Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nová mluva v ČR
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 9:25 pm    Předmět: Citovat

ok,samozrejme to skusim v inom prehliadaci,vo Firefox 4 mi len zvuk siel.
K tej reci pred terapiou som len preto pisal,lebo v tom topicu,na ktory si dal link si pisal,ze pred a po nahras...ale tak samozrejme staci aj toto,nech ti to vydrzi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aurorabolearis



Založen: 19.4.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út duben 19, 2011 12:13 pm    Předmět: Citovat

Ja by som nerád oberal o nádej kolegov ale pogooglil som trochu po nete a pár faktov:

1. Ta prof. Lilia Arutyunian je Ruska ale jedine co o nej na nete najdete je ze ma volaco spolocne s projektom Nowa mowa v Polsku

2. Vseobecne je o metode iba minimum informacii a prakticky iba v polstine (co jej na prestizi velmi nepridava)

3. Snazil som sa najst hlavne skusenosti tych co s programom skusenost maju - nasiel som forum (preklad pomocou google translate z polstiny)

http://translate.google.sk/translate?js=n&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=pl&tl=en&u=http%3A%2F%2Fdemostenes.boo.pl%2Fforum%2Fviewthread.php%3Fforum_id%3D16%26thread_id%3D39%26rowstart%3D80&act=url

s prevazne negatívni ohlasmi


rovnako komentar k videu

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Ddixm05wZeWI%26feature%3Drelated

obsahuje niekolko negativnych komentarov



4. kniha ŚWIATEŁKO W TUNELU od autorov Nowej mowi taktiez ocividne nie je trhakom kedze o nej na internete prakticky nic nenajdete (okrem snahy predat ju teraz uz aj za priblizne 25 pln co je okolo 6 eur

5. Michalovi ktory to tu prezentuje plne doverujem a drzim mu palce.. na druhej strane kurzy organizuje v Cesku jeho rodina tak je celkom pochopitelne ze jeho nazori su neobjektivne a bral by som ich s velkou rezervou


V kazdom pripade rad pockam na skusenost prvych odvazlivcov v Cesku Smile

Inak podarilo sa mi na nete najst knihy ktore odporuca

http://stutteringforum.com/forums/showthread.php?t=228

tak ich idem precitat .. rad ich poslem na mail ked mi poslete v sprave emalovu adresu (rad by som bol keby aj mne poslete pdf ka knih ktore sa Vam osvedcili)

vela zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maty



Založen: 1.3.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:43 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem se jen zeptat těch co se zůčasnili kurzu, jestli se mluva zlepšila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NabuCoo



Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:32 am    Předmět: Citovat

Já se o kurzu dověděl čirou náhodou prostřednictvím tohohle fóra, protože jsem už předtím vyzkoušel x metod a žádná neměla výrazný léčebný účinek na moje koktání tak jsem ani neváhal a hned se o tom chtěl vědět víc informací. Shlédnul jsem snad všechna videa na youtube ohledně terapie nové mluvy v Polském Mikulově a viděl jsem, že je tady šance na vyléčení, že není nutné s tím žít do konce života a neustále se vyhýbat určitým situacím v životě.
Moje koktání před terapií se projevovalo takovým způsobem, že jsem neměl klasické opakování počátečních slabik nebo slov, ale najednou prostě z ničeho nic nastal blok a nedostal jsem ze sebe ani slovo. Často se to stávalo, když jsem si to slovo předem řekl v hlavě. Takže jsem vždycky nahrazoval slova jinýma, abych to dokázal co nejlépe skrýt před světem. Ale někdy to prostě bylo nad moje síly a blok prostě nastal. Hlavně, když jsem potřeboval někomu něco vyřídit a být ohledně té věci konkrétní a použít přesná slova. Byl to takový silný vnitřní boj, jestli něco začít říkat a trápit se s neustálým nahrazováním slov, nebo být jen zticha a nechat všechno na druhých.
Jak se už blížil termín základního kurzu terapie nové mluvy, tak se koktání každým dnem zhoršovalo, nejspíš tím očekáváním, jestli mi nová mluva dokáže opravdu pomoct.
Prvních 6 dní celého základního kurzu jsme nesměli vůbec mluvit, abychom si odvykli od starého způsobu mluvení. Mluvili jsme jenom v přítomnosti terapeuta pana Dawida Tomaszewskeho. Učili jsme se mluvit úplně od začátku. Nejdříve jednotlivé slabiky a potom je slepovat do slov která neměla žádný smysl. Po pár dnech terapie, jsme začali učit se správně říkat celá slova a dále pak i krátké věty. Mluva byla ale pomalejší a kontrolovaná. V druhé části základního kurzu, jsme tuto pomalejší mluvu aplikovali v praxi.
Chodili jsme na tzv. kontakty, kdy jsme obcházeli obchody a ptali se třeba jen na ceny. Tím jsme se postupně zbavovali strachu z mluvení, protože koktání už nenastávalo, takže nám už nic nebránilo zeptat se na cokoliv. Koncem kurzu jsme si sepsali takovou vlastní autoprezentaci, kde jsme každý napsali něco o sobě. To jsme potom pořádně nacvičili a nakonec i prezentovali prostřednictvím veřejného vystoupení ve škole. Cítil jsem se vážně skvěle, musel jsem sice hodně dbát na techniku nové mluvy, ale už mi nikdy nenastal blok a volně jsem všechno řekl.
Po návratu domů, jsem se trochu obával, jak budou lidé reagovat na novou pomalejší mluvu. Ale většina mě v tom podporovala, že jsem udělal skvělý krok. Každý den jsem dělal kontakty a také jsem doma cvičil techniku nové mluvy. Každým mikrokurzem se rychlost mluvy zvyšovala, zkracovalo se počátečné natahování a mluva byla čím dál tím víc přirozenější a plynulejší.
Před dvěma dny jsem se vrátil ze 3 mikrokurzu a teď už je mluva bez natahování, klidná a hlavně bez koktání. Stále si ale musím hlídat správnou techniku, ale už cítím, že to jde postupně prostě tak automaticky.
Už nemám problém kohokoliv oslovit, nebo si jít něco zařídit. Značně mi to zjednodušilo život a hlavně už nemám strach, že přijde blok. Protože s novou mluvou se prostě už nekoktá. Období pomalejší mluvy mi uteklo jako voda a najednou už jsem po třetím mikrokurzu a můžu už klidně říct cokoliv. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MuGi



Založen: 24.8.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st srpen 24, 2011 3:57 pm    Předmět: Citovat

aurorabolearis napsal:
Ja by som nerád oberal o nádej kolegov ale pogooglil som trochu po nete a pár faktov:

1. Ta prof. Lilia Arutyunian je Ruska ale jedine co o nej na nete najdete je ze ma volaco spolocne s projektom Nowa mowa v Polsku

2. Vseobecne je o metode iba minimum informacii a prakticky iba v polstine (co jej na prestizi velmi nepridava)

3. Snazil som sa najst hlavne skusenosti tych co s programom skusenost maju - nasiel som forum (preklad pomocou google translate z polstiny)

http://translate.google.sk/translate?js=n&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=pl&tl=en&u=http%3A%2F%2Fdemostenes.boo.pl%2Fforum%2Fviewthread.php%3Fforum_id%3D16%26thread_id%3D39%26rowstart%3D80&act=url

s prevazne negatívni ohlasmi


rovnako komentar k videu

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Ddixm05wZeWI%26feature%3Drelated

obsahuje niekolko negativnych komentarov



4. kniha ŚWIATEŁKO W TUNELU od autorov Nowej mowi taktiez ocividne nie je trhakom kedze o nej na internete prakticky nic nenajdete (okrem snahy predat ju teraz uz aj za priblizne 25 pln co je okolo 6 eur

5. Michalovi ktory to tu prezentuje plne doverujem a drzim mu palce.. na druhej strane kurzy organizuje v Cesku jeho rodina tak je celkom pochopitelne ze jeho nazori su neobjektivne a bral by som ich s velkou rezervou


V kazdom pripade rad pockam na skusenost prvych odvazlivcov v Cesku Smile

Inak podarilo sa mi na nete najst knihy ktore odporuca

http://stutteringforum.com/forums/showthread.php?t=228

tak ich idem precitat .. rad ich poslem na mail ked mi poslete v sprave emalovu adresu (rad by som bol keby aj mne poslete pdf ka knih ktore sa Vam osvedcili)

vela zdaru


Taky jsem trochu "pogooglil" a nasel jsem. Není totiž googlení jak googlení.

ad 1. prof. Lilia Arytyunian (Лилия Зиновьевна Арутюнян (Андронова)) je ruska tak je třeba hledat v Rusku.
http://www.arlilia.ru
Stránky jsou zajímavé, je tam i hodně ukázek video (řeč před léčbou a po).

http://www.nekrasova.ru

ad 2. Jak vidíš nejsou informace pouze v polštině. Jinak je všeobecně známo, že to co není ze západu není dobré.

ad 3. Překadač google je sice krásná věc, ale já bydlím u polských hranic, tak také trochu polsky umím. Ono překládat příspěvky z fóra překladačem google, tak to někdy vychází úplné nesmysly. Většina lidí co tam píše kurz přerušila, neukončila a měli hlavně výhrady k tomu, že museli cvičit. Takže jejich ohlasy jsou určitě negativní - ale psát, že ohlasy byly většinou negativní je trochu "nadsázka".

ad 4. Knihu jsem si koupil a přečetl. Není to žádný trhák, ale jsou tam zajímavé věci. Hlavně se mi líbil pohled na koktání - strom koktání.

ad 5. Jak vidím tak Michal už není sám.

Tak držím všem palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drillbit



Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2011 10:45 am    Předmět: Citovat

Nebudou nejaky videa po skonceni celeho kurzu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian689



Založen: 27.8.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so srpen 27, 2011 3:09 pm    Předmět: Citovat

Nehnevajte sa ale spomalenie reči je jeden s najviac použivaných a jeden s najstarších postupov na zníženie dysfuencii,tak isto ako mäkký hlasovy začiatok.
Takzvane kontakty su tiež sučast štandartnej terapie vola sa to Systematicka desenzibilácia.
Tak isto zmena rečoveho vzorca je štandartna sučast terapie.Štandartna dlžka terapie,aby mala dlhodoby zmysel by mala byt aspon dva roky !U tak rychlechlej napravy dysfluencii je vysoke riziko recidivy !
Kto Vám vrati peniaze v pripade recidivy,ktora je viac než možna ? Pochybujem že tato terapia je v dlhodobom horizonte učinna.Hlavne u chronickej koktavosti (14 a viac rokov).
Na svete je mnoho programov zameraných na koktavost podstatne lacnejšich (zadarmo cez poistovnu) a metodovo učinejšich a modernejšich napríklad fono-graforytmika (vyvinutá v 90-rokoch), ktorá utoči na už dnes dokazanu organicitu v pozadi koktavosti (desynchronizacia pravej a lavej hemysfery).
Terapia nemôže byt 100%,to su čiste bludy. Určite zlepšenie je možne dosiahnut každou terapiou ! U Chronickej koktavosti (14 a viac rokov) sa da vybrat medzi:monitorovanou fluenciou a akceptovanou disfluenciou( spontálna fluencia je tažko dosiahnutelna) Prognoza zavisi od:veku,lavorukosti,narušenie CNS(ADHD (až 20% koktajucich )),LMD,mužske pohlavie a pod.Tyto ludia použivaju metody zo začiatku 20 storočia (samozrejme spomalenie reči je jeden s najučinejšich, najjednoduchšich, najrychlejšich a v trvalom meradie udržatelných postupov pri liečbe koktavosti,bohužial pri jeho nedodržani vznikaju recidivy.
Nikto nehovori o 100% účinnosti ani o 100% vyliečeni,ale o uprave koktavosti na čo najmenšiu možnu mieru.
Preto Vám odporučam predtým ako nasypete do vrecka niekomu svoje peniaze:
1.Kupit si knižku od Viktora Lechtu Koktavost (2011),kde sa dozviete všetko.
2:Vyhladat centrum:napr LOGO alebo Centrum pre dysfluencie v Bratislave

http://www.szu.sk/index.php?&menu=122&oid=


(Koktavost sa sklada s:dysfluencii (blokady,repetice slov),nadmernej namahy (korigovanie dysflencii,narušene konverbalne spravanie) a psychickej tenzie (strach,logofobia,vyhýbanie a pod..Preto treba na tento problem zautočit komplexne:logoped,psychiater,popripade neurológ a pod...,preto treba volit centrum pred samostatnými logopedmi,ktory sa špecializujú len na dyfluencie)).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MuGi



Založen: 24.8.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po září 05, 2011 4:34 pm    Předmět: Citovat

Bravo Marian689, skvělé napsané, je vidět, že jsi opravdu odborník, věnuješ se tomu a určitě jsi pomohl už hodně lidem. Píšeš, že "Určite zlepšenie je možne dosiahnut každou terapiou!" (Zajímavé, mě ještě žádná nepomohla a nejsem sám viz toto fórum.) Takže určité zlepšení může nastat ale "Nikto nehovori o 100% účinnosti ani o 100% vyliečeni, ale o uprave koktavosti na čo najmenšiu možnu mieru."
Závěr - cvičte, snažte se - ale máte smůlu. Koktat už budete více nebo méně až do konce života.
Ale !
Proč brát lidem NADĚJI? Vždyť to je to jediné co mají.

A k tomu placení. Dáš si udělat lepší zubní plombu (samozřejmě za peníze, protože pojišťovna platí jenom obyčejnou černou) a ta ti za týden vypadne. Myslíš, že když přijdeš zpátky k zubaři tak ti vrátí peníze nebo ti udělá novou zadarmo? Kolik mě už stálo peněz dojíždění k logopedům, psychologům, na kliniky k různým odborníkům po celé republice - a kdo mi vrátí ty peníze? Oni, protože mi nepomohli, nebo mi to proplatí pojišťovna?
Když tu někteří diskutují o různých pokusech u léčitelů, šarlatánů a podobných, tak tam nenapíšeš - neblbněte, ti vám určitě nepomohou.

Možná to vypadá, že kopu za "novou mluvu". Ne. Mě jenom štve, že odborníci, kteří mě ještě nikdy nepomohli, okamžitě kritizují, když se objeví něco nového, aniž by se o tom něco více dozvěděli. (Tím se omlouvám všem odborníkům, kteří se mi opravdu snažili pomoct.) V jednom máš pravdu, když doporučuješ, abychom vyhledali nějaké centrum. Já jsem si ho už vyhledal. Je to Centrum terapie koktání v Polském Mikolově, ze kterého terapeuti vedou kurz nové mluvy u nás. Určité informace o metodě už mám, knížku jsem si přečetl a proto, že to nemám daleko, jsem už domluvený na konzultaci. Zda do kurzu nastoupím, to ještě nevím, to se rozhodnu až se s těmi lidmi setkám a dozvím se další věci, které mě zajímají. (a věř mi, že jsem těch informací od odborníků a z knih za ta léta získal už dost hodně) Ale jedno vím určitě, že na toto fórum už přispívat nebudu, protože hodně lidí, kteří tady přispívají nikdy nekoktali a znají koktání pouze teoreticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po září 05, 2011 5:00 pm    Předmět: Citovat

Milý Mariane, nevím, jestli jsem dostatečně vzdělán na to, abych mohl odpovědět na tvůj odborný příspěvek, ale přesto to udělám. Abych řekl pravdu, polovině slov ve tvém příspěvku nerozumím. Ale můžu ti říct jednu věc, že jsem koktal asi 17 let a teď už nekoktám. Nezajímá mě nějaká „systematická desenzibilace“, „monitorovaná fluence“, CNS, LMD a podobné věci, ale zajímá mě to, že si můžu koupit 20dKg šunky, objednat si v restauraci a dokonce si uvádět své koncerty. A podle mých zkušeností si myslím, že koktavost není logopedický problém (jako např. špatné vyslovování), ale je to jenom návyk – přesněji zlozvyk. A jako každý zlozvyk jde i koktavost přeučit zvykem jiným. Netvrdím, že Nová mluva je jediná účinná metoda na koktavost, ale je jedna z těch, které fungují. Sám jsi napsal, že prvky Nové mluvy jsou standardní a nejvíc používané při léčbě koktavosti. Takže fungují. Pak nevidím důvod, proč tvrdit, že Nová mluva nefunguje, když používá ověřené způsoby. A jenom poznámka o délce terapie. Píšeš, že by měla trvat dva roky. V počátcích (před více než 10ti lety), kdy Nová mluva vznikla, terapie trvala dva roky. Za těch 10 let se metoda tak zdokonalila, že dnes může trvat jen půl roku. A nikdo netvrdí, že po skončení terapie už se nemusí cvičit. Aby se Nová mluva automatizovala, musí kurzista cvičit ještě minimálně další půlrok po skončení terapie. Takže není to tak, jak píšeš.

A nakonec si dovolím trochu odporovat. Jsou modernější a účinnější metody, než logoped, psychiatr a neurolog Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 1:16 pm    Předmět: Citovat

Myslíte že by som mohla absolvovať takýto kurz aj keď nehovorím česky ale slovensky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2011 7:14 pm    Předmět: Citovat

Takže první kurz nové mluvy v ČR je za námi a my jsme pozvali na poslední mikrokurz Kabelovou televizi Třinec, aby o terapii natočili reportáž.

A tady je výsledek:

http://www.youtube.com/watch?v=j6gLDqc-pbY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vicky



Založen: 4.1.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 10:07 am    Předmět: pochyby Citovat

Ahoj,
hodně jsem se teď zabývala tím, zda jet na kurz nové mluvy či nikoli...rozhodla jsem se počkat na recenze dalších.
Jedním z důvodu je vysoká cena kurzu, dodělávám vysokou školu a penězy neoplývám, navíc mi asi bude trvat docela dlouho abych si na kurz vůbec ušetřila...je to škoda, mrzí mě to, šla bych do toho, ale ta cena!!
A dalším důvodem je to, že když jsem byla malá tuto metodu jsem dělala u logopeda, ale nedařilo se mi tááhlou a klidnou mluvu dodržovat. Každý kdo bude táhle mluvit se nebude zadrhávat, tohle máme už všichni určitě vyzkoušené, nebo se pletu? Na tom není nic převratného, spíš jde o to, abychom řeč natahovali i v běžné mluvě, což je řekněme si to popravdě, náročné, ostatní nemají tolik času, aby poslouchali " zpívání" , otravuje je to a dávají to najevo, navíc na to nejsou zvyklí, takže když v obchodě budete zpívat, že chceeeteeee půůůlkuuuu chleeeebaaaa, tak se vás zeptají " Co??"
A při dalším pokusu vás to otráví natolik, že to raději normálně vykoktáte...
A to nemluvím o tom, že bych takhle měla natahovat na výšce...
Jako malá jsem skvěle natahovala při sezeních u logopeda, ale ve škole ani normálně se mi to nedařilo, logopedka byla překvapená, když ji ze školy poslali, že se má řeč nelepší, přitom ona u sebě měla napsáno, veliký postup Very Happy
Teď jsem starší a možná rozumnější, každopádně si počkám na recenze ostatních účastníků kurzu a taky jestli by to pojišťovna nebyla ochotná aspoň trochu zasponzorovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 11:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Vicky. Tvůj příspěvek mě zaujal a chtěl bych na to reagovat. Můžu tě ujistit, že tuto metodu jsi u logopeda nedělala. To natahování je jenom malou součástí celé metody. K tomu, aby člověk byl schopný takto mluvit všude, potřebuje dělat hromadu dalších cvičení, které mu v tom pomůžou. Natahování by samo o sobě nepomohlo.
Ano, musí se natahovat i v běžné mluvě. Ale tady se musí změnit přístup celého člověka k mluvení. Koktající chce svou řeč skrýt a naopak v nové mluvě se musí naučit svou řeč ukazovat a nehledět na to, co si myslí ostatní. Každý má nějaký styl mluvy a ostatní ten styl musí respektovat. Vem si např. Zemana, jak mluví pomalu a nikomu to nepříjde divné. A co se týče školy, tak v mém případě byli profesoři šťastni, že mluvím, ikdyž pomalu, ale konečně jim můžu odpovědět. A popravdě i tou nejpomalejší novou mluvou mi to trvá rychleji, než kdybych to měl vykoktat Laughing
A s tím chlebem nemáš zas takovou pravdu Wink Já jsem udělal hodně tzv. kontaktů v obchodech na nejpomalejší úrovni a nikdy jsem se nesetkal s negativním přístupem. A když se zeptali, proč mluvím pomalu, tak jsem vysvětlil, že léčím koktání. A byl jsem na to hrdý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidB



Založen: 28.1.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 7:23 am    Předmět: Citovat

Tak jsem tam zkoušel napsat na jejich e-mailovou adresu do Třince.
Zajímala mne pouze cena nic víc. Bylo mi odpovězeno, že musím nejprve na konzultaci a tam získám všechny informace.

Musím říct, že jsem se nechal trochu unést. Moje kalkulace zde uvedena nebyla asi to pravé.
Tak celkově jsem rád za to, že se nějaká metoda našla. Chtěl jsem zde jen nastínit, že cena je asi docela vysoká. Chci také tento kurs vyzkoušet, ale až příští rok. Čím víc bude vyléčených balbutiků a vydrží jim to, tím mě to ujistí, že tyto peníze nebudou vyhozeny.


Very Happy Shocked


Naposledy upravil DavidB dne ne leden 29, 2012 6:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

Pokud si za to účtují takovýhle peníze, tak to vážně smrdí...
Když budute doma pěkně trénovat, tak se to zlepší i bez tohodle kurzu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127