Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nepruchona slova
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alexandrap



Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

Tak ja ked som v strese mám problém skoro s každým slovom a ked som v pohode a rozprávam pomalšie, tak nemám problém skoro s ničím. Ale skoro vždy mám problém so svojim priezviskom, začína na C, inak s tým C nemám problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
russe



Založen: 20.10.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Mě třeba dělá problem slova: ředitel, kuřecí, krtek, kukuřice, tatarka... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomásh92



Založen: 25.9.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: okr. Mělník

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 8:02 am    Předmět: Citovat

já mám problémy jako jsou slova na L jako je Litr, a pak s prvním slovem na začátku mluvení a někdy i s první větou, jinak nevím přesně která mi nejdou, já se snažím vyhýbat vyvolávání v lavici a tak. a docela mně štvou spolužáci na střední se smějí jak mluvím, ale i já sem je párkrát smál protože jsem nevěděl co mám dělat jsme nemohl říci ani jedno slovo bez koktání. ve třídě ted máme jednoho z ostravy tomu nic nerozumím, jako přes jeho přízvuk a rychlý mluvení a on se mně a jednomu spolužákovi co má stejný problém smějej nejvíc nejraději bych ho domlátil, protože to je strašnej hajzl. nic proti ostravě ale někteří by se měli začít chovat normálně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radek Homola



Založen: 7.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Asi to K, studuji geologii a v tomto oboru je "bohužel" spoustu slov začínající na K (kulm, konodonti, kalcichodáti,katakláza,kaldera atd.), ale jsou i jiná...např. H, L, T, S. Je to hodně ovlivněný jak jsou jednotlivá písmenka poskládaná za sebou (aspon u mě). KRTEK je složité slovo na koordinaci svalů...moje rada-snažit se o měkký slovní začátek (dobře je to popsáno v knize Malcolma Fraserahttp://www.elegenda.sk/knihy/zivotny-styl-a-rodina/zivotny-styl/malcolm-fraser-svepomocny-program-pri-koktavosti/.
Hodně zdaru všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BigBoss



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 7:24 pm    Předmět: Citovat

Jo tak to mi dela problem na zacatku slov predevsim S, ale mozna jeste vice mi dela problem O... pokud mam zrovna horsi obdobi a potrebuju / nebo chci / mluvit bez pomoci (to zas asi napisu do jineho tematu, sem tu novy), musim nekdy vyuzivat nehezke V na zacatku, coz teda celkem u lidi nemam rad, tak alespon to vyslovuju jemne Wink... takze misto okno musim rict vokno.. ale to je v poho. K mi az takove problemy nedela, T taky ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigBoss



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 7:25 pm    Předmět: Citovat

BigBoss napsal:
Jo tak to mi dela problem na zacatku slov predevsim S, ale mozna jeste vice mi dela problem O... pokud mam zrovna horsi obdobi a potrebuju / nebo chci / mluvit bez pomoci (to zas asi napisu do jineho tematu, sem tu novy), musim nekdy vyuzivat nehezke V na zacatku, coz teda celkem u lidi nemam rad, tak alespon to vyslovuju jemne Wink... takze misto okno musim rict vokno.. ale to je v poho. Pismeno K mi az takove problemy nedela, T taky ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radeek



Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:21 pm    Předmět: Citovat

Rhett napsal:
hm, tak to je fakt smutné. Sad Rodiče by na to měli myslet a dávat jen ta správná jména. Třeba Radek. Wink


no tak to teda nevim, jmenuji se Radek a to jméno mi dělá hrozné potíže, nedokážu ho říct a připadám si při představování před novými lidmi jako debil Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Ježek



Založen: 19.3.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

Souhlas, já jsem Martin, neumím si představit "měkčí" jméno na vyslovení, a stejně když mám "svůj" den, tak se klidně zadrhnu i na tomto slově.. a jindy střílím věty se slovama začínajícíma na K, T, D, B vod pasu jak Jessie James.. Smile

Podle mě jsou sice některý slova těžší k vyslovení, resp. se na něm daleko líp zasekává než na jiným, ale jádro pudla v tom asi nebude.. nebo aspoň ne u mně..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127