Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktání odeznívá
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikeke



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 9:33 am    Předmět: Koktání odeznívá Citovat

Zdravím,
koktám již do malička. Nicméně teď koktání odeznívá. Sice pomalu, ale odeznívá. Podle mého okolí už skoro nekoktám. Chtěl bych se zeptat, jestli se někomu "přihodilo" něco podobného a jestli je možnost, že koktání odezní úplně nebo se alespoň rapidně zlepší. Každopádně jsem rád za svůj stávající stav. Chci se jen zeptat, jak se to bude asi nadále vyvíjet. Děkuji za odpovědi.

(PS: K logopedovi jsem chodil asi v sedmi letech po dobu jednoho roku. Pak mě to "přestalo bavit", protože mi to vůbec nepomáhalo. Takže teď nechodím k žádnému logopedovi, psychiatrovi, neberu žádná antidepresiva atd. Koktání jsem patrně zdědil, protože můj strýc silně koktá.)


Naposledy upravil Mikeke dne po srpen 04, 2008 1:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Taky zdravím,
jsem zde jen krátce, a tak nevím, jestli je vhodné reagovat jako první, každopádně neznám nikoho, komu by se toto přihodilo. Pokud se ti koktání lepší, je to super věc a gratuluji ti Smile Můj názor na zlepšení koktání, ba dokonce na jeho vyléčení je velmi negativní, ale je tady nejméně jeden případ, kde autor uvádí, že se vyléčil. Samozřejmě uvedl seznam všech praktik/absolvovaných cvičení/prášků a já nevím, čeho všeho.

Mě se taky zdá, že dříve jsem mluvil mnohem hůře, okolí mi to také kolikrát potvrdilo, ale postupem času se mi "nabalovaly" další a další problémy, které jsem v minulých letech nemusel řešit, a tak přišel na řadu stres a ostatní věci, které špatnou řeč znásobily a já osobně nakonec žádné zlepšení nepocítil (alespoň ne to psychické).

Jak jsem napsal, myslím si, že koktání se dá řešit jen pevnou vůlí a častým tréninkem. Všechno je to, dle mého názoru, v člověku samotném... Každopádně přeji hodně zdaru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 7:20 am    Předmět: Re: Koktání odeznívá Citovat

Mikeke napsal:
Zdravím,
koktám již do malička. Nicméně teď jsem v pubertě a koktání odeznívá. Sice pomalu, ale odeznívá. Podle mého okolí už skoro nekoktám. Chtěl bych se zeptat, jestli se někomu "přihodilo" něco podobného a jestli je možnost, že koktání odezní úplně nebo se alespoň rapidně zlepší. Každopádně jsem rád za svůj stávající stav. Chci se jen zeptat, jak se to bude asi nadále vyvíjet. Děkuji za odpovědi.

(PS: K logopedovi jsem chodil asi v sedmi letech po dobu jednoho roku. Pak mě to "přestalo bavit", protože mi to vůbec nepomáhalo. Takže teď nechodím k žádnému logopedovi, psychiatrovi, neberu žádná antidepresiva atd. Koktání jsem patrně zdědil, protože můj strýc silně koktá.)


zdarec,
to ze mas tenhle pocit je podle me nejlepsi cesta k tomu, aby to tak ve skutecnosti bylo Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Mozte skusit tuto knizku

Okamžité sebavedomie - McKenna Paul

Tato knizka, obsahuje aj CD, ktore obsahuje NLP nahovorene, velmi dobre, ktore si pustite a pocuvate kazdy den. Je to na Vas ci skusite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikeke



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Doporučuji, jak již mnoho lidí přede mnou zde na fóru, že nejlepší je zkrátka mluvit. Wink

Naposledy upravil Mikeke dne po srpen 04, 2008 1:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

Mikeke napsal:
....nejlepší je zkrátka mluvit. Wink


Tak to nepochybně. Problém je jen zrealizovat to. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
philll



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Všechny zdravím, je mi 26 let a koktám od mala...někdo mě už tady z ná a kdo ne o nic nepřichází.......na střední jsem poznal kluka, který na základce dost koktal a během puberty se mu to začalo ztrácet........v současnosti a to přísáham na holý pupek mluví bezvadně!!!!Jinak pracuji jako sociální pracovník a denně musím komunikovat a je to pracné, ale jak se říká život není peříčko. Tak všem hodně síly!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 1:20 pm    Předmět: video Citovat

http://video.google.com/videoplay?docid=-485913265308369771


Mnozí asi již viděli..dobrý videjko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radek Homola



Založen: 7.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle videjko jsem jestě neviděl a musím řict že je dost dobrý a moc se mi líbílo. Kdo trošku rozumí anglicky dá se tomu i dobře porozumět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orw



Založen: 7.12.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

Páni, nevěděl jsem, že někdo koktá až tak. Jsem rád za to, jak koktám já...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

u mě s rostoucím věkem se řeč spíše zlepšuje, snažím se denně co nejvíc mluvit, chodit mezi lidi atd...ale občas se taky zadrhnu nebo jinak zaseknu, s tím už se musí člověk smířit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anry85



Založen: 7.3.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha, Nupaky

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Já tu jsem také velice krátce Smile koktám od dvou a půl, dvě slova za sebou jsem neřekl asi do 15 (logopedie u mě byla spíš znásobením problémů - stres, pruda, buzerace, pocit méněcennosti,..), v té době jsem začal hodně číst o psychologii a o východní filozofii, začal jsem s jógou a autogením dechovým tréningem, trvalo to dva roky, ale výsledkem bylo, že jsem si konečně koupil i lístek na autobus a šunku v masně a ne zatavenou v plusu Smile následoval první vážný vztah (po třech hooodně krátkých), který byl zároveň i posledním Smile po pěti letech svatba. Nyní mi bude 24 a živým se jako pojišťovací a finanční poradce s celkem zajímavým přijmem Smile každopádně řeč není ideální a asi nikdy nebude a občas mám chuť se zavřít před celým světem, ale celý problém je jen v hlavě (jinak by na to už přece vymysleli operaci). Chce to cvik, ale hlavně výdrž každý den hledat vlastní sebedůvěru. Potom to myslím jde.. doufám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hana Šedá



Založen: 27.8.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Ochoz u Brna

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi,
myslím si,že člověk může klidně mluvit jako Pitkin,ale nesmí mu to vadit.
jakmile si to uvědomíme a začne nám to vadit jsme v háji.
Rolling Eyes
Taky jsem v poslední době přidala do svých zásad: rozhodně si o sobě nesmím myslet nic negativního. Např.: Zase mluvím jako prase,každý běžný člověk si o mě pomyslí,že jsem duševně zaostalá.. Embarassed
Totiž cokoliv si vezmeš do hlavy,každá myšlenka se kterou se ztotožníš bude vystřelena do vesmíru a vrátí se k tobě s nevídanou silou , mnohokrát znásobena,tudíž všechny miluju a myslím si o sobě neustále,že mluvím úplně normálně ,že mám bezvadný děti a manžel mě miluje. Laughing
zkuste to.....a dejte mě vědět jak to funguje......hlavní je to že na to nesmíte neustále zapomínat jako já.... Embarassed Exclamation Wink Very Happy
_________________
Navigare necese est- Je duležité plout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anry85



Založen: 7.3.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha, Nupaky

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

Hana Šedá napsal:
Ahoj lidi,
myslím si,že člověk může klidně mluvit jako Pitkin,ale nesmí mu to vadit.
jakmile si to uvědomíme a začne nám to vadit jsme v háji.
Rolling Eyes
Taky jsem v poslední době přidala do svých zásad: rozhodně si o sobě nesmím myslet nic negativního. Např.: Zase mluvím jako prase,každý běžný člověk si o mě pomyslí,že jsem duševně zaostalá.. Embarassed
Totiž cokoliv si vezmeš do hlavy,každá myšlenka se kterou se ztotožníš bude vystřelena do vesmíru a vrátí se k tobě s nevídanou silou , mnohokrát znásobena,tudíž všechny miluju a myslím si o sobě neustále,že mluvím úplně normálně ,že mám bezvadný děti a manžel mě miluje. Laughing
zkuste to.....a dejte mě vědět jak to funguje......hlavní je to že na to nesmíte neustále zapomínat jako já.... Embarassed Exclamation Wink Very Happy


neviděla jsi náhodou film Tajemství? myslím, že máme podobnej názor o pozitivním myšlení. Jinak film (dokument) doporučuji všema deseti, jen se toho člověk nesmí bát a začne to fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

to pozitivní myšlení skutečně funguje a opravdu na tom něco bude. Kdo viděl film tajemství, ten bude vědět Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127