Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Film The King's Speech - Králova řeč

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MisenaKr



Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 10:36 am    Předmět: Film The King's Speech - Králova řeč Citovat

V březnu bude mít i u nás premiéru film "The King's Speech" (Králova řeč), který byl nominován na sedm Zlatých glóbů a vypadá to, že nějaké určitě získá. Film je o králi Jindřichovi VI. snažícím se překonat svoje problémy s řečí. Zajímavé je, že hlavní osou příběhu je vztah krále se svým řečovým terapeutem i samotná terapie koktání.
Kdo zvládá číst v angličtině, mrkněte na http://www.firth.com/king.html

Moc se na film těším, i když nevím, jak psychicky zvládnu jeho sledování (já sama nekoktám, ale můj skoro pětiletý syn má slušný náběh na chronickou koktavost). Moc všechny zdravím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Pozrel som trailer a vyzera to zaujima, ked to bude u nas v kine, tak na to pojdem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 9:33 pm    Předmět: Citovat

Tenhle film jsem před pár dny viděl (ať žije warez! Very Happy ) a musím říct, že se fakt povedl. Koktání je tam pojatý docela decentně a nijak tam nezveličujou "trapnost" veřejných vystoupení, spíš se zaměřujou na vnitřní boj hlavního hrdiny se strachem z koktání. Sice problémy s řečí jsou takovou tou ústřední linkou, ale je to hlavně takovej romantickej příběh o outsiderovi, co za pomoci jednoho drzýho Australana-logopeda postupně získává sebevědomí a respekt okolí. Představitel hlavní role koktá velice přesvědčivě a člověk mu to věří. Takže to určitě stojí za shlédnutí.

Mimochodem, tady je záznam tý originální řeči Jiřího VI. (dovoluju si poopravit), podle který vznikl i tenhle film.
http://www.youtube.com/watch?v=DAhFW_auT20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 2:59 pm    Předmět: Citovat

Kdyby jste si chtěli film stáhnou v angličtině (s českými titulky), tak zde:
http://www.uloz.to/7613008/92-kralova-rec-eng-dabing-cz-titulky-2010-fel-avi-avi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikeke



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 8:33 pm    Předmět: Citovat

Já musím bohužel konstatovat, že se mi film vůbec, ale vůbec nelíbil, ba mě svým způsobem i poněkud zklamal, zvlášť když se na něj budou dívat běžní lidé, kteří si z něj udělají o nás obrázek. Vylíčit koktavého krále jako upjatého a přecitlivělého cholerika bylo asi pro větší dramatičnost, ale král podle mě zdaleka nevystihuje typického člověka trpící koktavostí/breptavostí. Celou tu dobu, co jsem se díval, mi přišlo, jako by se jednalo o úplně normální historický film o králi a ta koktavost tam byla pouze navrch, aby film nebyl úplně obyčejný, a mohl tak jít do kin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 9:56 am    Předmět: Citovat

Mikeke napsal:
Já musím bohužel konstatovat, že se mi film vůbec, ale vůbec nelíbil, ba mě svým způsobem i poněkud zklamal, zvlášť když se na něj budou dívat běžní lidé, kteří si z něj udělají o nás obrázek. Vylíčit koktavého krále jako upjatého a přecitlivělého cholerika bylo asi pro větší dramatičnost, ale král podle mě zdaleka nevystihuje typického člověka trpící koktavostí/breptavostí. Celou tu dobu, co jsem se díval, mi přišlo, jako by se jednalo o úplně normální historický film o králi a ta koktavost tam byla pouze navrch, aby film nebyl úplně obyčejný, a mohl tak jít do kin.


Včera jsem to také viděl a mám na to opačný názor. Mně se to líbilo...a naopak si myslím, že to koktavého člověka vystihuje Smile Král na mě působil jako silná osobnost, která je jen trochu nešťastná ze svého handicapu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 8:15 pm    Předmět: Citovat

ja mam taky nazor,ze pre NEkoktajuceho cloveka je to dobry film,aby nas troska pochopil,ze ako to vlastne zijeme,ze coho sa bojime atd,ale pre nas co sme v tom,nic nove nepriniesol....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 7:31 pm    Předmět: Citovat

Giovanni napsal:
ja mam taky nazor,ze pre NEkoktajuceho cloveka je to dobry film,aby nas troska pochopil,ze ako to vlastne zijeme,ze coho sa bojime atd,ale pre nas co sme v tom,nic nove nepriniesol....


Nic nového nepřinesl? Co takhle motivace pro nás koktavé? Můžeme vše, když dokázal balbutik vládnout takovému impériu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 7:33 pm    Předmět: Citovat

jay napsal:
Giovanni napsal:
ja mam taky nazor,ze pre NEkoktajuceho cloveka je to dobry film,aby nas troska pochopil,ze ako to vlastne zijeme,ze coho sa bojime atd,ale pre nas co sme v tom,nic nove nepriniesol....


Nic nového nepřinesl? Co takhle motivace pro nás koktavé? Můžeme vše, když dokázal balbutik vládnout takovému impériu Smile

to mi bolo aj doteraz jasne,ze mozme dosiahnut vsetko,co aj ostatni dosahuju,len obtaznejsie,za nasu rec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 6:21 pm    Předmět: Citovat

Mně film přišel fakt dobrej. Pokud by vás to zajímalo, tak tady sem o filmu sepsal pár mých postřehů.
http://www.balbutik.cz/nase-clanky/kralova-rec-recenze-balbutika
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 9:09 am    Předmět: super recenze Citovat

Honza napsal:
Mně film přišel fakt dobrej. Pokud by vás to zajímalo, tak tady sem o filmu sepsal pár mých postřehů.
http://www.balbutik.cz/nase-clanky/kralova-rec-recenze-balbutika


Ahoj Honzo,

moc dobrá práce, sám bych to nenapsal lépe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem zhlédl film dabovaný v češtině. Moc se mi líbil. A když poprvé Jiří VI. vystoupil na stadion, tak jsem úplně chápal, co v tu chvíli musí cítit. Lidé, co nekoktají, v tu chvíli jistě plně nepochopili, nebo nedokázali se vžít do pocitů takového člověka. Při téhle scénce jsem se do toho člověka úplně vcítil a držel jsem palce, aby to dal. Smile
Jinak se ztotožňuji s názory Honzy, který výše uvedl svůj odkaz. Moc pěkně napsáno.
A film se opravdu povedl. Myslím, že společnost si po shlédnutí filmu mnohé uvědomí a bude zase o pár posměšků méně. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127