Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktavost není zapříčiněna mozkem - prof. Josef Pešák
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karel



Založen: 12.2.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 5:42 pm    Předmět: Koktavost není zapříčiněna mozkem - prof. Josef Pešák Citovat

Velice zajímavé, už nikdo inhaluje?:

prof. Josef Pešák

http://www.ct24.cz/vysilani/2009/02/11/10095690193-409231100250211-23:30-pred-pulnoci/


Naposledy upravil karel dne pá únor 13, 2009 4:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 8:07 pm    Předmět: hm.. Citovat

zajímávé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karel



Založen: 12.2.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 8:23 pm    Předmět: re Citovat

Ale těžko říci, já myslím, že to má trošičku souvislost s mozkem. Když používám přístroj, který opozdí můj hlas tak se mě mluví mnohem lépe. Nicméně jsem panu profesorovi již napsal, že bych uvedenou metodu chtěl vyzkoušet, člověk musí zkoušet a nedat se:-) i když je to někdy mooooc těžké
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tučnej



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

Ahojiik,tak by me zajimalo jestli muze prakticky doktor napsat ten inhalator alspon na zkouzku,myslim ze by nemel byt problem nema to zadny vliv na zdravi myslim,aaa jeste mate nekdo ten kontakt na pana pesaka?vyskousim ten inhalator jen to sehnat no Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karel



Založen: 12.2.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 4:16 pm    Předmět: kontakt Citovat

Kontakt: josef.pesak@upol.cz

Ano, může jak praktický lékař tak foniatr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 10:17 pm    Předmět: Citovat

Nejsem si jistá, jestli se tomu opravdu dá věřit. Nevíte někdo, jestli se dá někde sehnat o tom výzkumu prof. Pešáka více informací? Tím, co v tom pořadu řekl, mě moc nepřesvědčil. Třeba co způsobuje to sevření svalstva na plicních sklípcích (když ne mozek)? A jak by vysvětlil sevření svalstva v krční oblasti nebo v oblasti úst (kde myslím žádné hladké svalstvo není), které u balbutiků při řečové blokádě prokazatelně existuje? A proč to hladké svalstvo není sevřené i při zpěvu, kdy téměř žádný balbutik nekoktá? Nechci být pořád jen skeptická, ale nějak mi to nejde do hlavy. Jestli někdo víte více informací, jen ráda změním názor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

Také jsem nepochopila to vysvětlení, proč koktá více chlapců než dívek. To, že chlapcům musí plíce vyrůst více, je sice hezké, ale chlapci přece koktají už v dětství a to mají plíce stejně velké jako dívky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David84



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Petra84 napsal:
Třeba co způsobuje to sevření svalstva na plicních sklípcích (když ne mozek)? A jak by vysvětlil sevření svalstva v krční oblasti nebo v oblasti úst (kde myslím žádné hladké svalstvo není), které u balbutiků při řečové blokádě prokazatelně existuje?

On rikal, ze stresove hormony - adrenalin, ... Na druhou stranu ty se tam nevyplavi jen tak sami od sebe, hladinu hormonu v krvi kontroluje mozek... Takze se mi taky nezda rikat, ze chyba vubec neni v mozku. Nebo jak koktavost prirovnaval k astmatu, tak to mame citlivejsi ty sklipky, ze vic reaguji na stresove hormony? Nevim..

Petra84 napsal:
A proč to hladké svalstvo není sevřené i při zpěvu, kdy téměř žádný balbutik nekoktá?

Pri zpevu by podle toho vysvetleni nebylo hladke svalstvo sevrene, protoze se nevyplavuji stresove hormony.

Petra84 napsal:

Také jsem nepochopila to vysvětlení, proč koktá více chlapců než dívek. To, že chlapcům musí plíce vyrůst více, je sice hezké, ale chlapci přece koktají už v dětství a to mají plíce stejně velké jako dívky...

No, ja od detstvi nekoktam. A znam vic kluku, kteri zacali koktat az v puberte. Na druhou stranu se mi taky nezda, ze by to bylo tolik, aby pak ve vysledku koktalo ctyrikrat vic chlapcu, nez divek...

Taky by me zajimalo, jak casto se to musi inhalovat. A jestli se musi inhalovat porad, dlouhodobe. Z toho co, rikal, tak asi jo..

Z tech informaci mi to trochu jako lecit angynu leky proti bolesti. Ale uznavam, ze to se z toho rozhovoru neda posoudit. A taky nechci byt uplne skepticky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 10:01 am    Předmět: Citovat

David84 napsal:
Petra84 napsal:
A proč to hladké svalstvo není sevřené i při zpěvu, kdy téměř žádný balbutik nekoktá?

Pri zpevu by podle toho vysvetleni nebylo hladke svalstvo sevrene, protoze se nevyplavuji stresove hormony.

Proč by se při zpěvu nevyplavovaly stresové hormony? Já třeba zpívám ve sboru a když si stoupnu před pár desítek nebo stovek lidí a mám zpívat, neřekla bych, že se aspoň pár těch hormonů nevyplaví...

Nicméně, myslím, že by tento princip prof. Pešáka třeba i mohl fungovat při léčbě koktavosti, ale nejsem si jistá, jestli se na tomto základě dá vysvětlit vznik koktavosti. Je zřejmé, že ve stresu jsou všichni, nejen balbutici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Shodou nahod jsem byl mezi temi 40 lidmi, kteri testovali tento inhalator. U me to zadne vyrazne zlepseni nevyvolalo. Mozna byly slabsi vykyvy lepsi a horsi reci a drzelo se to na tom stredu, ale celkove jsem zlepseni necitil. Ale muzete to zkusit, nekomu to muze pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anry85



Založen: 7.3.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha, Nupaky

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 6:30 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že negativní myšlení by tu nemělo moc zaznívat, zbytečně by to mohlo odradit lidi, kterým by tato léčba mohla pomoci. Pan profesor nepůsobil moc přesvědčivě, ale to není jeho práce, kdyby se tomuto tématu nevěnoval, tak by na to asi nikdo nepřišel. I pokud by to pomohlo jendomu ze sta, tak ten stý bude mít Vánoce každý den a múžu to být právě já nebo vy. Každý z nás zkusil asi hodně věcí, tak proč ne další?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbyněk Lesák



Založen: 14.9.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:12 am    Předmět: Citovat

I já jsem si se zájmem poslechl toho Pešáka a mám z toho nejednoznačný dojem. Sympatická je filosofie vyřešit problém exaktně - nezávisle na stavu mysli. Ideálem je kdykoliv reprodukovatelný fyzikální pokus, který vždy vyjde bez ohledu na to, zda je experimentátor vyspalý, ve stresu nebo bez něj apod. Ale:pořádně nevysvětlil, co vlastně podniknout, zvláště my starší koktavci. Uvádí rovněž větší úspěšnost u mladších. Nelíbí se mi skrytý moravský šovinismus ("holčička se v Praze léčila 7 týdnů a když přišla mezi lidi, bylo to to samé jako dřív...-volná citace, důraz na blbou Prahu). A výsledky, které uvádí, nejsou zcela přesvědčivé. Relace sama o sobě trpěla zdlouhavostí, nedostatkem opravdu trefných a podstatných otázek od moderátorky, a pan profesor sám rovněž nebyl moc přesvědčivý. Bohužel, protože jinak bych byl první, který by se na něho obrátil.
Vracím se na tyto stránky po hodně dlouhé době, moje řeč se po desetiletí nemění a je zcela nevyzpytatelná. Z metod mi relativně dobrá snad připadala ta "airflow" od Schwartze, ale nakonec ani ona mne nezachránila. Zbyněk
_________________
Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakub



Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 12:04 am    Předmět: Něco na tom je Citovat

Já bych tomu věřil, že to je jedna z příčin, asi jedna z hlavních. Samozřejmě jen pro některé formy balbuties. Ale určitě to je za spolupráce psychiky. Sám takové stavy úplného zablokování dýchání mám, že nemám dost vzduchu v plicích k mluvení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karel



Založen: 12.2.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 8:28 am    Předmět: :-( Citovat

Tak jsem formoterol aplikoval a úplně bez úspěchu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakub



Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 7:44 pm    Předmět: Re: :-( Citovat

karel napsal:
Tak jsem formoterol aplikoval a úplně bez úspěchu Sad

To je škoda, chtělo by to konečně něco, co funguje nezávisle na psychice. Dával jsem sem odkaz na přednášku, jak to funguje. Jsou tam zajímavé náměty k diskusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127