Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pocit menejcenosti,uzkosti a depresie
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hm..
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2006 5:22 pm    Předmět: Pocit menejcenosti,uzkosti a depresie Citovat

mne zajakavanie zacalo tym ze som sa zlakol a uz to mam asi 4 roky a neviem sa toho zbavit...ked som mal 12 tak som to mal tiez ale naraz to zmyzlo a nepoznam krajsi pocit ako ten ked to naraz zmyzne! Je to este lepsie ako "orgazmus"

Ide oto ze asi trpim depresiou a ta mi sposobuje zajakavanie
Návrat nahoru
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st duben 05, 2006 5:55 pm    Předmět: Citovat

věř,já taky věřim.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st duben 05, 2006 6:01 pm    Předmět: Citovat

ver v jezise, ten te povede cestou svetla. Nebo v ufony, vyvrtaj ti diru do hlavy a pak te budou pozorovat a ovladat. Nebo ver v sebe a snaz se nejak hodit do pohody... Nevim, chce to fakt hlavne verim sobe a nebat se, musis nejak odbourat ten zakorenenej strach v sobe.. ale je to tezky.. Teda nevim jak vy, ale ja to mam tak, ze vim ze cokoliv reknu v pohode, ale nekdy uz predem vim ze bych se MOHL zadrhnout a uz je to v pici... Kdyz naprosto vymazes tu myslenku ze by se mohlo neco stat tak se to nestane. Asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st duben 05, 2006 6:13 pm    Předmět: Citovat

jo,jo...nějak tak to taky viděm....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2006 7:44 pm    Předmět: Citovat

vy ste schopný říct si, že na to nebudete myslet? Já teda když už vim, že s nieim budu mít problém, tak se toho pocitu už nezbavim a pak to taky podle toho dopadne. Já osobně si neumim navodit nějakou umělou pohodu, vy jo? To bych fakt moc rád, všechno by se tim vyřešilo. Když jsem v pohodě a věřim si, tak řeknu úplně cokoliv...
Návrat nahoru
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2006 2:42 pm    Předmět: Citovat

prave ze ja to taky neumim, ale snazim se to naucit. Vcera jsem o tom premyslel a dosel k zaveru, ze problem je vlastne v tom, ze telo v nevhodnou chvili zacne uvolnovat adrenalin, cimz ti stoupne tlak a zacnes bejt nervozni. Stava se vam to taky, ze kdyz treba telefonujete a zacnete koktat a pak to polozite tak uplne slysite jak vam srdce bije jak sileny?
Podle me se musi ten strach odbourat uz ze zakladu osoby, protoze je ulozenej v podvedomi. Proste musis se naucit ze svym panem jsi skutecne ty a ze za tebe nemuzou mluvit predsudky. Mozna je to kravina, ale zkousim se takhle zamerne vystavovat treba i malym strachum a snazit se je prekonat. Treba, picovina, studena voda. Vim, ze kdyz ji na sebe pustim tak mi to bude neprijemny a proto ji na sebe nepustim. S koktanim taky, vim ze kdyz budu chtit rict nejaky tezky slovo tak se zakoktam. Takze se musim odhodlat a pustit na sebe tu vodu a nehledet na nasledky. Kdyz se prestanes bat chladu tak se treba i prestanes bat ze se zakoktas.. A plati to na vsechno z ceho mas strach. Treba jsem vylezl na takovou vez, jen tak. Kdyz jsem se dival zespoda tak bylo evidentni ze je to uplne bezpecny, ale kdyz jsem stal nahore stejne se mi rozklepaly kolena. Tak jsem se s tim snazil srovnat a schvalne jsem si nahlas rikal ty nejtezsi slova... a ono to slo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2006 2:50 pm    Předmět: Citovat

ale to jsem se nejak odchylil od tematu menecenost, nic nema smysl nebo jak se tahle mistnost jmenuje. Treba jsem tady cetl ze vetsinu casu lidi zdeptany timhle neprijemnym stavem travy doma a jsou naprosto neproduktivni a ziji bez vyznamu a beze smyslu. Ja jsem treba taky casto doma, ale prestoze jsem balbutik tak taky porad hledat mejaky smysly a chci aby po me neco zustalo.. Takze ten cas doma vyuzivam k tomu ze porad neco delam. Delam webovy stranky, fotim, delam grafiku, napsal jsem knihu a natocil dve cd, z nichz jedno je teda instrumentalni ale druhy normalne zpívány-rapovany. Takhle to zni mozna srandovne, rapujici koktavec, ale myslim ze nektery pisnicky jsou dobry a jsem na ne pysnej. Vetsina je tedy krapet depresivne ladena ale co Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: so duben 08, 2006 9:22 am    Předmět: Citovat

Ale to bys ani nemusel rapovat, mužeš normálně zpívat. při zpěvu snad někdo nekoktá, ani nejtižší balbutici, že. Možná by šla vymyslet nějaká forma zpívaný řeči, která by byla okolím akceptovatelná. To by byla bomba! Tím by se koktavost definitivni vyřešila ! Lukáš
Návrat nahoru
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po duben 10, 2006 10:17 am    Předmět: Citovat

jo,jo..určitě nemá smysl se někde zavírat..já taky fotim a sportuju.
Proxi,musíš mi někdy poslat nějakou svojí nahrávku,já jsem taky dřív rapoval,zplodil jsem s kamarádem asi 6 tracku,jelikož mi bylo asi 13 tak to je fakt strašný,ale na druhous stranu prdel.nějak to poevedu z kazety na mp3 a pošlu ti to...
Tvoje metoda překonávání strachu mě pobavila,tak dávej bacha Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po duben 10, 2006 10:21 am    Předmět: Citovat

jo a proč zpívat,rapování mužeš nějak použít i v normálním žovoti...ikdyž zpívání je zase určitě dobrý na dechový cvičení a tak...

dobře založíme RnB skupinu ,,Balbutics,, ten kdo zvládne-bude rapovat,ten kdo ne bude zpívat.... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út duben 11, 2006 6:39 pm    Předmět: Citovat

jasne ze hodim link na nejakou tvorbu, uz jsem se bal ze si o nej někdo nerekne Smile Ted delam na novy verzi webu a porad resim kam narvat vsechny ty objemny soubory, abych za to nemusel platit.. Az to budu mět tak se pochlubim. Ja mam tak 10-15 rapovanejch a naky instrumentalky, neco je teda nepublikovatelny ale neco docela jde Smile Prekonavani strachu.. sere me to telefonovani, kdyz musim ja nekam volat, to je zadrhavani naprosto jisty a strasne me to sere.. ach jo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kódl



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so září 23, 2006 6:53 am    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
vy ste schopný říct si, že na to nebudete myslet? Já teda když už vim, že s nieim budu mít problém, tak se toho pocitu už nezbavim a pak to taky podle toho dopadne. Já osobně si neumim navodit nějakou umělou pohodu, vy jo? To bych fakt moc rád, všechno by se tim vyřešilo. Když jsem v pohodě a věřim si, tak řeknu úplně cokoliv...


. . ja po 25 letech boje jsem schopen na TO (co me ceka) nemyslet. Proste si reknes, ze "to co prijde stejnak prijde, a nema cenu se s tim trapit" bo oddalit to nejde . . . takto jsem se víceméně překonvertoval ve flegmatika . . to je si to nej, co muze clovek s toto nedokonalosti udelat. Nic te netrapi a kdyz neco prijde, tak to vzdy dopadne lepe, nez když na to myslis a pripravujes se na to . . s touto "strategií" jsem udelal vysokou, takze funguje . .
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmysak007



Založen: 5.10.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2006 9:17 pm    Předmět: Citovat

....

Naposledy upravil xmysak007 dne út listopad 27, 2007 10:17 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elisa



Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 7:01 pm    Předmět: Citovat

mně zas pomáhá, když mluvím, jakobych říkala pohádku Very Happy. takový to pooomaaalýýý prootááhlýý mluvení. docela to funguje, jen se to nedá použít vždycky - zkus vyprávět pohádku, když se máš představět Smile
_________________
elisa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 4:04 pm    Předmět: Citovat

To je fakt, nejhorší je, když má člověk vyslovit něco, co se nedá okecat, hned též, rychle, jednoznaeni (představět se, u zkoušení, dotaz na cestu, atd.). S tím jsem míval (a s tím představováním stále mám ve svých 31 letech Cool krapet problém. A nějaký sáhodlouhý vyprávění ? Tak na to jsem dávno rezignoval, stejně si toho moc nepamatuju Smile. nicméně zpomalení řeči, protahování hlásek, začáteeních písmen slov, nesoustředění se na ty "klíeový" slova a hlásky, pomáhá. Výborná je kniha Malcolma Frasera (myslím, že se jmenuje Sebe...něco program k odtraniní koktavosti nebo Jak žít s koktavostí)....tam je spousta praktickejch návodu - hlavně na "vylepšení" psychiky a chování. Což je důležitější než "jen" plynulá řeč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127