Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomohlo vám něco a zlepšilo řeč, napište i maličkosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edita



Založen: 19.7.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: CB

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

JO,TELEFONOVÁNÍ JE PROBLÉM.ALE UŽ TO TAK NEPROŽÍVÁM.dřív JSEM DOSLOVA ŠÍLELA STRACHY,ALE nějak TO POMINULA.CO SE MUŽE STÁT NEJHORŠÍHO?někdo MI TO EV.POLOŽÍ,POLOŽÍM TO JÁ,NO BOŽE...ZKUSIM TO PAK ZNOVU.JINÁ CESTA NENÍ.NEBUDU přece pořád OBTIŽOVAT MATKU ABY MI někam BRNKLA.JSOU HORŠÍ věci NA světě A UŽ MI NEBAVÍ SE TÍM STRESOVAT..PA!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
duda.la



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

ahoj.cetl jsem tu knihu od





ahoj cetl jsem tu knihu od m.frasera,a myslim si ze je to velice dobra vec.asi by bylo dobre kdyby si ji kazdy precet. Smile myslim si ze tento clovek ma velke zkusenosti s touto problematikou a chce lidem pomoct. Arrow


Naposledy upravil duda.la dne ne listopad 27, 2011 9:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
duda.la



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 6:20 pm    Předmět: metoda Citovat

ahoj.

Naposledy upravil duda.la dne ne listopad 27, 2011 9:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 8:53 pm    Předmět: Re: metoda Citovat

duda.la napsal:
ahoj.prosim mohl by nekdo poradit-mam problem- kdyz mam nekoho pozdravit.zaseknu se a nevypadne ze me ani slovo,proste blokada.ma s tim nekdo zkusenost.


zdarec, a stava se ti to potom co te ten nekdo pozdravil? nebo kdyz na tebe treba nekouka a ty chces pozdravit prvni?
me se casto stava ze se nemuzu vymacknout kdyz si pripravuju co reknu. ale zjistil jsem ze kdyz me nekdo prekvapi, zepta se na neco a ja nemam cas uvazovat o odpovedi a hned neco reknu, tak reknu i to co bych s pripravou nedal (stava se vam to taky???). takze toho vyuzivam treba pri tom zdraveni, kdyz nekoho vidim a chci pozdravit, ale on me jeste nevidi, tak cumim kamsi doblba a treba az jsem bliz tak se na nej znovu podivam a on me vidi taky a uz oba vime ze je na rade zdraveni a vsechno je v richtiku Smile a jako odlehceni se da rict misto dobry den treba jen bryden
stejnetak se to da vyuzit treba v obchode, na nadrazi atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

Smile) Mám úplně stejné metody a zkušenosti jaké uváděl Scholle. Tedy nepřipravovat si to, říct to prostě jako by náhodou, a pak místo "dobrý den" říct "brýden". Jinak blokády u pozdravů mám opravdu často - možná víc než v běžné řeči. Až se tomu sám někdy divím. Tak přeju hodně štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

zajimave, dik za informaci ze je to univerzalnejsi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

me třeba zase pomohlo zpívání, doma každý den tak cca 10-15 minut Cool až na tu jednu maličkost, že si sousedé mysleli, že se připravuju na další ročník SuperStar Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivca93



Založen: 1.8.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 4:48 pm    Předmět: DOBRÁ METODA Citovat

ahoj chtěla bych vám doporučit jednu metodu, kterou mi doporučil můj psychiatr. Je to jednoduchý- po každým slově se nadechnout, vydechnout a říct další slovo. Teda já si na toto mluvení ještě moc nemůžu zvyknout, ale až takhlens budu mluvit pravidelně, bude to určitě bez koktání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sahrazad



Založen: 13.8.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem náhodou narazila na tyhle stránky, překvapivě je vás-nás tu dost.
Já koktám asi od 14 let, stále to trvá, ale už se tím netrápím. Hodně mi pomohla jóga (zklidníte se), a taky vědomí, že je to součástí mě samé, tedy když to někomu vadí, je to problém jeho, ne můj. Ale nebylo tomu tak vždy, na logopedii mi moc nepomohli, až na jednu paní, co praktikuje metodu nějakého slovenského pana Lechty, to jsou ty známé půlkroužky pod slovy a zapojení např. psaní do mluvení. (mimochodem, ta paní je výborná, je v Mladé Boleslavi a jmenuje se Klemová)
Taky jsem pár let nemluvila, ale pak už jsem toho měla dost, a mluvit jsem začala, což pomohlo, s telefonem jsem se nekamarádila mnoho let, ale když už jsem pak musela, a nic jiného nezbylo, zjistila jsem, že to tak hroznej stres není. Dnes volám normálně, občas znervózním, ale neberu si to tak. Prášky jsou nanic, musíte se zklidnit vnitřně. Nakonec jsem ráda, že se mi to stalo, přivedlo mě to k duchovnu.
Vždyť jsou na světě horší věci než nějaký blbý koktání, a že už mi nějaký pátek je.
Hloupý je, jak se na vás (a na vaše ústa) lidi dívají, a skáčou vám někdy do řeči, ale už jsem se naučila to moc nevnímat, a případně říct, že jsem schopná říct to či ono sama.
A ano, v jednom rozhovoru s jedním hercem bylo, že i on koktal, a zbavil se toho jevištní mluvou - a je fakt, že když mluvím nahlas, nebo čtu dětem pohádky, téměř nezadrhávám. Zkuste to!
tak mluvení zdar!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewulinka



Založen: 1.10.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, já koktám asi od svých 2 let,ale není to tak hrozné, ale je pro mě překvapivé, že jsem ještě nikdy za svůj život nepotkala koktající ženu, jen samé muže. Ale musím říct, že naprosto souhlasím se vším, co je tady napsáno. Mám úplnou hrůzu, když mám někam zavolat a něco si vyřídit,největší strach mám ty první vteřiny, taky hlavně z toho představování, protože moje jméno začíná na K a to je pro mě peklo, už abych se vdala a měla jiný jméno... Very Happy A taky když nevím co mám říct, tak koktám ještě víc, musím si to vždycky dopředu připravit co řeknu a pak je to lepší. Nejradši bych vždycky tel.vrazila do rukou někomu jinýmu, at mi tam zavolá,ale v mém věku by to nebylo zrovna nejlepší.. Smile Jinak na základce, když jsem měla mít referát, asi 14 dní před tím jsem měla nervy v kíblu, nespala jsem a já nevím co ještě a pak samozřejmě v den D jsem ten referát celej překoktala, spolužáci hotový smíchy a já měla na krajíčku.. Sad No a ted musím říct, že už je to trochu lepší, že už mluvím trochu líp, ale pořád to není ono, stává se mi, že když si mám jít někam něco vyřídit, mám z toho ještě pořád trochu strach, nebo když si mám jít něco koupit do obchodu. Ale snažím se s tím žít, idkyž kvůli tomu, mám špatný nervy a vředy v žaludku z těch stresů pořád, abych se někde nezakoktla.Jenže žádná pomoc asi neexistuje, logopedka mi taky nepomohla, takže mi asi zbývá, vzít si pistol a jít se zastřelit do rybníka.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tlamych



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 7:37 am    Předmět: Do rybníka néééé Citovat

Ahojky,
jestli budeš mít chuť, tak se mi ozvi na mejl nebo icq a můžeme o tom hodit řeč Smile.
Zkoušíme nové způsoby terapie se zajímavými výsledky Smile. Máme taky nové stránky ( balbutik.webnode.cz ), ale zatím tam toho moc není.

Mé kontakty jsou v profilu, tímto nabízíme navázání kontaktu komukoliv z dalších zájemců Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeEs



Založen: 26.5.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 1:16 pm    Předmět: Re: Do rybníka néééé Citovat

tlamych napsal:
Ahojky,
jestli budeš mít chuť, tak se mi ozvi na mejl nebo icq a můžeme o tom hodit řeč Smile.
Zkoušíme nové způsoby terapie se zajímavými výsledky Smile. Máme taky nové stránky ( balbutik.webnode.cz ), ale zatím tam toho moc není.

Mé kontakty jsou v profilu, tímto nabízíme navázání kontaktu komukoliv z dalších zájemců Smile.


Ano, teď jsme založili (trošku) neformální sdružení, které je zaměřené na konfrontaci s ,,tvrdou" realitou, ale částečně se opírá i o práci logopedů (teď mi bude tlamych nadávat Very Happy ); dáváme si uhozené úkoly typu ,,dnes zastavíš na ulici tři lidi a na něco se jich zeptáš"... zkrátka snaha o zmírnění strachu a stresu z mluvení Smile
_________________
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mikeke



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:49 pm    Předmět: Re: Do rybníka néééé Citovat

tlamych napsal:
Ahojky,
jestli budeš mít chuť, tak se mi ozvi na mejl nebo icq a můžeme o tom hodit řeč Smile.
Zkoušíme nové způsoby terapie se zajímavými výsledky Smile. Máme taky nové stránky ( balbutik.webnode.cz ), ale zatím tam toho moc není.


Doufám, že vám to s těmi stránkami vydrží. Bylo by to moc fajn. Wink

A teď mimo. Chtěl bych se všech zeptat, chystá se někde nějaký sraz? Je mi 16 let, koktám normálně Very Happy a rád bych se s někým, kdo je na tom podobně, setkal naživo. Dočkám se? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tlamych



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 11:41 pm    Předmět: Sraz Citovat

Tak zrovna teď v neděli půjdem na pivo a "pokecat" Wink . Není problém napsat, odkud jsi a když to půjde skloubit, tak tě přibereme Smile. Já jsem z Holešovic a ta kecka TeEs je kousek od Smíchova.
Ať tu neřešíme pořád koktavost, co si myslíte o pivu SVIJANY?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikeke



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 6:26 am    Předmět: Re: Sraz Citovat

tlamych napsal:
Tak zrovna teď v neděli půjdem na pivo a "pokecat" Wink . Není problém napsat, odkud jsi a když to půjde skloubit, tak tě přibereme Smile. Já jsem z Holešovic a ta kecka TeEs je kousek od Smíchova.
Ať tu neřešíme pořád koktavost, co si myslíte o pivu SVIJANY?


Já jsem ze Zahradního Města, ale zase se vám nechci montovat do vašich osobních rozprav. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127