Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ahojky - tak něco vybereme
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivca93



Založen: 1.8.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 5:37 pm    Předmět: Citovat

no to se ti řekne Very Happy jakmile mám mluvit s klukem, tak se nemůžu vůbec vymáčknu...jo a museli jste se v těch tanečních nějak představovat? Nebo jste se seznamovali jenom s tou partnerkou se kterou tancovals?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 3:38 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem měl partnerku domluvenou už před tanečníma, u nás to bylo tak, že většina lidí už byla spolu domluvená a ti co nebyli, tak si tam někoho našli a tančili s ním už pořád. Ale jak se říká, jiný kraj, jiný mrav, takže to může být jinak. Vůbec se toho neboj, ber to s humorem, koktavost hoď za hlavu a bav se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivca93



Založen: 1.8.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

děkuji, to já bych se s někým ráda domluvila, ale ve třídě je jenom 5 kluků, a ti už asi určitě někoho budou mít, a ty chodíš do druháku, že už máš taneční za sebou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

Jasně, chodím do druháku na gympl. Ale i kdyby sis náhodou někoho nenašla, tak si určitě zatančíš. Mě to osobně moc nebavilo, ale my kluci to bereme trochu jinak, holky tam většinou chodí rády.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Ježek



Založen: 19.3.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ivčo, kineziologie se bát rozhodně nemusíš.. sice s ní nemám osobní zkušenosti, ale znám lidi, co ji dělali a není to nic, co by stálo za špetku strachu.. možná díky tomu sebe zase trochu líp poznáš.. Smile

Mimoch. všem kdo mají strach, jak vypadají nebo jak působí na ostatní: není to tak dávno, co mi jedna moje známá řekla zajímavou věc: "pokud lidé divně reagují na tvoji řeč, je to jejich problém, ne tvůj". Dost zajímavý, když se nad tím zamyslíte, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne květen 02, 2010 2:46 pm    Předmět: Citovat

Ahojte
Ja som mal tiež na strednej v prvom ročniku veľky problém keď niektory učiteľ navrhol aby sme sa predstavili. Čim viac sa bližil na mňa rad tym som bol nerôznejši, a keď som sa už mal predstaviť tak pred celou triedou som koktal svoje meno, a cela treida sa na tom škerila.
Aspoň že teraz ma beru už troch inač, stale vidievam na niektorych uškrny a ako sa zabavaju na mne. Čo ma povzbudzuje a čo viacerych zdržiava aby sa ku mne spravali inač je to že sa dobre učim, z tejto strany maju predomňou akitaky rešpekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilthoniel



Založen: 11.11.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2011 11:19 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
v prvom rade som velmi rada, ze som objavila toto forum Smile Zajakavam sa odmalicka, je to u mna viacmenej geneticke (moj stary otec sa zajakava doteraz a mamina sa zajakavala do svojich 12 rokov, potom vraj z nicoho nic to u nej prestalo). Ked som bola mladsia, casto som si dost pomahala rukami. Moje zajakavanie je take, ze neopakujem slabiky, ale zadrhavam sa, teda mam taky blok uz len akoby pred zacatim vyslovenia nejakej slabiky (najhorsie su u mna slabiky, ktore obsahuju viac spoluhlasok, najma TR - paradoxom je, ze teraz studujem v Trnave a pri zoznamovani sa ma vacsina ludi pyta, kde studujem a podobne, takze celkom zaujimave je to). na gymnaziu som nemusela citat a preto bol pre mna trochu sok, ked som teraz na vysokej a musim citat uplne na kazdej jednej hodine (studujem klasicke jazyky, ani sa nepytajte, ako som sa k tomu studiu dostala Very Happy ). Spociatku to bolo celkom fajn, obcas som sa pri citani zasekla, ale dalo sa to..postupne sa to zhorsovalo, asi po roku som zacala chodit k logopedicke (moja mamina to u mna dost zanedbala a v podstate moju rec moc neriesila), bola velmi mila, citala som pomaly a zaroven som si robila vedla na papieri haciky. AJ som mala pocit, ze mi to pomaha, citala som si aj doma, i ked na hodinach som si haciky nerobila a teda zlepsenie som velmi nezaregistrovala. Potom ma poslala vsak ku psychiatricke a ta mi predpisala slabe antidepresiva. Brala som ich asi mesiac, no vobec som necitila zmenu a povedala som si, ze jednoducho nemienim kvoli zajakavaniu brat taketo lieky. Potom som dlho necvicila, k logopedicke som odvtedy nesla (teraz to uz zase hodlam napravit) a teraz sa mi to velmi zhorsilo. Uz to pri citani nie je take, ze su "dobre a zle vety", uz sa mi vyslovuju zle uplne vsetky. Zajakavam sa skoro pri kazdom slove, je to neuveritelne neprijemne a sice su moji ucitelia tolerantni, predsalen uz mam pocit, ze je to v takom stadiu, ze by mohli zacat reagovat aj trochu neprijemnejsie. Ale nechapem, preco sa to tak zhorsuje, nemam pocit, ze by som sa mala niecoho bat alebo mat stres, mam len tri spoluziacky, vsetky ma chapu, jedna dokonca obcas za mna aj ochotne cita Smile Takze neviem. skusam si zase citat s tym "hackovanim", ale uz sa mi to vobec neda citat pekne, a to dokonca mozem byt aj uplne sama v miestnosti. Tu som sa docitala, ze niektorym z vas sa praveze cita celkom dobre a ked ste sami v miestnosti, nezajakavate sa vobec...u mna je to teda trochu inak :/ Okrem toho robim v takom malom obchodiku a nie som schopna pozdravit ani "Dobry den", co mi vsak zacalo asi robit problem az pri nastupe do obchodiku. Tak sa snazim aspon usmievat a ludia su celkom mili Smile Na zajakavani mi najviac vadi, ze si ludia o mne mozu vytvarat trosku odlisnu predstavu, nez naozaj som...aj to, ze casto slova musim nahradzat inymi, aj to, ze obcas, ked chcem, hovorit nemozem, aj to, ze nemozem byt taka zdvorila, ako by som chcela (napriklad pri tych pozdravoch). napriek tomu verim, ze vsetko v nasom zivote ma nejaky vyznam a vdaka zajakavaniu sme mozno empatickejsi, schopnejsi porozumiet inym ludskym "hendikepom", mame dobru slovnu zasobu a uvedomujeme si take veci, ktore si clovek,ktory sa nezajakava, nemusi nikdy uvedomit...Bolo tu vela otazok o tom, ci to ludom v okoli povedat alebo nie...Podla mna na tom nic nie je-ved preco o tom mlcat? Aj ludia v nasej blizkosti sa podla mna mozu s nami citit uvolnenejsie, ked vedia, ze sme otvoreni, aj z nas skor opadne to napatie...Smile vacsine ludi rozhovor s clovekom, ktory sa zajakava, nevadi....ked sa slabost budeme snazit tajit, vzdy nas moze v situaciach neprijemne prekvapit, nebojme sa otvorene hovorit a obcas sa aj zasmiat sami na sebe Smile ved na tom nic nie je...kazdy ma nejaku chybu, ci uz je viac viditelna ci nie, kazdy sa s tym musi popasovat sam Smile ospravedlnujem sa, ze sa tak rozpisujem, ale tesi ma, ze sa konecne mozem vyrozpravat niekomu, kto to naozaj moze uplne pochopit Smile musime sa navzajom podporovat a dodavat si odvahu, pretoze aj ked je to neprijemne a mozno tazsie, predsa mame moznost ukazat svetu, co v nas naozaj je a ze zajakavanie nie je az taka prekazka, aby sme sa museli ukryvat v ustrani a s nikym nehovorit Smile
Prajem vsetkym krasny den Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RADULINEK



Založen: 18.11.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2011 7:13 pm    Předmět: AHOJ Citovat

Ahoj Gilthoniel,
Velmi mě zaujal tvůj příspěvek,má úplně stejný problém od narození a studujem taky vysokou školu.Chtěl bych si s tebou napsat více.Jinak tu na balbutické komunitě jsem jeden se zakladatelů,vystupoval jsem pod jiným nickem rayencod,tučný atd. jelikož jsem vždy zapoměl heslo:)

Zdravím všehny staré známé a hlavně Rhetta.Kdy zase uděláme sraz v kavárničce v Ostravě kluci:)
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 6:31 pm    Předmět: Citovat

Githoniel obdivujem tvoj optimizmus, nechapem ako moze niekto najst na koktani aj pozitivne stranky, ja som to nikdy nedokazala. A taktiez obdivujem tvoj prsitup, ja si ani nespominam kedy som naposledy na SŠ pri citani koktala, na zakladnej skole som mala take kratsie obdobie ked som koktala aj pri citani no nastastie to rychlo preslo. Taktiez si nespominam ze by som niekedy koktola pocas rozpravania v cudzych jazykoch. Keby ze sa rozpravam s nejakym cudzincom, tak by si urcite okrem mojej smiesnej anglictiny nevsimol ze mam nejake recove uchylky. No napriek tymto "vyhodam" co mam, to beriem ovela horsie ako ty.
A taktiež suhlasim s tym ze by sme to nemali tajit ale o tom hovorit. No len zase tam je to "hovorit", uz mi pri tom slovicku beha mraz po chrbte. V tomto vidim zasdny rozdiel v zajakavani oproti inym hendikepom, ked clovek moze v klude rozpravat o svojich pocitoch a vecsina ludi aj pochopi co dany clovek preziva. No u nas to je v tom smere trochu inak, pretoze ked rozprava balbutik tak vecsinou ludia nevnimaju ani tak co hovorime ale ako to hovorime.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 9:20 pm    Předmět: Citovat

Já bych si hodil mašli, jen do toho nechci jít sám... :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127