Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Muže mít hudba vliv na koktavost???
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 4:37 pm    Předmět: Muže mít hudba vliv na koktavost??? Citovat

Eaute,chci se Vás zeptat zda muže mít hudba vliv na koktavost a na to jak koktáme?dříve sem docela často poslouchal Drum"N"bass a mluvení nic moc Wink Nyní jsem poešel na pohodovijší music typu-jazz,70´+80´léta,Elton John,Barry White či Bryan Adams-a ted! cítím že se to zlepšilo.samozřejmě na to vliv má i logopedka,psycholožka,měně stresu,atd....
Tak napište taky svůj názor na vliv hudby na koktavost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda15



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 11:49 am    Předmět: Citovat

Zdarec. No má na to vliv spíš měně stresu. Já když jsem v pohodě tak moc nekoktám ale zase když mám depku tak je to nejhorší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 2:53 pm    Předmět: Citovat

No jasně že hudba má vliv na naše koktání. Jestli posloucháš nějaké drsňárny, tak to ti moc nezklidní. Jestli si poslechneš něco pěkného, dáš se do klidu, někam se neženeš a relaxuješ, i ta řeč je pohodovijší. Je to prostě otázka psychiky, na kterou má hudba obrovský vliv, protože jde dost hluboko do člověka (víc než knížka, než film, než slovo). Jo a ještě lepší je, když zpíváš. Jednak u toho nekoktáš, ale učíš se u toho hlavně správně dýchat, ovládat intonaci, výšku a posazení hlasu a mikce vyslovovat slova - pokud se to pak podaří poevzít i do běžné řeči (což se časem stane automaticky), je to obrovská pomoc a zlepšení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 11:56 am    Předmět: ProX Citovat

Hudba ovlivni cloveka hodne, ale to ze by poslouchani drsnaren nejak negativne pusobylo na mluveni je podle me blbost, pokud se ti ta muzika libi. Jasne ze pokud poslouchas pop a pujdes na metalovej koncert tak te to treba rozhodi, ale na me treba drum n bass pusobě naprosto pozitivne a dokaze me uklidnit, to ze je to rychlejsi neznamena ze je to věc stresujici.. A zpíváni a tak urcite.. me treba pomoha rap, kdyz rapuju tak mluvim rychle a dobre, uplne v pohode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

to prox:díval jsem se na tvoje www stránky a docela dobrý Wink
nejvíc se mi líbila ta dj's animace-good Smile K dramíku-jasně,na každého pusobí jinak a každý se cítí ruzněji.To je individuální.Jen si myslím, protože D"n"B má rychlé tempo,že není příliš vhodný pro balbutiky.Ale to záleží na konkrétní osobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Já si jen neumím představět, že by se někdo dal do klidu při metalu - ale je to samozřejmě můj názor. Hudba má obrovský vliv na naše podvědomí a hlavně na frekvenci lidského srdce, které pak ovlivňuje celé tělo. Jinak rap je super (když toto píšu, také poslouchám svou oblíbenou rapovou kapelu). Na rapu je super to frázování - pokud člověk frázuje i v běžné řeči, pak nekoktá - ale nezní to pak příliš moc přirozeni Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

chacha, tak to by mi nenapadlo, že by moh mít metal na moje koktání nějakej vliv...koktal sem předtim než sem ho začal poslouchat a koktal sem i potom, ale záleží asi na každym zvláš't. mi by třeba asi zase rozhoděla nějaká nudná relaxační hudba : ). Jaká je tvoje oblíbená rapová skupina, Rhette? Já též taky jednu mám, jmenuje se Don Johson big band, teda je to spíš takovej mix úplně všeho, ale mele mu to tam dobře. Jinak, já žádný pozitivní ani negativní zkušenosti s hudbou ve vztahu s mojí řečí nemám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo. Mám rád kapelu Wessani. Smile Jinak - neviděl jsem, že posloucháš metal - nevypadáš na to. Tak sorry. Smile A taky se omlouvám všem ostatním fanouškum metalu, zvláště Martinovi. Tak zase někdy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

hoj všichni,Rhett mi zná a to že metal má špatný vliv na uklidnění není vůbec pravda,každý má svůj druh hudby na uklidnění a to že někdo se uklidní při ploUžakách,někdo při opeoe a někdo jako sem já při metalu a určitě nejsem sám,záleží na tom kde žije,s jakýma lidmama třeba pacuje kde pracuje.např.když celý den jste v práci,kde něco 8 hodin cvaká jako kdybyste měli ucho na diSkotéce u repráku a ozývalo se pořád dokola tuc,tuc,tuc,tak věřte tomu,že vás krásné melodie metalové hudby dokážou hodně ulkidnit.Zdravím všechny a zvlášť tebe Radku.čest lidi a nezapomeote METAL JE SUPER!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Havíoov, zvláště Martina. A už se těším na dávku skvělého metalu - tak zas někdy v září, až se vrátím do Ostravy. Eus. A tomu, kdo nemá rád metal, doporučuji Mika Oldfielda. To je zase moje krevní skupina. (A samozřejmě skupinu Wessani, jak už tu zaznilo - skvělý rap.) mějte se všichni fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:01 pm    Předmět: Re: Muže mít hudba vliv na koktavost??? Citovat

honz napsal:
Eaute,chci se Vás zeptat zda muže mít hudba vliv na koktavost a na to jak koktáme?dříve sem docela často poslouchal Drum"N"bass a mluvení nic moc Wink Nyní jsem poešel na pohodovijší music typu-jazz,70´+80´léta,Elton John,Barry White či Bryan Adams-a ted! cítím že se to zlepšilo.samozřejmě na to vliv má i logopedka,psycholožka,měně stresu,atd....
Tak napište taky svůj názor na vliv hudby na koktavost.



jo když poslouchám hudbu a líbí se mi tak zapomenu na svoji řeč, takže se mi pak mluví lépe. Hudba má vliv na psychiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

metal Smile + ještě punk a rockáeek

Naposledy upravil kate dne čt květen 17, 2007 10:44 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory



Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 10:26 pm    Předmět: Citovat

A helemese... Tématika metalu, to je něco pro mi. Abych řekla pravdu - metal je mou lečbou na koktání. Je to hudba, která koluje v mých žilách, naoezává se mi až do morku kostí, a poslech metalové hudby (samozřejmě ne všechny) je balzámem a uklidnění pro mou duši... Dostává mi jak do patosu (viking, power), takže se mi povídá, tak do naprostých destruktivních stavu (progressive, doom), který mi zase uklidouje a cítím se uvolněni, klidně.

Je to všechno dáno pocity. Když jsem nervozní, naštvaná a ve stresu, koktám, metal tím, že mi uklidouje, mi dost pomáhá. Já prostě miluji tuhle hudbu...
_________________
I live my dream. My dream is METAL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 12:04 pm    Předmět: Citovat

jj, ani se nedivím, že většina balbutiku poslouchá metal. Možná je to způsobeno depresemi, kterými člověk trpí - když má deprese, potřebuje to ze sebe dostat - ideální je v tomto případě opravdu hodně hlučná hudba, která dokáže skvěle "vymýt" mozek. V každém případě je to asi miň nebezpečnější než drogy, i když i ta agrese, skrytá v opravdu tvrdé metalové hudbě, se na člověku podepíše - ono to v nás totiž zustává. Ale shrnuto a podtrženo - dresná a hlučná hudba mohou vést k odreagování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Také jsem příznivcem Drum and bassu, a neřekl bych, že mi to styl hudby nějak zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127