Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nová mluva v ČR
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka



Založen: 3.3.2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 10:18 am    Předmět: Citovat

Pro Respektakos:
Prosím tě, takže jsi kurz nové mluvy dokončil a zhruba po roce jsi opět začal mluvit tak, jak jsi mluvil před tím? Jak dlouho už to je, cos kurz dochodil.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidB



Založen: 28.1.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 7:12 am    Předmět: Citovat

Respektakos: Tak to mě docela dost překvapilo, že se to po roce vrátí.
Měla by být na to dvouletá záruka Smile)))
Mužeš napsat něco podrobnějšího? Kdy se ti to začalo zhoršovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

Nezlobte se lidi, ale začíná mi z vás být špatně. Já vám dávám naději, že nad koktáním lze zvítězit, že to nemusí být na celý život a když se tady objeví jakákoliv negativní reakce, tak ji hned všichni berou, jako pravdivou a ověřenou. Napsali jsme tady tři, kteří jsme prošli kurzem a předložili jsme důkazy, že to funguje. Respektakos napíše, že to nefunguje a všichni mu věří. Proč chcete pořád slyšet jenom negativní zprávy? Pochybuju, že Respektakos vůbec kurz absolvoval a že dělal to, co měl. Taky pochybuju, že tady ještě něco napíše, protože mu stačilo rozšířít pochybnosti a celou pravdu se mu říct nechce. Proč se ho nezeptáte, jestli každý den cvičil? Pokud vím, v polsku dělal kurz kromě mě ještě jeden čech, ale ten skončil po základním kurzu, takže to celé nedodělal. Možná se mýlím, jestli ano, tak se omlouvám.
Nebaví mě sledovat vaši radost z toho, že někdo potvrdil, že metoda nefunguje. Měli byste se radovat z toho, že to některým (valné většině) pomohlo a může to pomoct i vám. Nebaví mě tady vyvracet všelijaké bludy, které si kdo vymyslí, aniž by věděl, o co v nové mluvě jde. Proto tady už nebudu psát. Nejsem balbutik, takže na balbutické fórum nepatřím.
Kdo se chce o Nové mluvě dozvědět víc, ať napíše na info@novamluva.cz. Přesvědčovat vás o něčem, čemu stejně nechcete věřit, nemá cenu.
Mějte se tady hezky a držím všem palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mamka



Založen: 3.3.2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 1:58 pm    Předmět: Citovat

Miku díky moc za info, věř mi, že jsou tu i tací, kteří jen negativní reakce nedají...teda mluvím za sebe a věřím, že tu nejsem sama, kdo přesto všechno o NM uvažuje. Já za sebe to beru jako určitou naději a po konzultaci se uvidíSmile
Mimochodem i Tobě opravdu díky za video:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 3:20 pm    Předmět: Citovat

Miku: Ked si kupujem nejaky elektricky spotrebic, tiez necitam vsetko len pozitivne reakcie, ale vsetky aby som si vedel z toho vyvodit nejaky komplexny zaver, cim viac nazorov tym lepsie.
Napriklad tu bol prispevok od muza co sa sam vyliecil, bral aj cipralex. Ja som ho napriklad bral tiez a mne nepomohol, cize s tvojou logikou, by som tu nemal nic pisat, nezdielat svoje postrehy aby som nahodou neuberal nadej ostatnym.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 9:24 am    Předmět: Citovat

Miku, kritické myšlení je základem naší společnosti a je to tak dobře. Já vím, ty už tu stejně nejsi, protože jsi přestal být balbutik, k čemuž ti gratuluji, je vidět že vaše metoda alespoň posílí sebevědomí a to je taky důležité.

Já Vaší metodu nechci kritizovat, protože přes ty tajnosti okolo ní nedokážu přesně pochopit, v čem konkrétně se liší od běžné vázané a pomalé logopedické řeči.

Řeknu jenom asi tohle - ta videa jsou pouze důkaz toho, že v nějakých umělých podmínkách (sami s kamerou, na terapeutickém cvičení) dokážete mluvit plynule vázanou řečí. Nezlob se, ale tohle zvládne většina balbutiků i s obyčejnou vázanou řečí, která se učí u logopeda. Problém je, když se má metoda použít někde v reálu, 100% balbutiků, co znám a co tuto řeč ovládají v soukromí, ji pak nedokážou využít. Takže pokud Tě Nová mluva naučila, že touto vázanou řečí můžeš mluvit třeba s kámoši u piva nebo s kolegy v práci, potom klobouk dolů před Vaší metodou. Problém je v tom, že ta videa tohle určitě nedokazují.

Můj názor je, že balbutici nepotřebují naději, že je možná vyléčí nějaký prášek nebo metoda. Balbutici by měli slyšet, že mohou koktání postavit čelem, nestydět se za to, žít plnohodnotný život a mezitím se postupnými krůčky, třeba s pomocí nějaké metody, posouvat k lepší řeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mamka



Založen: 3.3.2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 11:05 am    Předmět: Citovat

...že tato metoda alespoň posílí sebevědomí a to je také důležité.

To mi zní tak, jako že seš si Honzo jistý, že v ničem jiném NM nepomůže...?

Ta nedůvěra v to či ono, je podle mě v našem případě pochopitelná, spousta nás zkouší možné i nemožné...ale jak jem psala, nikdy jsem se nikde neléčila, nemám tu negativní zkušenost z neúspěchu...jako jiní.
To je možná moje jistá výhoda.

Nevím jak jiní, ale já pokud je tu nějáká šance, tak ji prostě zkusit chci, pak teprve budu hodnotit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radka78



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 1:33 pm    Předmět: NM Citovat

Honza napsal:
Miku, kritické myšlení je základem naší společnosti a je to tak dobře. Já vím, ty už tu stejně nejsi, protože jsi přestal být balbutik, k čemuž ti gratuluji, je vidět že vaše metoda alespoň posílí sebevědomí a to je taky důležité.

Já Vaší metodu nechci kritizovat, protože přes ty tajnosti okolo ní nedokážu přesně pochopit, v čem konkrétně se liší od běžné vázané a pomalé logopedické řeči.

Řeknu jenom asi tohle - ta videa jsou pouze důkaz toho, že v nějakých umělých podmínkách (sami s kamerou, na terapeutickém cvičení) dokážete mluvit plynule vázanou řečí. Nezlob se, ale tohle zvládne většina balbutiků i s obyčejnou vázanou řečí, která se učí u logopeda. Problém je, když se má metoda použít někde v reálu, 100% balbutiků, co znám a co tuto řeč ovládají v soukromí, ji pak nedokážou využít. Takže pokud Tě Nová mluva naučila, že touto vázanou řečí můžeš mluvit třeba s kámoši u piva nebo s kolegy v práci, potom klobouk dolů před Vaší metodou. Problém je v tom, že ta videa tohle určitě nedokazují.

Můj názor je, že balbutici nepotřebují naději, že je možná vyléčí nějaký prášek nebo metoda. Balbutici by měli slyšet, že mohou koktání postavit čelem, nestydět se za to, žít plnohodnotný život a mezitím se postupnými krůčky, třeba s pomocí nějaké metody, posouvat k lepší řeči.


Honzo,
je vidět, že opravdu nevíš, o čem píšeš Sad . NM není nějaká naučená řeč, kterou mluvíš jen doma, ale mluvíš jí stále a bez přestání. Po absolvování základního kurzu pro tebe jiná řeč než NM prostě neexistuje. A to, abys tak mluvil všude se samozřejmě trénuje - můj 5ti letý syn absolvoval za prvních 6 měsíců terapie přes 50 veřejných vystoupení - školky, základní školy a dokonce i školy střední. Byl schopen mluvit plynule a bez zadrhávání vkuse třeba 10 minut před 30ti neznámýma lidma, nechávat se u toho natáčet na video a následně jim odpovídat na jejich otázky. Taky nechápu, když píšeš, že jsou kolem metody tajnosti. Jaké? Na českých i polských stránkách je dostatek informací a také videí. Nevím, co více chceš vědět. Objednej se na konzultaci, investuj do sebe těch pár korun (stejně si do koktání určitě doposavad vrazil daleko více než do jedné konzultace) a uvidíš. Můžes se zeptat na cokoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 6:53 am    Předmět: Citovat

To je zaujimave, kopec ludi tu ten kurz absolvovalo a ked som sa pytal na cenu tak ziadna odpoved, zrejme ste tam museli podpisovat nejaku zmluvu o mlcani, alebo nieco podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 7:18 am    Předmět: Citovat

Predstavme si, ze chceme ist do tatier. Ma to same pozitivne ucinky, krasna priroda oddychnutie od mesta, relax. Lenze ked si volate na hotel ci pozerate ich stranku, vobec sa nedozviete cenu az pri osobnom stretnuti. Tak teraz sa trmacate, trebars cez pol republiky. Pridete tam a povedia Vam, ze cena za jednu noc je trebars 125 Eur. Zistite, ze to je nad vase moznosti, tak sa znechuteny obraciate spat a zas sa trmacate cez pol republiky. Namiesto toho, keby ste tu cenu vedeli hned, mohli ste si povedat, ze rok pockam nasetrim a pridem, tak ste teraz znechuteny z celej situacie, vykaslete sa na to a dalsi rok uz nejdete do tatier ale inam, alebo peniaze miniete uplne inym sposobom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mayko



Založen: 23.2.2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 7:41 am    Předmět: Citovat

V tejto teme som už písal koľko stoji cely kurz....tuto cenu mam priamo od organizatorov NM...takže stači sa vrátiť o zopár stránok späť Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 10:40 am    Předmět: Citovat

wou vazne, neviem ci som bol taky slepy Smile. Inak tych 1500 eur, nie je tak vela, som myslel, ze to bude trocha viacej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Jenom stručně pro Radku - zapomínám, že se zde na fóru řeší i dětská koktavost. Tam je situace úplně jiná než u dospělých a vysokou účinnost má například i klasická logopedická péče. Je dobře, že to na Tvého syna zabralo, ale u dospělých je situace často komplikovanější.

Ze všech dostupných materíálů mi metoda stále přijde jako nacvičování pomalé vázané řeči s poklepáváním rukou. Oceňuji, že nácvik probíhá ve skupině, to může mít velký význam pro pozdější použití řeči v reálu. Něco podobného jsem viděl aplikované se svými plusy i mínusy na skupině balbutiků v Belgickém Gentu, kterou jsem měl možnost navštívit.

Ale pokud je metoda tak revoluční a výjimečná, tak ať o ní autoři udělají studii a sepíšou článek a budou slavní po celém světě. Adekvátnost ceny radši nekomentuji, já se ale do Polska nechystám, myslím že dokážu zlepšovat svou řeč efektivněji jinými způsoby.

tak asi tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MuGi



Založen: 24.8.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 6:13 pm    Předmět: Citovat

Honza napsal:
Jenom stručně pro Radku - zapomínám, že se zde na fóru řeší i dětská koktavost. Tam je situace úplně jiná než u dospělých a vysokou účinnost má například i klasická logopedická péče. Je dobře, že to na Tvého syna zabralo, ale u dospělých je situace často komplikovanější.



Zajímalo by mě , kdo z nás začal koktat až v dospělosti. Kdyby to bylo tak jednoduché pomoct dětem, tak to forum nebude existovat, protože nikdo z nás by nekoktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 6:19 pm    Předmět: Citovat

citace:
vysokou účinnost má například i klasická logopedická péče

ach jo, ty internetový diskuze..vysokou účinností nebyla myšlena stoprocentní úspěšnost, přesný číslo ti nepovím. Ale to, že se v řadě případů podaří u dětí koktavost odstranit, je fakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127