Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Invalidný dôchodok
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 10:28 pm    Předmět: Citovat

Ať si říká, kdo chce co chce, já bych invalidní důchod bral. A vůbec by mi to nepřišlo trapné. Páč bych chtěl být např. televizní reportér zpráv. A je jasné, že v životě jím být nemůžu, za to ovšem můžu být horníkem, ale tím být nechci, takže při vší úctě nemůžeme být stejně tím, kým bychom třeba chtěli být. Smile hauk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palino



Založen: 15.1.2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 6:37 pm    Předmět: Citovat

Thule napsal:
za co ti poprávu náleží? Jestli máš zdravý ruce a nohy a jedinej problém je v řeči tak neni jediný důvod proč by jsi/jsme měli dostávat nějaký peníze navíc. Dá se pracovat a uživit se i bez nějaký větší komunikace


Ano, mam zdrave ruky a zdrave nohy. akurat s nimi mozem vyhonavat akurat tak fyzicku pracu, ktoru vykonavat nechcem. myslim si totiz, ze mam naviac.
ak niekto nema v poriadku sluch alebo zrak dostane kompenzacie. rec je podla mojho nazoru rovnako dolezita, tu vsak kompenzacie nie su. nehovorim rovno o dochodku (pravdepodobne by tu vznikol kontraproduktivny dosledok- ludia s poruchou reci by sa este viac uzatvorili do seba) no najtazsie pripady si podla mojho nazoru zasluzia nejaky preukaz ZTP (aj ked, priznam sa, nastastie neviem ake vyhody zahrna) alebo aspon uznanie handicap-u v zakone.

ak by taketo nieco preslo, ja osobne by som urcite o takyto preukaz zaujem NEMAL. koktavost mi prekaza v kazdodennom zivote, no dokazem s tym zit stastny zivot. nie kazdy ma vsak rovnaku situaciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 7:49 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, né každý má rovnocenou situaci. Mě by teď každá koruna navíc pomohla. Dodělal jsem střední, dívám se po práci a zatím dělám ve vlastní autodílně. V autoservisech se na mě tváří tak nějak všelijak, i když si myslím vidí, že jsem schopný. Ale práce autodiagnostika v servise by mě stejně nenaplňovala tak úplně. Chtěl bych učit automobily na škole, kde jsem vystudoval. S tímto se ale můžu rovnou rozloučit. Od září budu platit 6tis nájem za byt a mít nějaké peníze měsíčně jisté, by bylo super a mohl bych se třeba dál věnovat vlastní autodílně. A já si nemyslím, že to, že budeme pobírat ID nám ještě nějak víc "podkopne" psychiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

Ne každý má rovnocennou šanci. To je svatá pravda. Jenže je alibismus svádět všechny naše potenciální neúspěchy na koktání. Ano, je fakt, že se těžko staneme moderátorem v rádiu. Ano, tiskový mluvčí z nás asi taky nevyrostou.
Pokud by se ale postupovalo podle týhle logiky, pak (jak už bylo napsáno výše) by brali invalidní důchod lidi nedostatečně atraktivní na to, aby se stali modelkama, hercema atd. Když má někdo 160 cm a 110 kg, tak nedostane invalidní důchod jenom proto, že nemá rovnocennou příležitost stát se profesionálním skokanem do vejšky jako někdo mnohem vyšší, hubenější a talentovanější. Přestože to může být jeho přání od nejranějšího dětství, přestože mohl mít na stěně v pokojíčku plakáty Javiera Sotomayora, přestože si mohl myslet, že jeho smysl život je skok do vejšky. Ale prostě někomu není přáno. Respektive většině lidí není přáno, aby dělali to, po čem touží. My, balbutici, máme oproti jiným možná jasnější představu o příčině našeho "neúspěchu".
Nepopírám, že koktání je handicap a dovedu si představit, že lidi, kteří koktají opravdu extrémně, by mohli být nějak zvýhodněný. Chápu to, co píše Pepan, že kdyby měl člověk legálně nárok na nějakou dávku od státu, pak by byl hlupák, aby ji nechal propadnout. Ale ta argumenatce, že nemáme stejný šance jako ostatní kvůli koktání mi začíná připomínat příběh toho cikána, co odešel z ČR do Kanady kvůli rasismu a diskriminaci. Jako cikán nemá stejnou šanci se uplatnit, blá blá blá ... Během půl roku tenhle člověk podal žalobu na Kanadu k Mezinárodnímu soudu pro lidská práva kvůli tomu, že je diskriminován a je mu znemožněn přístup ke vzdělání. On se totiž v Kanadě přihlásil na nějakou právnickou fakultu a nepřijali ho. Co na tom, že měl IQ 71 a nulový znalosti čehokoliv - prostě neměl stejnou šanci. A když nemám rovnocennou šanci, tak to musím na něco svést ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 6:30 pm    Předmět: reakce Citovat

pane jo, to byla ale sprcha... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 9:52 am    Předmět: Citovat

Súhlasím s tým, čo napísal Lukas. Hlavne sa to týka tých, ktorý majú koktanie len v menšej miere. Ak má však niekto balbuties v ťažkej forme, ktorá ho naozaj obmedzuje, tak to je iný prípad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2011 8:35 am    Předmět: Citovat

No tak koneckonců nás to omezuje všechny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

gogo napsal:
No tak koneckonců nás to omezuje všechny...
Áno, takisto ako iných ľudí iné veci, napr. nejaké genetické predispozície atď. Ako napísal Lukas: Když má někdo 160 cm a 110 kg, tak nedostane invalidní důchod jenom proto, že nemá rovnocennou příležitost stát se profesionálním skokanem do vejšky jako někdo mnohem vyšší, hubenější a talentovanější.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2011 4:31 pm    Předmět: Citovat

Jenže ten co má 110 kg, tak to může změnit, tím že bude sportovat a držet správnou životosprávu. A pak bude hubený a když bude dobře trénovat vyskočí i do tý vejšky Smile Ovšem my s tím nic neuděláme. Já vím, není to jako bysme byli nevidomý, to je horší, ale žije se taky blbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palino



Založen: 15.1.2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 7:43 am    Předmět: Citovat

s tym profesionalnym skokanom by som to ja moc neporovnaval, podla mna to nie je rovnocenny priklad. nim sa moze stat iba uzke percento ludi (1%?). plynule rozpravanie vsak nie je nieco naviac (nechceme byt profesionalny recnici...), rozpravat plynule dokaze predsa 99% ludi. my nie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 8:57 am    Předmět: Citovat

No palino, to je myslím dobrý příspěvek do naší diskuze :) To je fakt, že nás to omezuje i když chceme jít na nákup a ani to nemusí souviset s povoláním. Je to jako když nevidomý nebo vozíčkář chtějí jít nakupovat. A ty mají ten důchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luciaskaaaa



Založen: 24.5.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 6:27 pm    Předmět: Citovat

Jo jenomže mi můžeme mluvit i když trochu hůř ale oni nemůžou chodit vůbec. já si myslím že není správné abysme měli invalidní důchod je to zbytečné. je mnoho lidí kteří by si ho zasloužily víc a nedostanou ho, tak proč mi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 7:50 am    Předmět: Citovat

Jo někdo nemůže chodit, někdo nevidí, a my zase nemůžeme mluvit. Já teda bych osobně do samoobsluhy nešel nakupovat, jednak by prodavačka z toho asi zešedivěla a ostatní zákazníci by mě asi zabili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luciaskaaaa



Založen: 24.5.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 6:15 pm    Předmět: Citovat

Jo jasně mluvíš hůř, to já taky ale mluvit umíš. jě to těžké neříkám že ne, ale s vozíčem se to nedá srovnávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:18 pm    Předmět: Citovat

Jo mluvit umím, ale stejně to nepoužívám. A radši bych byl na vozíčku a mluvil normálně než žil tak jak teď. Pořád slyším, že jak si to udělám, takový to i budu mít, jako že se tomu nesmím poddávat, a že mě to nesmí omezovat a podobný optimistický názory, který si vymysleli lidi, aby to přežili, ale na mě to teda nefunguje. No nic ještě nějakejch 60 let a bude po trápení :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127