Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pagoclone

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 5:11 pm    Předmět: Pagoclone Citovat

Zdravím. Nevíte někdo něco nového o připravovaném a nyní testovaném léku Pagoclone, který má odstranit koktavost. Snad ted někdy by měli dokončit II. b fázi testování. Ale ted se o tom vůbec nemluví, tak nevím, jak ty výsledky dopadly. Nevíte někdo něco bližšího? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 7:38 pm    Předmět: Re: Pagoclone Citovat

gogo napsal:
Zdravím. Nevíte někdo něco nového o připravovaném a nyní testovaném léku Pagoclone, který má odstranit koktavost. Snad ted někdy by měli dokončit II. b fázi testování. Ale ted se o tom vůbec nemluví, tak nevím, jak ty výsledky dopadly. Nevíte někdo něco bližšího? Question


Pripajam sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

A ještě. Nevíte někdo na jakém principu tento lék léčí? Jen mám strach, aby nás to nějak neoblblo, přece jen je to prý nějaká droga. Ale všude čtu, že tenhle lék je bez vedlejších účinků. Ale aby to z nás neudělalo zeleninu Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem psal na Univerzitu of California, kde spolupracují na léku a dozvěděl jsem se, že než to pustí do prodeje, tak musí prý udělat další testování. No, ono možná lépe, že se to neustále testuje, než aby jsme z toho pak měli rakovinu. Ale jen zase, aby neprotestovali celý náš život a my se léku nedočkali Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor



Založen: 9.11.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 6:48 pm    Předmět: lék Citovat

podle mě lék pomůže jen někomu ,každý koktá jinak. mě osobně nepomohla ani několikaletá terapie na logopedii... jediné co finguje je mluvit co nejmím na vyhýbat se slovům , která nemůžu říct. Jenže nemůžu říct svoje příjmení a tak ( třeba na úřadě,když musím něco řešit) působím jako piotmec, který ani neví jak se jmenuje....dost hroznej život
_________________
vlivem vady řeči mám v osobním i pracovním životě plno problémů...ale na chleba zatím mám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Libore
Tak to máš taky těžký s tím příjmením Smile Ale já se někdy už musím těm svým problémům smát. Záleží to na psychický pohodě-někdy mívám dny, kdy si myslím, že mě svět leží u nohou a to pak mluvím, jak mluvčí-i třeba na úřadech, ale pak zase dny, kdy bych to nejradši skončil. Řeknu takovou příhodu-potřeboval jsem na poštu a měl jsem hroznej strach tam vůbec vstoupit. A tak jsem prostál půl hodiny před poštou a nakonec jsem šel stejně radši domů. Ale pak jsem se tomu musel smát, protože takovýho blbce jako jsem já, jsem už dlouho neviděl.
Někdy to pomůže, když se člověk zasměje svýmu neštěstí. Laughing Ale na světě je stejně krásně i přes ty blbý nástrahy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 7:03 am    Předmět: Citovat

Dobře GOGO, ten byl dobrej Razz Very Happy

taky se mi párkrát stalo něco podobného...když jsem zrovna měl špatný den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor



Založen: 9.11.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

podobný stavy mám rovněž...třeba se potřebuju nutně na něco zeptat, vysvětlit ale už mě drtí pořád všem vysvětlovat , že nejsu postiženej ale jen prostě nemůžu říct některá slova..někdo to pochopí někdo ne. snažím se ale najít postup mluvění tak aby to šlo. je to ale blbý v tom, že si připadám jak malé dítě, co se napřed musí naučit komunikovat a až potom tuto schopnost použije. je mě 34 a já se učím mluvit...to je konec...za komunistů mě na základce chtěli kvůli koktání dát do zváštní školy - tohle učitelům nezapomenu..byli absolutně nepoučení a měli mě za žáka, kterýmu se nechce učit a tak simuluje vedu řeči....bylo to ale naopak a nikdo mě nebral vážně.....i teď se stále řeší jen řečové vady dětí a koktavý dospělí vlastně neexistují ....
_________________
vlivem vady řeči mám v osobním i pracovním životě plno problémů...ale na chleba zatím mám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 10:58 pm    Předmět: Citovat

Cau Libor,aj mna chceli dat ucitelia v 7 rocniku do specialnej skoly,a to mam 21 rokov,cize ziadny komunizmus....proste ani niektory ucitelia to nechapu a netoleruju ze dakto kokta a dlhsie mu to trva a ma blok obcas ako aj ja,potom incidente s tou specialnou skolou, som mal povolene pisomne odpovede ked som chcel a aj znamky sa zlepsili,vlastne za zle znamky mozem vdacit koktaniu co som mal na ZS,potom pocas ZS som chodil ku psychologicke a ta mi pomohla najviac zaco jej vdacim.Zial teraz nechodim uz ku nej,aj kebyze sa mi to zislo obcas...ale viem ze u mna je to len psychikou,ziadny logoped nepomoze,proste dakedy recnim ako recnik,bez koktania ziadne problemy a inokedy ani vlastne meno neviem povedat.Zial psychika je velmi velka veda,ktoru zatial nedokazem ovladat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor



Založen: 9.11.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

jo to máš pravdu o té psychice. jenže to by člověk musel být přinejmenším jogín nebo se umět dokonale ovládnout aby vydu řeči zvládl psychickým rozpoložením. nejvíc mě ale opravdu vadí, když mě někdo řekne, že si za to můžu sám a nebo že mám špatné nervy... myslím, že koktaví lidé mají stejné nervy jeko ostatní... snad s tím rozdílem , že mají stres z komunikace..což je špatný..protože stresu je všude dost i bez kokotání...
_________________
vlivem vady řeči mám v osobním i pracovním životě plno problémů...ale na chleba zatím mám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 4:36 pm    Předmět: Citovat

Ja som rozmyslal aj o tom kebyze mam moznost ist do azie sa ucit bojove umenie napr.kung fu,mozna by som sa naucil aj ovladat psychiku Very Happy a koktanie by vymyzlo.Ktovie,zial nemam nato financie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor



Založen: 9.11.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 4:47 pm    Předmět: Citovat

to je zajímavý nápad,dosti exotický...
_________________
vlivem vady řeči mám v osobním i pracovním životě plno problémů...ale na chleba zatím mám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eltaj



Založen: 19.11.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, je pravdou, že by to chtělo nějakou zázračnou tabletku, pilulku nebo vlastně cokoli, co by pomohlo. Citíte taky jakousi naději, že se jednou ráno vzbudíte a nebudete koktat a jednoduše to zmizí. Laughing Nevíte na jakém principu bude lék fungovat, nedovedu si to představit. Přec jen koktání je psychosomatického původu, s tím souvísejic sebevědomí, nazírání člověka na sebe samého apod..... Takže až budete vědet víc, tak sem s tím. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_B



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 12:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj chlape, bylo by to fajn, ale zatim se revoluce nekoná Very Happy . Vědci zjistili, že koktavost je nejspíš neurologická porucha. Náš mozek prostě nefunguje jako u ostatních 99% lidí. V mozku je oblast, která je zodpovědná za řeč a ta je bombardována velkým množstvím dopaminu(je to látka, která přenáší vzruchy v nervové soustavě). To prý nejspíš zapřičiňuje koktavost. Pagoclone se váže na receptory, v této části mozku, které dopamin přijímají. Tím zabrání tomu, aby byla tato oblast mozku zahlceno velkým množstvím dopaminu. No a tím pádem se zklidní řeč Very Happy . Napsal jsem to tedy hodně zjdnodušeně, ale tak jsem to pochopil z reportáže o Pagoclonu. Jinak se říká, že Pagoclone pomohl zhruba polovině pacientům. Otázka je jak moc pomohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127