Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nepříjemné situace
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Iva a Jana
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2006 9:14 am    Předmět: Nepříjemné situace Citovat

Ahoj,
zajímalo by nás, jaké situace vyvolávají nebo zhoršují vaši koktavost. Pokud je to možné, vyhýbáte se jim? A pokud to možné není, připravujete se na ni nějak?
děkujeme za odpověď
Návrat nahoru
Renata
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 1:23 pm    Předmět: Citovat

tak určitě je to stres, strach, že se zadrhnu, že to bude trapas, neschopnost říci větu vcelku....celková reakce lidí.
samozřejmě se pokud možno tomu vyhýbám, např. raději pošlu dopis než telefonuji, když to jinak nejde, mluvit v krátkých vitách a použít slova, slabiky, které jsou bezproblémové. Nejhorší jsou asi....p, k, v (předpony vy)

Je to ale podle nálady, celkového rozpoložení, také s kým jednáte. Lidé vyrovnaní, tolerantní a v pohodě....se zvládají dobře. Narozdíl od stižovatelu, zlých lidí, pyšných a namyšlených lidí....apod...

někdy je to ale úplně naopak, to je, když se ráno probudíte, sluníeko svítí, život je krásnej a máte pocit, že svět vám leží u nohou, všechno vám vychází, dokonce i to vy----.....to je pak o něčem jiném... Razz
Návrat nahoru
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út březen 14, 2006 5:40 pm    Předmět: Citovat

já mám hlavně strach z reakce lidí,to jsou někdy fakt hrozné situace,když jim chcei něco říct a ono to nejde,nebo fakt dost koktáš a připadá ti to už i tobě sem tam směšné a ti dotyční se taky sem tam zasmějou,no prostě semtam trapas,ale na to už jsem si zvykl.
Zálleží to taky na momentální psychice a celkově pohopdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luk
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2006 2:19 pm    Předmět: Citovat

No tak jenom tak pro ilustraci....kdyz sem sel na zkousky v autoskole tak jsem nebyl nervozni z toho ze je neudelam nebo tak neco....ale z toho ze budu muset platit na tu autoskolu posledni splatku...prijdu k tomu cizimu cloveku a on se mne zepta "jmeno"?.....to jsem si prehraval od rana v hlave věc nez ty zkousky. Nakonec jsem rek jmeno jako nic a zkousky jsem udelal taky ....happyend Very Happy
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út duben 25, 2006 12:09 pm    Předmět: to Lukas Citovat

a jak jsi zvladl technickou zkousku?
Návrat nahoru
Luk
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 25, 2006 5:55 pm    Předmět: Citovat

Blbe ale nak to dopadlo...
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2006 4:59 am    Předmět: Citovat

Nepříjemné situace jsou časté. Nejhorší však je, když má člověk moc času dopředu o tom přemýšlet. Postupně totiž získávám čím dál větší strach, čím dál větší stres. Nejlepší je, když jdu do rozhovoru bez přípravy. Také mám problém se čtením - když čtu veřejně nahlas, tak se při čtení dívám už daleko dopředu na následující text - jestliže tam uvidím "neprůchodné" slovo, zpanikařím. A čím víc se k němu blížím, tím víc se ho bojím. Proto se též učím nedívat se, přemýšlet jen nad tím, co právě vyslovuji. Také se snažím "těžká" slova neobcházet - prostě je vyslovit nebo přečíst za každou cenu. Nechci, aby to hloupé koktání nade mnou vyhrávalo. Ne vždy se to daří, ale člověk je pak rád, že opravdu řekl, co chtěl - i se zakoktáním. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slusny_muz
Anonymní





PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 8:37 am    Předmět: Citovat

Ahojki!

Samozrejme, ze vonkajsie aj vnutorne okolnosti vplyvaju na nase zajakavanie. Ale v podstate si mylsim, ze som stale na jednej urovni, sem tam su nejake vykyvy. Asi najtazsie je pre mna prezentacia pred ludmi, ked kazdy pocuva co mudre poviem. Je mi to hrozne blbe, ze im nemozem prezentovat krasny prejav, tak ako by som si predstavoval. Kedze som po VS a dokoncujem doktoranturu, vzdy som sa obaval na skuskach nie toho, ze by som nieco nevedel, ale toho aby som to vedel povedat. Nikedy je to hrozne, ked to clovek vsetko vie ale nevie to povedat tak suvisle. Potom si citim trochu trapne. Ale niekedy som maval aj dobre pocity z toho ze som koktalk menej a ze som to celkom pekne vsetko povedal. Asi k tomu treba prax. Mam jednoho znameho, ktory sa zajakava a je docentom na VS, takze je pre mna vzorom, ze sa da vsetko len treba chciet......
pekny den.
Návrat nahoru
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: so červen 10, 2006 1:30 pm    Předmět: Citovat

Je spousta situací, kterých se obávám a ve kterých nemůžu říct ani slovo, ale rozhodně se snažim do nich chodit a nevyhýbat se jim. Já žádné finty na zlepšení mluvení nemám, žádné na mi nefungují. prostě buď mi to jde anebo ne, závisí to určitě na aktuálním sebevědomí a na únavi, ale také na něčem naprosto tajemném, které se libovolni miní a já jsem zatím nepřišel na to jak, proč a kdy. Takže někdy mi některé ožehavé situace problém vůbec nedělají a pak zase zaenou (například nedávná maturita byla v pohodě, ale též se mi to zas zhoršuje). No nechápu to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 6:40 am    Předmět: Citovat

Nazdar Honzo. Držím palce. Také občas přemýšlím nad tím, co má vlastně na mou řeč vliv - někdy se mi dokonce mluví líp, když jsem ve stresu. Snad se to podaří jednou odkrýt a my na to příjdeme. Smile Zatím se měj, pěkné prázdniny. A díky za to, že sem občas něco napíšeš. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:41 pm    Předmět: Re: Nepříjemné situace Citovat

Iva a Jana napsal:
Ahoj,
zajímalo by nás, jaké situace vyvolávají nebo zhoršují vaši koktavost. Pokud je to možné, vyhýbáte se jim? A pokud to možné není, připravujete se na ni nějak?
děkujeme za odpověď



situation no tak asi mluvení na veoejnosti referát atak. dříve sem se timhlem situacím vyhejbala , ale ted nechci a nesnažím se o to.připravuju se na ni tak že si řeknu že mi to prostě nevadí když zadrhnu , ale rozhodně to neni jednoduché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

No tak rozhodně, moji koktavost zhoršuje nervozita, když mám vystoupit před lidi a začít o něčem mluvit. Timto situacím se nevyhýbám, ale taky je nevyhledávám Very Happy Minulý semestr jsem měla hodiny rétoriky a nevyhýbala jsem se tomu, i když to bylo občas dost nepříjemný. Ale postupně jsem si zvykala.
připravolala jsem se na to pokaždé pár dnu před. Mnohem intenzivněji jsem cvieila řeč, autogenní trénink, eetba. A občas to vyšlo, občas jsem tu nervozitu prostě nedokázala zvládnout a taky to podle toho vypadalo. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Arda



Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 1:29 pm    Předmět: blog Citovat

Zdravím Vás

narazil jsem na zajímavý blog

http://majo.lenka.sblog.cz/

ze kterého bych rád ocitoval:
Při psaní blogu zjišťuju, že mám nečekaně omezené vyjadřovací schopnosti. Za což se těm pár jedincům, kteří to čtou, omlouvám. Důvodem bude omezená komunikace s lidmi způsobená omezenou vyjadřovací schopností. Takže klasické začarované kolečko. Poslechnu maminku a budu chodit víc mezi lidi. Hned zítra se půjdu zeptat, jestli by pro mě neměli nějakou práci v místním prasečáku.
Za přečtení stojí celý, i když o problému s koktavostí tam toho moc není, snad jako nápad, řešení? Připadá mi, že si ta dívka našla vlastní způsob, jak se ne sice vyléčit, ale aspoň vyrovnat s vlastním handicapem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JANA K.



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: blízko Brna

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 7:27 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
pro mě je nejhorší, když musím někam telefonovat - např. když je dcerka nemocná, omluvit jí ve školce, nebo se objednat k zubaři a vůbec tam kde chtějí jen telefonické objednávání - to je pro mě peklo. Vždycky si musím napsat co budu mluvit a prostě to čtu do telefonu z papírku. Je zvláštní, že osobní jednání mi nevadí a skoro nekoktám a nezdrhávám (musím se, ale na tu situaci připravit a předem si promyslet co budu říkat Very Happy ). Nevím, jak to probíhá teď ale před patnácti lety na základní škole, ale vlastně i na střední některé učitelky chtěly po rozdání písemek číst známky, které jsme dostaly a ony si je zapisovaly do svého notýsku. Vždycky jsem se doslova modlila abych nedostala trojku, protože prostě nešla vyslovit. Když jsem ji dostala, "nenápadně" jsem vždycky, ještě než na mě přišla řada utekla na WC. Samozřejmě ne vždy to vyšlo....Mějte se Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
natasenka



Založen: 13.6.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
u nás ve škole je to pořád stejně, že musíme diktovat známky. Ale já jsem chtěla dostat známku od 2 a horší, protože mi nikdy moc nešlo vyslovit 1. Ale teď postupem času se to trochu zlepšilo.
Telefonování mi ale dělá stále problémy protože skoro většinou nemůžu vyslovit svoje jméno.

Vím, že se to tu moc nehodí, ale nevíte někdo jestli je koktavost dědičná. Plánuju děti, a hrozně by mě mrzelo kdyby se zadrhávaly i moje děti. Možná to vypadá šměšně, ale někdy mi to prohání hlavou. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127