnu bojovat. Vyzkoušela jsem psychologa, foniatra, logopeda... četla jsem publikaci Jak žít s koktavostí.. každej ten pokus mi dal něco pozitivního, zvýšilo se mi sebevědomí a i když je pořád dost malý, tak se už tak moc nepodceňuju. přišla jsem na jednu věc, jestliže se lituju, tak se to někdy nezlepší. Když s tím chceš něco udělat, tak musíš přijmout to, že koktáš. Jo, koktám a co, je to součást mého já. Nikomu jinýmu do toho nic není. Však lidi si počkaj, až to řekneš... musí. Když se s tím jakš takš vyrovnáš, tak musíš trénovat mluvení s neznámýma lidma... třeba koupit si lístek na vlak - s tím jsem bojovala rok... Dnes to dělám s přehledem, i když se občas necítím zrovna nejlíp. Moc mi pomohlo si pořád říkat, že to musím přijmout... zkus to, třeba to pomůže i Tobě...
Evička • 28.05. 2003 - 21:28 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj. Zdravím celou Komunitu. Tak co, odhodlá se ještě nikdo jet v sobotu do Olomouce? Jestli máte čas, tak přijeďte. přeji pěkný den.
Radek • 03.06. 2003 - 08:12 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Eau lidičky,mohu vam doporučit další metodu,ktera se ujala a je to Pozor!Kineziologie-One Brain,právě podstupují tuto léčbu a jsem velice spokojen.ještě Vam popřeji hodně síly a bojovného ducha.hlavně se netrapte,jelikož Každá Potíž je možnost k rustu a člověk stoupá výš.Tak Aaahoj
jan Ostrava • 12.06. 2003 - 14:23 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na jan Ostrava 12.06. 2003 - 14:23
co to prosim te je ? A kde tuto metodu provadeji ? Jak to probíhá ? Dekuji za odpoved obratem
Markova Vera • 27.06. 2003 - 14:55 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na jan Ostrava 12.06. 2003 - 14:23
Ahoj lidi.je tu nikdo z Brna nebo okolí? Mám také problém se zadrháváním.třeba někdy ze sebe nevydám slovo třebas když telefonuju nebo mluvím s neznámými lidmi.Kdybych si to tak mohl uzdravit a mluvit tak jako též píšu Sad Kdybych někoho našel se stejným problémem tak bych se cítil fakt šťastnej! Jinak jsem o metodě One brain četl a ptal se i známé a prý to pomáhá ale jen u některých lidí a kineziologických poraden je hodně. stačí www.google[tečka]com a zadat kineziologie. mějte se super a jsem rád že jsem narazil na tuto stránku
Petr • 03.07. 2003 - 20:34 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Plynulost řeči - Dech:
Ahojky. Už dlouho jsem hledala na internetu něco o koktání. Jsem ráda , že v tom nejsem sama . Už od malička koktám a jezdila jsem proto do blízkého Brna za pí Kejkliekovou. Asi v osmi se zdálo ,že jsem z toho venku ,ale bouhužel se to vrátilo.Je mi ted 16 a docházím pravidelně na logopedii . Mám hrůzu z toho když zazvoní telefon a nerada něco říkám třeba před tabulí nebo v obchodě, lékárně...
Mám štěstí ,že se mi nikdo neposmívá .Neznám osobně někoho v mém věku , kdo zadrhává a připadám si občas jen jako přítěž pro ostatní.Bohužel nevěřím ani v to , že by se do mě někdo mohl zamilovat a brát mě úplně normálně. většinou se takhle nelituju , ale občas to na mi přijde.
děkuju , že jsem se mohla svěřit.
Olga • 17.07. 2003 - 21:13 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Olga 17.07. 2003 - 21:13
Ahoj Olgo.Tak se mi ozvi a pokecáme o našich problémech přes majla a pak třeba i osobně.Taky mi trápí ten samý problém. Email je: petann[zavináč]tiscali[tečka]cz
Petr • 20.07. 2003 - 22:14 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Hej lidi co to s váma je!? No a co,že koktáme!Tak ať to ostatní vidí,že koktáš!proč by jses s tím měl vypořádavat ty-nech to na nich!Za to,za co nemužeš se nemáš co litovat a stydět,tak hlavu vzhuru.
Taky koktám a myslíš,že se kvůli tomu schovávám,ani náhodou!
Eau lidi Radek 24
Radek • 12.10. 2003 - 15:53 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Radek 12.10. 2003 - 15:53
Myslim, ze nemas tak docela pravdu, ac jsou tva slova velmi povzbudiva. Je to NAS problem a MY se snim musime bud SMIRIT a stat se loutkou, kterou koktavost opanovala nebo s nim BOJOVAT! Koktavost (je zrovna zenskeho rodu a to se mi hodi Wink) je jako nechtena zenska v baraku, bud si ji nechas doma a vyrovnas se s tim, nebo s ni budes "bojovat" tak dlouho, az ji vystrnadis...

Apropo, nemam nic proti krasnemu lidskemu druhu -- samickam Wink. Bez nich by tady na tom svete bylo asi fakt smutno...
Wilhem von Tounitz • 20.10. 2003 - 13:17 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

máte nikdo kontakt na Dr. Cenkovou ???? předem děkuji
ckc • 26.11. 2003 - 12:26 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Psychika:
Omlouvam se,že jsem neodpovědel,mám omezeny přístup na internet.Zkouším co se dá,abych přišel na to jak žít bez koktavosti.Vidím,že názoru při bylo.One brain není špatná metoda,ale jaksi neodbourala mou koktavost.Pocity zlepšení jsou kratkodobé.Pokusil jsem se o holotropní dychani-hlubinná psychoterapeuticka metoda.Dalo by se říct,že ledy se pohnuly v náhledu na mou koktavost.Bohužel,ale na náš problém se dívam,jako na dluh z minulych životu.(pro mně logické opodstatnění)Neznamená to,ale beznaděj.Zní to hloupě,ale naše potíž se muže stát vysvoboditelem nebo dokonce darem našeho života.Tak přeji široky úsměv pro každý den!!!!
jan • 26.11. 2003 - 15:14 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Eau lidičky,mám pro Vás novou zprávičku.(Uvidí se jestli je dobra nebo špatná?)Zkuste zabrousit na internetovou stránku www.volny.cz/ozdravnedychani.Nemám s tím žadné zkušenosti,ale asi se o to pokusím.potřeboval jsem to nikomu sdělit.Jestli s tím nikdo zkušenost ma tak,at napiše.Zatím eauky
Jan • 14.01. 2004 - 12:22 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Psychika:
Ahoj všem. Jsem neuvěřitelně rád, že jsem narazil na tyto stránky. pořád tak nějak se svým koktáním bojuji, někdy více, jindy zase měně intenzivni. Nevím, zda-li to není jen moje specifikum, nicmini za ta léta koktání jsem si všimnul, že kvalita řeči nějakým záhadným způsobem závisí s psychickým rozpoložením Tzn., jsem-li v pohodě, koktám měně (roz. dokáži se lépe soustředit na věty a snadněji intonuji), nejse-li v pohodě, topím se v hrůze z běžných situací, jako jsou např. telefonování, vokalizování náhlé myšlenky atp. Zkoušel jsem proto logicky vlastním přičiněním způsobit, abych se cítil v pohodě, jenže to nevycházelo zevnitř a mozek to rozpoznal a "neskočil" mi na to. Mám spoustu takových malých pomůcek, třeba pomocný předvoj slov, který předchází problematickému slovu, ale všechny závisí na momentální situaci a řeším to operativně. Z toho vyplývá, že ne vždy se mi to povede. často zápasím s pocitem lehké degradace (jednání s novými lidmi, s lidmi, na kterých mi záleží atd.), ale je to jak kdy. Jindy to mám "na háku", pak zase propadám atakum deprese. naučil jsem se s tím žít. Je mi 30 let, ale po zhlédnutí tohoto webu mne zarazilo, že není všelék. Závisí to na individualitě, jak se se svým problémem vypořádat? smířit se je jedna věc, ale potřeba se nesmiřovat je věc druhá. Byl bych rád, kdyby se mi ozval nikdo z Prahy a třeba by si o tom chtěl popovídat. Díky a hodně zdaru!!!!!!!!!!!!!!
Michal • 17.01. 2004 - 19:59 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všechny, kolikrát už jsem seděla doma, učila se a trnula při představě, jak mi to druhý den bude zase k ničemu. Smutne, když člověk vi, co chce oict, tak strašně moc chce, ale dostane-li slovo,třeba u zkoušení, tak mu trvá sto let se vykoktat. Znáte jistě ty chvíle, kdy se ruce zaenou toást, na zádech studený pot a v hlavě vám hueí. Opravdu adrenalinový sport, tenhle život s koktáním. někdy bych nad sebou skutečně breeela.Což samozřejmě není k ničemu. Jak snadno se člověk nechá pohltit. A jak nelehký je vzdorovat tomu každej den znovu. představovat se do telefonu, před novou třídou, kupovat jízdenky v autobuse nebo vysvětlovat cizím lidem cestu.Jsem moc ráda, že jsem vám to mohla napsat. Neznám někoho, kdo by koktal a myslím, že člověk, který to nezažil, těžko muže skutečně porozumět, i kdyby sebevíc chtěl. Jo, fakt mě to trápí. Ale přesto si každej den říkám, že to nějak musím zvládnout. Stojí to totiž za to. Je tolik věcí, který člověka ženou dál. ať se děje cokoliv. Držím pěsti a přeji dobrou noc!
Ála • 18.01. 2004 - 23:46 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj z Vancouveru, jsem rada, ze jsem tuto stranku nasla. Jsem v Kanade 7 let. Celkem brzo jsem nasla v novinach o Asociaci lidi, kteri koktaji. Tak jsem si az ve 46 letech veku vylepsila sebevedomi. Porad jsem myslela, jak se o to podelit v Cechach. Ta asociace je neziskova organizace, posila deti na lecebny tabor a dava prispevky na terapie, kde uci nejdriv, jak delat kazdy den cviceni, ze se az srandovne pomalinku mluvě a protahuji slova. Mame podpurnou skupinu v kazdem meste a schazime se nekolikrat do mesice. Procvicujeme si techniky a taky sdelujeme spolecne zkusenosti. Cloveku se hned ulevi, kdyz se dozvi, ze pro kazdeho je nejvic narocne se predstavit a rici sve jmeno. Tak si to cvěcime rikat to pomalicku a vazat dohromady, napr. v cestine JaajsemHčlena, protahovat slabiky a vazat je dohromady. Taky se pracuje na psychice, ze clovek ma prijmout to, ze ma prirozeny sklon kč koktavosti a vzdy to v nem bude, vice nebo mene. Odbornici tu rikaji, ze kdyz se pouzivaji nacvicene techniky, tak by se clovek mel pres sve "bloky" v reci lehceji prenest. Kazdy ma taky zkusenosti s telefonem, ze to proste neni vzdy lehke. Taky si clovek ma rici, ze nas způsob reci je pouze jen cast nasi osobnosti. Ted tu znovu studuji ucetnictvi, koktavost je tu prijimana, jako kazda jina vada, clovek se nema citit diskriminovany, ale chapany. Na teto ceske strance je to taky hezky vysvetlene, ze se ma clovek vydrzet divat do oci, a nebrat se tak vazne. Oni lide kolem nas neberou nase koktani tak vazne, jako si my myslime. Konec koncu, lide jsou radi slechetni a nejakou chybu nam radi odpusti. Kdo se vlastne citi dobre s nekym, kdo je absolutne perfektni? A kdyz je nekdo tak povrchni, ze by nas odsuzoval, nez nas pozna blize, tak neni pratelsky a ma zrejme dost svych problemu. Taky tu radi k tomu, ze clovek i muze treba spoluzakum ve skole oznamit pred slovnim projevem, ze bude mit mozna rec mene plynulou, protoze ma vadu reci. Nedrzet to jako tajemstvi a pak se clovek tolik neboji prozrazeni. Lidi, kteri maji koktavost, jsou vetsinou lidi s mozkovym obvodem vice aktivnim, jako posluchaci a i kdyz maji bohate myslenky, tak dochazi k nejake nerovnovaze v urcitych chvilich. Kazdy mame slabsi a silnejsi centra v mozku. Nekdo nema sklon k naslouchani a malo vnimaji, co druhy rika. Tesim se, az nam veda rekne jeste věc, s tim snimanim ruznym aktivit v mozku, jak to vsechno pracuje. Dobrou naladu, ahoj Hčlena.
Hčlena • 11.03. 2004 - 07:18 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

P.S. Ahoj, jeste musim poznamenat, ze na tech mitinkach potkavame s lidmi ruzneho veku a hlavne z celeho sveta. Hlavne tam chodi mladi lide. Pred nedavnem prijela divka z Australie. Cestovala po celem svete a delala pruzkum, jak to kde funguje a kde je jaky pristup a metody, atd. Prisla k nam do skupiny na navstevu. Koktaji hezci mladsi muzi a vsichni jsou zenati. Rikaji, ze pro muze je to asi narocnejsi, nez pro zeny, tak o tom diskutujeme. Nekdy se sejde dobra parta a mame dobrou debatu a dobrou zabavu. Potkala jsem tam lidi z Ciny, Indie. Je to vlastne ale mala skupina. Hodne lidi asi na to chce zapomenout a nediskutovat o tom. V minulosti mi hodne pomohlo kdyz jsem si kazdy den nahlas cetla. Asi jsem si s tim aktivovala sve recove centrum. Zdravi, Hčlena
Hčlena • 11.03. 2004 - 07:29 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli neplánujete setkaní balbutiku ve východočeském kraji (např. v Hradci Králové). občas jezdím na setkání Balbus do Olomouce, ale je to příliš daleko a nebývají často, i když jsou podnětné...
Náplní nemusí být jen debatování, ale i pořádání ruzných výletu, popo. sportovní akce (třeba na kolech jak to úspěšně činí v Olomouci)…
S pozdravy Petr –HK.

Pedro • 01.05. 2004 - 13:08 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na jan 26.11. 2003 - 15:14
ale naše potíž se muže stát vysvoboditelem nebo dokonce darem našeho života...
...to si napsal hezky jane - jsem za to vděčný Smile m.
m. • 27.05. 2004 - 15:00 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Nepojede náhodou nikdo na setkání Balbusu v sobotu 19.6.2004 do Olomouce? Je to setkání několika balbutiku a většinou se tam dá i dobře pokecat Smile) začíná se ve 13.00 hod. v sále budovy Církve bratrské, v přízemí vpravo, ul. Mariánská 3 (jak jsem koupil, tak prodávám). Všem držím palce, jsme prostě doboí.
Radek • 11.06. 2004 - 16:47 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Psychika:
Dobrý den,
dneska vidím tyto stránky prvně. Ani jsem netušila, že existují také jiní lidé, kteří mají podobný či stejný problém jako já. A jsem mile překvapená z těchto stránek.
Je mi 23 let a tento problém už jsem skoro zažehnala. Největší problémy jsem měla ve škole - číst před celou třídou svoji slohovou práci nebo předčítat z čítanky - z toho mi vždycky stály vlasy hrůzou. Pak jsem nastoupila do práce a jakmile jsem přestala být nervózní, tak jsem se přestala zadrhávat. Dokonce i komunikace s klienty po telefonu je bezproblémová. A míst, kde bych byla středem pozornosti a mluvila před několika lidmi se radši vyhýbám.
Ale od minulého měsíce jsem zase na nervy ... přítel mě totiž požádal o ruku a budeme se na jaře brát. Na jednu stranu jsem hrozně šťastná, ale na druhou stranu mám hrozné nervy.. při představě, že stojím u "oltáře" za mnou stojí cca 60 lidí a čekají až vyslovím "ANO" a já už též jsem nervózní a vím, že to "ANO" prostě neřeknu!!!!!!!! Co mám dělat? Místo toho, abych byla šťastná a užívala si to, tak se vůbec netěším a každé ráno když mi zazvoní budík, tak je to to první, na co pomyslím. prostě vím, že to neřeknu a bude to strašnej trapas a ostuda!!!!!
Lukyna • 13.10. 2004 - 11:40 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Lukyna 13.10. 2004 - 11:40
máš pravdu, to byl i pro mne velmi obtížný okamžik. Ani nevím jak jsem ho zvládnul. Ale dopadlo to dobře.
Václav • 16.12. 2004 - 08:09 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Lukyna 13.10. 2004 - 11:40
Své "ano", jsem, Lukyno,řekla před přetadvaceti lety a tehdy jsem taky z toho měla tak trochu strach. hodně pomáhá při vyslovení obtížného slova pohyb. Používala jsem ho např. i při zdravení, pokud jsem vešla do místnosti, kde bylo ticho a bylo mě tedy slyšet. prostě jsem s lehkou poklonou hlavy současně řekla "brý den". Slovíčko "ano" k lehké pokloně přímo vybízí a Tvuj nastávající má tak dvojmo potvrzeno, že si ho bereš dobrovolně a ráda. Netrap se. Všechno dobře dopadne.
A jaro je na vdávání ten nejlepší čas. Držím Ti palce.
Jarka • 23.12. 2004 - 11:40 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Jarka 23.12. 2004 - 11:40
Já Vám moc děkuji za radu. Zkusím to... ale stejně jsem z toho hrozně vynervovaná.. Myslíte, že mám zkusit si dát ráno panáka.. třeba mi to dodá víc odvahy..
Lukyna • 07.01. 2005 - 10:52 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Lukyna 07.01. 2005 - 10:52
Ahoj Lukyno,
naprosto s Tebou soucítím. Je mi také 23 let a mám stejné problémy jako ty, akorát jsi na tom asi lépe, protože já se s nimi trápím na VŠ. Mám též vážný vztah, ale svatbu zatím neplánujeme. To osudné "ano" jsem si už však představovala. přišla jsem na to, že to není tak těžko vyslovitelné slovo. Nadechneš se a řekneš skoro jen no. V Americe říkají celé souvětí!
Niki • 07.01. 2005 - 15:20 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všechny" postižené"!Koktaní je věc která mi hodně znepříjemnuje život.Už od základní školy se mi někteří spolužáci posmívali.Bral jsem to jen tak naoko,že mi to nevadí,ale ve skutečnosti jsem se kolikrát celé večery utápil ve smutku.Doma mi utěšovali tím,že až budu starší tak to samo odezní,ale zatím nic moc.Už jsem vyzkoušel mnoho způsobu léčení,ale bohužel mi zatím žádný stoprocentni nepomohl.Pokaždý se to po určitým čase vrátilo.Vše záleží na momentalním rozpoložení.Co bych dal za to abych nekoktal.Bohužel se mi asi můj životní sen nesplní..Je mi 18let takže mi to nejvíc vadí při seznamování s opoeným pohlavím.Zatím jsem se nesetkal s tolerantní holkou.Snad se to zlepší.Nezbývá mi nic jiného než doufat.
mirek • 10.01. 2005 - 16:24 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na mirek 10.01. 2005 - 16:24
Juu, tak pokud ty holky, s nimiž ses setkal, nebyly schopny přehlédnout Tvé, jak říkáš, koktání, tak mám pocit, že stejně nestály za nic a nezaslouží si Tě. Já takový problém nemám, takže si dokážu těžko představět, jaké to je. No, hlavně buď v pohodě a moc se tím netrap, protože v životě nastanou mnohem důležitější události, kterými by se měl člověk trápit. A navíc, takové "zadrhávání" muže být pro někoho roztomiléSmile
llukynek • 10.01. 2005 - 19:10 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Lukyna 07.01. 2005 - 10:52
Ahoj Lukyno. Netrap se zbytečně. Uvidíš, že se to povede. zapomněla jsem Ti ještě minule napsat, že ANO se nevyslovuje moc pěkně, když je na začátku věty nebo samo o sobě. V těch případech je lepší říkat hANO. To "h" jen tak vydechnout. hANO s lehkou poklonou hlavy je jistota, mužeš tomu věřit. Mám to mockrát odzkoušené.
A sklenku na kuráž si klidně dej, ta neuškodí.
Jarka • 18.01. 2005 - 14:08 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Plynulost řeči - Dech:
Nazdar lidicky, zdravim z Nemecka. Patrim do vasi skupiny, mam jen tak trochu věc stesti, ze u me se koktani s vekem zlepsovalo. Kdyz mluvim s prateli, s rodinou nebo proste s lidmi, ktere znam, zakoktam se jen vyjmecne. Problem je, kdyz mam mluvit s cizimi lidmi nebo zatelefonovat nekomu, koho neznam. To uz je horsi. Nebo taky mluvit pred vice lidmi.
Tento tyden jsem v televizi v poradu Stern TV na RTL sledovala moc zajimavou reportaz, pojednavajici o delferro-metode, ktera ma velky uspech v Nizozemsku a ted pronikla i do nemecka. Je to jakysi 10ti denně kurz, kde se uci pracovat s branici a uspech nastupuje uz i po nekolika hodinach. RTL sledovali tri ucastnik kurzu, ktere po tomto kurzu pozvali k sobe do televizniho poradu SternTV. Po koktani nebylo ani sluchu. Ja vim, ze to zni neuveritelne, ale je to opravdu mozne. Zatim je tu jen jeden problem, ze zajemci si musi tento kurz platit sami, pojistovny jeste na to nepristoupili
Kdo umite nemecky, mrknite na tyto stranky.

http://www.stern.de/tv/sterntv/index.html?id=536002&nv=cp_L2_rt

www.delferro-methode.de

Zdravi Katka


Katka • 05.02. 2005 - 14:28 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Lukyna 13.10. 2004 - 11:40
Ahoj, pripojim moji malou osobně zkusenost. Koktam (podobne jako u Tebe to zalezi hodne na stresu). Ale u oltare to bylo uplne v pohode a pred celym kostelem jsem odrikal cely svatebni slib i to ano. Proc? Proste jsem to rikal jen sve milovane a Bohu. A ten plnej kostel mne v tu chvili vůbec nezajimal. Ne programove, spis jsem na ne nemel ani pomysleni Smile Jo a jeste neco, kdyz se to nepovede, tak to vůbec nevadi (zalezi totiz na necem jinem)! A to mi fakt ver Smile Hodne stesti vam obema!
Jaroslav • 05.03. 2005 - 00:28 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Katka 05.02. 2005 - 14:28
Katka si super že si dala tvojim príspevkom nadej. Som tieš jedným s vas a mojim celoživotným snom je rozprava? plinule.Škoda že tie kurzy nie su na Slovensku ale aspom je nadej .Idem skusi? nieeo preluštit s tých stranok.Ešte raz iík za Stranky .
Jozo • 05.03. 2005 - 01:53 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj všichni! Jsem tu poprvé a podle toho, co píšete asi jediná co nemá s řečí problémy, právě naopak. Mám však čtyřletého syna, který se začal zadrhávat už ve 2,5 letech. Do té doby mluvil zcela bez potíží. jeho vada se pomalu ale jistě zhoršuje. V současné době mu už není téměř rozumět. Docházíme pravidelně na logopedii, mám však pocit, že je z něj takový pokusný králíček. Napřed foniatrie, EEG, psycholog a nakonec rehabilitace. Co lékař, to názor a jiná rada. Asi to znáte.
Bára • 10.04. 2005 - 21:07 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj,hledam uz nekolik let pomoc pro dceru.Jaja kokta asi od 4 let.Ted ji bylo 14.Mozna to vadi věc me,nez ji.Nebo abych ji nekrivděla,tak je to tak nastejno.Hrala na fletnu,moc to nepomohlo.Nesportuje moc,uci se hrat na kytaru a zpívá.Nejsem moc dusledna,necte nahlas kazdy den.Ale jak dospiva,prebira vice zodpovednosti na sebe a obe verime,ze se to vylepsi.Znam jednoho muze,ktery se s touto vadou popral a slouzi mse v kostele .Vsem vam drzim palce. Diana
diana • 12.04. 2005 - 14:41 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Michal 17.01. 2004 - 19:59
Ahoj Michale,já sice z 95% nekoktám, ale při těch 5% se pěkně zapotímSmile))Jsou to situace jako telefonování s neznánými lidmi v práci,když jsou u toho kolegové,kteří mám pocit:-)) že mě poslouchají, stresy, hádky atd. Stáhne se mi žaludek a vím, že je konec a že se zesměšním. Cítím se jak idiot a ostatní asi valí oči, protože jinak mluvím normálně. Záznamník je skoro tabu-cizím lidem určitě a ted mám stres,proto že v nový práci musím hodně telefonovat před druhýma...tak nevim, jestli jim to nemam na rovinu rict.....Co byste mi radili?
Jitka • 28.04. 2005 - 19:51 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj,všichni!Zadrhávám od první třídy.Každý říká že jsou i horší věci a já to beru,ale všichni víte jak to dokáže pořádně znepříjemnit život.Nejvíc mi na tom štve,že když jsem sám mluvím úplně normálně,jakmile ale mluvím s někým,tak je konec.Nedokážu se toho zbavit.Teď je mi 23 a už v to ani nedoufám.
Roman • 10.05. 2005 - 11:02 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na mirek 10.01. 2005 - 16:24
jsem tu dneska poprví a docela koukám, že nás je víc. a né, že bych měla radost z toho, že nás je víc, ale též vidím, že v tom nejsem sama. koktám asi od třetí třídy a před tím jsem z toho takový nervy neměla, ale čím jsem starší, tím mi to začíná víc vadit. a jak jsi psal, že ti to překáží na schuzkách, tak to tě odceňuju, že na ně vůbec chodíš. já už se pomalu blížím k šestnáctce, a mám z nich hroznej strach. na žádnou bych už nešla. byla jsem nedávno na jedný, ten kluk to věděl předem, ale stejně to bylo hrozně nepříjemný. a tak už to kolikrát zvdávám předem. přejuti, aby jsi to nevzdával a chodil na další. časem určitě najdeš tu pravou. přeju hodně úspěchu
martina • 31.05. 2005 - 23:15 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všecky bojovníky, taky koktám a určitě je to pro mi každodenní boj, ale myslím, že nikomu by buh nenadělil to co nemuže unést. Je mi 23 a kdybych přestal koktat tak nevím jestli bych už uměl bez toho žít, zní to divni, ale to každodenní překonávání vyslovit, mluvit by mi asi chybělo. Vyzkoušel jsem hodně metod a vrazil do toho hodně peniz všechno pomohlo krátkodobě. nemůžu říct, že jsem se zcela vzdal a přestal hledat, ale největší výhra bude se s tím smířit a pokusit se s tím žíítt.Tak přeji všem koktavým pohodu a vnitřní spokojenost!!!Napište, rád odepíšuu!!
Honza • 13.06. 2005 - 17:34 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahojky všichni, ani nevíte, jak strašne ráda jsem narazila na tuto stranku, se zájmem jsem pročítala všechny příspěvky, uvědoměla jsem si, že v tom fakt nejsem sama...já mám problémy se zadrháváním už od školky, mamka mi vyprávěla, že jsem se občas zadrhávala a nemohla vyslovit nějáká slova, ale že se to střídavi zlepšovalo, takže žádné prostředky jako např. návštěva logopedie nebylo "prý" třeba! Cha, možná, že kdyby se o tu moji řeč zajímali tehdy více, nemusela bych dnes již už vůbec koktat..ale nechci svoje rodiče obviňovat...bojuju s tím tedy už od útlého věku, někdy je to horší, někdy lepší, příznaky zhoršení jsou úplně stejné jako u většiny: stres, telefonování s cizími, nakupování, atd...ach jo, ale musím přiznat, že už jsem se s tím trošku smiřila, hodně velký zábir byla pro mi maturita, ale kupodivu jsem ve finiši mluvila celkem hezky:-) Logopeda jsem navštívila poprvé a to přesně před týdnem..nic moc, poradila mi akorát, že se mám naučit lépe dýchat a nemluvit moc rychle, všechno co už jsem věděla, stejně jsem ale ráda, že jsem tam šla. Vím, že mě čeká s mojí řečí ještě nějáké to trápení, třeba vysoká škola, zaměstnání, ale věšet se kvůli tomu nebudu:-) Protože já se jen tak nevzdám!" Zajímám se o svoji budoucnost, neboť v ní chci strávit zbytek svého života:" mějte se moc fajn a děkuji:-)
EUROANGEL • 20.06. 2005 - 20:42 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

ahoj lidi taky se zadrhavam uz me to stve vyzkousel uz nekdo kineziologii-one brain a jaky to melo ucinek? neco jsem o tom slysel ale nevim jestli to pomuze .
pepa • 23.06. 2005 - 22:56 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Reakce na Jitka 28.04. 2005 - 19:51
Milá Jitko, je to sice "pár" měsícu, kdy ses na těchto stránkách ocitla a žádala o radu, dokonce je to už rok a pul, kdy jsem zde byl naposledy já. připadá mi tedy bezpředmětné odpovídat na tvuj beztak nezodpovědětelný dotaz Smile, (jen doufám, že jsi kolegum v nové práci předem nic neřekla, a pokud ano, tak doufám, že to pro tebe mělo pozitivní dopady).Pochopil jsem, že tyto stránky nejsou určeny k denním návštěvám, prostě si k nim a jejich obsahu utíkáme ve chvílích, kdy všechno ostatní selháva, kdy není nikdo, kdo by naslouchal (třeba i trošce koktání Smile, zkrátka jsem si řekl, proč nezkusit touto cestou zase oživit dialog s komunitou. přečetl jsem si tvuj příspěvek a uznal, že jsem na tom vlastně navlas stejně, že dokonce mých 5% ze 100 se uskutečňuje v okamžicích, kdy zas nejde o úplně všechno, a jen nevím, zda-li je to věkem, že člověk dochází smíření, nebo jestli se mi to třeba jen nezdá a já si z toho nedělám hlavu, nebo všechno dohromady, jako by to byla večeře na talíři, co můžu sníst, ale také nemusím. Ale jednu věc zjišťuji dosti citelně. Že mi skutečně chybí někdo, komu bych se mohl občas vykecat a tuto tématiku rozpitvat Smile.
Michal • 10.07. 2005 - 09:32 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj, ocenuji vase prispevky, protoze opravdu pomaha videt kolik inteligentnich lidi zapasi s timto psychickym virusem..Osobne jsem zacal koktat asi od 6tr. zakl. skoly vcelku "z niceho nic"..od te doby se to rapidne zhorsovalo, az jsem mel problem s temer kazdym slovem. Rodice se mi opravdu snazili pomoct, ale navstevy logopedu a podobnych odborniku neprinasely temer zadne zlepseni. Asi v 15cti letech moje matka objevila jistou hypnotizerku cestujici po svete, ktera se specializovala na tento problem..po 2 "sezenich" se dostavil ucinek a ja si prozil temer dva roky bez koktani..ale...pote se tento "virus" zacal pomalinku vracet do systemu, nejdrive v tech nejznamejsich situacich (stres, telefon) az se to nakonec ustalilo ve zvlastněm stavu (ted je mi 22 let), kdy obcas vůbec nekoktam, nekdy pomerne dost a taxeto temer nevyzpytatelne strida (coz opravdu leze na nervy). Dnes jsem se odhodlal, ze se budu znovu aktivne zajimat o moznost zatocit s timto neduhem a tim jsem se taky dostal na tyto stranky...
Dan • 10.07. 2005 - 17:39 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj lidi, tak si tady prohližím vaše příspěvky a je mi z toho tak nějak smutno, je mi 18 a nechci se smířit s tím že budu koktat celý život. začalo to někdy v první třídě a od té doby se to jen zhoršovalo, v posledních letech je to tak zhruba na stejné úrovni. Ačkoliv jsem si na to už zvykl, stále se najdou lidé, kteří mi dokáží rozhodit tak, že ze sebe nevypravím slovo. Jsem rád, že v tom nejsem sám a že existují takové možnostii (i když jich není mnoho), kde se lidé se stejným problémem mohou svěřit ostatním. přeji všem mnoho zdaru v boji proti koktání.
Radim • 10.08. 2005 - 19:24 << RE
--------------------------------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127