Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nieco som vyskusal a funguje to...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
holl
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2006 2:03 pm    Předmět: nieco som vyskusal a funguje to... Citovat

zdravim,
mam 23 rokov a v 4 - 5 rokoch som utrpel uraz v dosledku coho som na cas prestal uplne rozpravat a neskor som zacal koktat. teraz sa to prejavuje len tym ze velmi rychlo rozpravam a obcas opakujem 1. slabiku. ale prisiel som na to, ze ked sa sustredim na to co hovorima snazim sa rozprtavat pomaly a plynule, tak to funguje. bude to chvilu trvat, ale casom si clovek na to zvykne, a pojde to samo.
a vo vypatych situaciach a v strese sa treba sustredit 2x viac.
v sucasnosti studujem na VS a nemam problem s vyjadrovanim, samozrejme, obcas mi ujde ale postupne sa to lepsi. a dokonca pracujem ako operator v call centre Very Happy a ked sa sustredim na to co hovorim, hlavne ked hovorim pomaly a nesnazim sa povedat mělion veci naraz tak to ide. verte mi, skusajte to na sebe, snazte sa a pojde to.

prajem vam vela uspechov
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 11:41 am    Předmět: Citovat

Nazdar Holl
Jo, já Ti věřím. Ono je vždy důležité být v klidu, bez napětí, hlavně zvolnit řeč. Myslím, že zvlášť při typu koktání, který popisuješ (tedy opakování první slabiky). Tento typ mám i já a vím, že zpomalení řeči by mi vůbec neuškodilo. Jen to chce velkou sebekontrolu a sílu. U jiných typu koktání nevím - tam asi pujde o jiný problém. Tak držím palce, ať se daří zkoušky a hlavně hodně úspěchu ve vylepšování řeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127