Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Telefonování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
faharanik



Založen: 8.9.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Moravské Budějovice

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 12:18 am    Předmět: Citovat

Někdo tu psal o fíglu, mluvení do sluchátka naprázdno. To je všechno hezký, akorát že já mám takovou věc, že koktám, když "vím, že tam někdo je." Když to nevím, prostě kecám sám se sebou, a to mi jde. Uvěřit tomu, že tam nikdo nejni nebo že se se mnou zrovna nikdo nebaví - popřít smyslama vnímanou existenci někoho jinýho -, to prostě neumím. ;) Nějak se potřebuju zbavit strachu z lidí, páč to je má příčina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pajaaa



Založen: 26.2.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2013 7:05 pm    Předmět: HOROR Citovat

Telefonování - horor !! Tak bych to nazvala já, pokud mi někdo telefonuje, tak se během deseti vteřin jakž takž rozmluvím a již na svůj problém nemyslím, takže je řeč lepší, ale když někomu telefonuji já ( a že se tomu snažím všemožně vyhýbat ), tak je to pro mě hrozný stres.

Přesně jak tady již někdo řekl, cítím škrcení, nemůžu ze sebe téměř nic dostat. Ano je to všechno o psychice, ale zatím s tím neumím bojovat.

Nicméně jsem přišla na jeden fígl, který ale musím nějakým způsobem doladit a věřím, že si nějak pomůžeme - napadlo mě totiž si hovor předpřipravit na diktafon a pak tuto nahrávku vpustit do hovoru, takže se vyhneme tomu nejhoršímu, co nás může čekat.

Nicméně občas dochází k rušení a v nahrávce se objevuje známé šumění a rušení, nevím jak tento problém vyřešit, takže jsem tuto metodu použila asi jenom pětkrát....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 6:27 pm    Předmět: Citovat

faharanik napsal:
Někdo tu psal o fíglu, mluvení do sluchátka naprázdno. To je všechno hezký, akorát že já mám takovou věc, že koktám, když "vím, že tam někdo je." Když to nevím, prostě kecám sám se sebou, a to mi jde. Uvěřit tomu, že tam nikdo nejni nebo že se se mnou zrovna nikdo nebaví - popřít smyslama vnímanou existenci někoho jinýho -, to prostě neumím. Wink Nějak se potřebuju zbavit strachu z lidí, páč to je má příčina.



Telefonováni bývá někdy problém, hlavně na začátku hovoru když začínám.Když mluvím s cízím člověkem tak si musím nato stoupnout a občas si přidupnout a nebo se zhoupnout se v koleni , pomáhá to na nastrartování řeči a pak to jde samo . Ale někdy i mezi hovorem. Já bojuji s pozdravem dobrý den a nashledanou jak v běžným hovoru tak i s voláním. Snažím to odstranit tréninkem řeči, Většinou počítám do tří a pak to řeknu pomáhá mě to, ale je to špatný zlozvyk.Myslím nacvičovat si co řeknu když budu volat to asi nejde , volání vyplyne v danou situaci a vede to někam jinam kam jsme vůbec nechtěli a co jsme si nacvičili. Každý. hovor je jiný a směřuje jinými směry. A přestat se stresovat a bát se.Zdenek
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
adam



Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 9:14 am    Předmět: Citovat

Dívám se, že pomoc s diktafonem zkoušela i Pajaaa Smile

Z ničeho nic jsem musel v práci začít řešit věci po telefonu, což jsem myslel, že nejdříve nezvládnu. Koupil jsme si kvalitní diktafon Sony (cca 1000 Kč), který umí věrně nahrát a přehrát hlasové nahrávky. Takže když se nahrává v tiché místnosti, tak takřka nejde poznat rozdíl mezi mluvením a záznamem.

No a bylo téměř vyhráno Wink Stačilo mi, když jsme si nahrál úplně první slova rozhovoru, tedy - přestavení, odkud jsem a proč volám. Naštěstí rozhovory nebyly nijak dlouhé, nebo složité, takže to vypadalo víceméně takhle:

Volaný: Novák, prosím!
Já - diktafon: Dobrý den, tady Adam, Firma XYZ já vám volám ohledně e-mailu, který jsem vám psal před týdnem!
Volaný: Jasně, vím, e-mail jsem četl, ale nestačil jsem vám na něj odpovědět.
Já: Ok, napište mi tedy prosím dnes, potřebuji vaší odpověď k bodům v e-mailu, abychom mohli dále pokračovat v projektu.
....

Nejtěžší byl pro mě začátek hovoru, který když odpadl, tak to docela šlo. A když jsem se občas fakt zasekl, třeba na 1-3 sec, tak jsem následně řekl "halóóó" a hrál to na to, že mi vypadl signál Laughing

Snad to někomu pomůže Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 10:53 am    Předmět: Citovat

Tady je vidět jak náš mozek musí pracovat daleko více než mozek zdravého člověka. My i při té největší blbosti jako je např. telefonování musíme dopředu plánovat, vymýšlet strategie a když se to povede, tak je to zasloužená odměna vítězství Very HappyD A taky nesnáším lidi co my neodpovídají na emaily a já pak musím volat, nejradši bych je zabil. Jako byl můj vedoucí práce, který mi říkal, že emaily nečte, ať mu volám, jenže to měl smůlu, psal jsem mu emaily a to tak dlouho dokud neodpověděl, pak se mi pomstil v ohodnocení práce, kdy mi dal ze spolupráce s vedoucím práce špatnou známku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš 2



Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 7:16 pm    Předmět: Citovat

Taky nesnáším lidi co mají mail a čekají, že jim zavolám. Řešil jsem to zrovna dneska. A nezavolal jsem. Teda hlavně kvůli kreditu. Nějak jsem neměl svůj mluvící den a asi bych provolal celkem dost. Takže když pán nemůže odepsat, tak já jsem koupil zboží za 1500 od toho, komu to problém nedělá! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 7:57 pm    Předmět: Citovat

A dobře jsi udělal, nebudeme podporovat líné lidi, co neodepisují na textové zprávy!!! :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127