Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Balbuties a volba povolání

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 21, 2010 10:45 am    Předmět: Balbuties a volba povolání Citovat

Ovlivnily nebo ovlivňují Vaše řečové obtíže volbu Vašeho povolání? Ano, jak? Vybíráte kvůli svým řečovým obtížím méně exponované pracovní pozice, ve kterých není třeba tolik komunikovat? Jaké máte zkušenosti s výběrovým řízením? Stalo se Vám někdy, že jste byl/a na základě životopisu hodnocen/a kladně a při samotném ústním pohovoru budoucí zaměstnavatel záhadně změnil názor? Na jakém typu školního zařízení jste dosáhli svého nejvyššího vzdělání ? ....podělte se o zvé zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabriel.Jan



Založen: 17.6.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po červen 21, 2010 6:06 pm    Předmět: Citovat

Je to mozna trochu offtopic, ale tyka se to volby povolani. Koktam uz od malicka, driv to byli jenom problemy se ctenim ale s prechodem na gymnazium do 6. tridy se to presunulo i na normalni mluveni a pak to bylo uz naporad. Ted sem na vysoke (informacni systemi, tj. pocitace), volba byla jednoducha, protoze je to asi jedine budouci povolani, u ktereho se nemusi moc komunikovat. Ale na druhou stranu, at je povolani jakekoliv, tak si myslim, ze zalezi hlavne na odhodlani cloveka mluvit a postavit se svemu problemu. Kdyz clovek nema co ztratit, tak ho to prinuti neco delat, i v mluveni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_B



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 11:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zuzi, o zkušenosti se podělím rád. Koktám od malička, je mi 26 let a nikdy moje řeč nebyla ideální. Šel jsem tak trochu hlavou proti zdi a šel pracovat do zdravotnictví, kde je komunikace s pacienty na denním pořádku. Možná i proto jsem si zaměstnání zdravotní sestry vybral. Ačkoliv koktám, musim říct, že jsem velmi společenský a kolegyně a kolegové v práci mě berou v pohodě. Moje začátky byly drsné, ale ničeho nelituju. Dělám práci, která mě baví. Co se týče výběrového řízení nebo vstupního pohovoru, vyplatilo se mi na férovku říct, že koktám. Když jsem to neřekl, tak pak koukali jak bukvice, když jsem se seknul jak poškrábaná deska. Hodně taky záleží na kolektivu, ale především na Tobě samé jak budeš vystupovat. Hlavně překonat strach z mluvení.

Naposledy upravil Honza_B dne so červen 26, 2010 7:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_B



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

Ještě pouze doplním vzdělání, na které si se ptala. Vystudoval jsem Vyšší zdravotnickou školu, obor zdravotnický záchranář. Dále maturitu na strojní průmyslovce a zdrávce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo, moc Ti děkuju za Tvé zkušenosti, jsi světlou výjimkou ! Jen tak dál Surprised) Zuz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_B



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 7:18 pm    Předmět: Citovat

V pohodě Zuzi. Držim palce do budoucna. Co máš v plánu ty? Světlá vyjímka nevim, jen se snažim žít normálně. Z telefonů už nemám takový strach jak kdysi, ale to přišlo až časem poslední dobou. Pořád nemám rád fronty na salám v obchoďáku, ale prostě tam jdu, i když vím že se zadrhnu. Koktat budu do smrti, ale smířit se s tim byla a je makačka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 5:10 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Honzo, promiň, že píšu až po tak dlouhé době - mám za sebou státnice - KONEČNĚ Surprised) no a pokračuju dál ve studiu Surprised) a ubírám se stejným směrem - balbuties Surprised). Nevím, odkud jsi, ale pokud to nemáš do Brna přes celou republiku, tak 24.9.2010 pořádáme s lidičkama z Balbusu, skupinovky na logo klinice v Brně a budou i zástupci o.s. Balbutik z Prahy...takové malé setkání, místo činu ještě není jasné, ale určitě tě ráda uvidím. Kdyby ti to padlo do oka, tak dej vědět : zuzana.taborska@seznam.cz - pošlu ti víc informací a zaručuju, že poznáš spoustu skvělých lidí. Zuz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_B



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 11:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zuzko, gratuluji k úspěšně ukončeným státnicím a přeju hodně úspěchů při dalším studiu. Obzvlášť, když jsi si vybrala problematiku nám balbutikům tak blízkou Very Happy . Ten sraz v Brně budu muset bohužel oželet, jelikož budu v práci. Jinak teď bydlím a pracuji v Praze, takže to je stejně trochu z ruky. Pokud se bude zase někdy konat nějaký sraz v Praze, snad bych i přišel Smile . Tak ať se Vám ten sraz povede! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

Zuzi, práce je to jediné v čem se mi trochu daří, takže se na ni dost fixuju. Jak víš, koktám dost, ale snažím se aby mi to práci/školu zase tak moc neomezovalo. Na něco se člověk upnout musí, když se mu nedaří v jiném Wink jiank by to moc nešlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 11:46 am    Předmět: Citovat

jasné makat se musí ! hlavu vzhůru zítra najedem na dechové, fonační a artikulační cvičení Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127