Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Telefonování
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
David



Založen: 17.10.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava- Radvanice

PříspěvekZaslal: čt květen 11, 2006 2:27 pm    Předmět: Telefonování Citovat

Ahoj..
chtěl bych se s vámi podělit o jeden fígl, který mi doporučil jeden psycholog a logoped v jedné osobě...

Co se týče telefonu: není důvod se bát, je to jenom sluchátko zapojené do elektrického proudu. Tam ty lidi nevidíš. Když si vezmeš telefonní sluchátko a budeš si to denně trénovat jen tak, aniž by jsi nikomu volal, tak se to později změní v tvuj návyk. To znamená, že až budeš nikomu volat např. na nové zaměstnání, tak si to vyoídíš bez jakéhokoliv stresu a zaseknutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Overgrounder



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 23, 2006 6:25 pm    Předmět: Citovat

No, já se to pokouším řešit tak, že před samotným hovorem jen tak držím sluchátko a začnu myslet na zcela jiné věci, než na plánované volání. Vždyť je to tak jednoduché: lidé na druhém konci mne zpravidla neznají a mne tedy muže být srdeene jedno, jestli si mého koktání všimnou. A pokud velmi stojím o to, aby si nevšimli mého problému, pak si položím dlao na boicho a mluvím "do sebe". Bohužel to tady nemohu dost dobře demonstrovat, ale jde o principielni nejjednodušší joginský cvik, totiž odposlech své vlastní zvukové rezonance. Zkusit si to mužete i naneeisto. Položte si dlao vnitřní stranou přesně do míst, kde ucítíte, že tohle místo je správné a zkuste se proměnit v hlasovou linku mezi vašimi ústy a vaší dlaní, která vede nitrem vašeho těla. mluvte pomalu, srozumětelni a dopomoci si mužete třeba tím, že lehce změníte intonaci hlasu. Tak, aby výsledek rezonoval v boiše co nejvíc. A co je nejdůležitější? K-L-I-D!!!!! Vždyť co; nepovede-li se to jednou, neznamená to, že se to nepovede po druhé, po třetí, po tisící. trpělivost a píli. Je to práce jako každá jiná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2006 5:54 pm    Předmět: Citovat

hm....to zní zajímavě ...vyzkoušim....
telefonování zrovna nevyhledávám..ale když už musim tak mi pomáhá když při tom chodim...po zahradi,po ulici...jde jen o to aby se člověk rozkecal....
začíná to tu ožívat....jen tak dál Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po září 25, 2006 2:45 pm    Předmět: Citovat

taky při telefonování chodím, ale neni to nějak záměrně, je to prostě takovej zvyk..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Overgrounder



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 25, 2006 2:50 pm    Předmět: Citovat

Jiste, nervozitu clovek podvedome tlumi prave pohybem, v tomto pripade chozenim ci pochazenim sem a tam. Ale prave pri teto cinnosti se zrychli i tep, dech a soustredeni na mnou popsany postup je to tam. Prijmete sve nohy kč klidu, zaujmete polohu vam nejpohodlnejsi (pokud to samozrejme situace dovoluje) a, kdyz to tak reknu, telefonovani si "vychutnejte". Posvette to na okamzik pravdy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darea



Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Telfonování je děsně velký problém, bojuji s ním každý den..a vlastně abych řekla pravdu nic nepomáhá tak jak má...samozřejmě je dobrý se v tom telefonu rozkecat,nemyslet tak moc na to...prostě se telefonováním bavit...Ale co je problém největší..nevím jestli to tak má každý člověk...Největší problém je vyslovit své jméno..ostatní slova už se nějak zkorigují,nebo se použije jiné slovo stejného významu..jenomže co udělat když ze sebe nemužete vymáčknout své jméno? To už je potom pruser..jediné co opravdu pomáhá je nadopovat se prothazinem...což je lék na uklidnění, nebo tedy respektive na alergie, když si vezmu 3 můžu vést 2 hodinou přednášku před plnou aulou a ani jednou se neseknu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
charlie_k



Založen: 21.10.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 12:19 pm    Předmět: Citovat

Jo říct svoje jméno to je asi největší problém koktavých, to prostě nejde nějak obejít, nahradit to slovem podobného významu. Bohužel s tím mám problémy také, při telefonování obzvlášť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trucker.David



Založen: 13.2.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 8:33 am    Předmět: Telefonování Citovat

Tak já někdy musím to představení se vypustit protože by mi to asi položili za tu dobu než bych se vymáčkl a když tak se na jméno zeptají oni Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Overgrounder



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

No, mne pomaha, kdyz se pred tim pekne rozdejcham a zacnu mluvit pomalu, poslouchaje pri tom svůj hlas, nikoli obsah toho, co rika. "Dobry den, pane Vomáeko, u telefonu je Ten a Ten, spolecnost Ta a Ta" Cim mluvim dele, tim ziskavam vetsi jistotu a pri vysloveni jmena prijmeni, ktere zacina na "G", uz jsem uplne v pohode, protoze pred tim reknu krestni a v navaznosti na sebe to uz jde. A kdyz nekdo vola mne, tak se prizpůsoběm situaci. Nekdy dovedu rict jen "prosim", jindy "halo", zkratka jak kdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:18 am    Předmět: Citovat

Jo, souhlasim s Overgrounderem, telefonovat jsem přímo nenáviděl, posledních několik let jsem si vypistoval podobnou šablonu, ja to popisuje OG. prostě začít hodně pomalu, by? mi maj lidi za retardovanýho (což.....možná nejni daleko od pravdy Laughing ), ale neva. Už s tím problém skoro nemám, jestli můžu radit, dámy prominou, vyserte na okolí, prostě tam zavolejte, i když budete rozklepaný jak ratlíci, ono to pujde a bude se to zlepšovat. někdy to nebude 100% plynulá mluva a pokud vám ten telefonista neno i někdo jinej bude naznaeovat že jako....jak to mluví (ještě se mi nestalo), pošlete ho - dámy opět pardon - rovnou do prdele. minimálně se vám uleví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:22 am    Předmět: Citovat

Jo a při přijímání hovoru ? Se představuju pomalu celým jménem a tím mám nejhorší za sebou a můžu kecat - teda v rámci možností - nejsem zas nějakej zdatnej rétor - do aleluja! Cool . Lidi o tom moc nevidí, je třeba je vychovávat, podobně jako v souvislosti s kouoením nebo jízdou v MHD Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

čest lidi,telefonování mi dělá celkem dost velký problém,ale ten největší problém mám,když mám mluvit přes telefon s někým koho neznám,nebo někam ohledně něčeho na vyoízení.mluvit přest telefon s osbou kterou znám je celkem v pohodě,snažím se mluvit pomalu a soustředit se na výslovnost,ale právě u hovoru s neznámými osobami jsem nervozní a koktám daleko více,takže se setkávám i s tím,že než stačím vůbec něco říct,tak mi ten ta či ten dotyčný položí a na mojí sebeduvěře mi to moc nepřidá,spíše naopak.Snažím se to řešit,ale není to jednuduché.přeji všem ,ať se vám telefonuje lépe.Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:47 am    Předmět: Citovat

během pobytu v Žitný mi bylo doporučeno si hovor klidně předpřipravit a x-krát odříkat. Pomáhá mi to tak z 50% - záleží na náladě azda jsem roztržitej nebo uvolněnej. někdy telefon jde a někdy prostě vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

No ja se snazim telefonovani vyhybat jako cert krizi.Uz to tady bylo napsano,dela mi probleblem mluvit s nekym koho neznam,coz je docela paradox,protoze tim by to melo byt snazsi,ale opak je pravdou.Proto v takovem pripade volim radeji osobni kontakt a ten mi vetsinou nedela prekvapive problem,jasne tu a tam se zakoktani stejne nevyhnu,la eje to rozhodne lepsi nez po telefonu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rasťo - Prešov



Založen: 6.9.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 6:07 pm    Předmět: Citovat

Nitrox napsal:
No ja se snazim telefonovani vyhybat jako cert krizi.Uz to tady bylo napsano,dela mi probleblem mluvit s nekym koho neznam,coz je docela paradox,protoze tim by to melo byt snazsi,ale opak je pravdou.Proto v takovem pripade volim radeji osobni kontakt a ten mi vetsinou nedela prekvapive problem,jasne tu a tam se zakoktani stejne nevyhnu,la eje to rozhodne lepsi nez po telefonu



som na tom rovnako, ked vidim cudzie cislo, akoby ma niekto škrtil...no des
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127