Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autogenni trenink

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 8:20 pm    Předmět: autogenni trenink Citovat

PSYCHOTERAPIE - AUTOGENNÍ TRÉNINK
Autogenní trénink je "série nenáročných mentálních cvěku určených k poeladiní těla připraveného k "útoku nebo útiku" do stavu klidu, relaxace a odpočinku" (Dr.Malcolm Carruthers). Jeho cílem je poskytnout jednoduchý návod, jak řešit zátižové situace, jak se vyrovnat s automatickými fyzickými reakcemi, které máme zakódovány, ale nedokážeme je využívat k tomu úeelu, kč kterému byly určeny, a proto je často připisujeme nemoci. Základem jsou jednoduchá cvičení, která, navodiním ruzných fyziologických stavu např. pocitu tíže, tepla, chladného eela, klidného dýchání, soustředění se na pulz srdce atd., pomáhají dosáhnout stavu zklidnění a uvolnění, jako v hlubokém spánku, ale vědomí je stále bdilé.
Pojem "autogenní" (ve smyslu vnitřní, uzavřený) předpokládá dvě podstaty věci:

poeladiní se ze stavu stresu do zdraví prospěšného "autogenního stavu", který člověk sám vytváoí
aktivní účast každého jedince, který trénink podstupuje, pokud je cvičení pro něj vhodné
Autogenní trénink se dá provádit kdčkoliv a kdykoliv. člověk se ho muže naučit sám, ale většina lidí absolvuje kurzy, jejichž koneeným efektem je získání schopnosti, jak se dostat do stavu hluboké relaxace. Muže zmírnět únavu a odstranět nespavost, uvolnit úzkost a snížit strach, pusobí na onemocniní oběhového systému, migrénu, vysoký krevní tlak, jeho pomocí mohou být korigována onemocniní psychosomatického puvodu (nadváha, astma, kožní problémy, pocení, poruchy trávení, poruchy řeči, některé alergie atd.).

tohle mi doporucil psycholog. Cvěcim jak cert... ale je to pomerne dlouhodobe nez se zvladne jedna faze tak to trva minimalne 14 dni a to je tech fazi asi 6 Razz byt vami tak to zkusim Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:46 am    Předmět: Citovat

já dojíždím na tento trénink asi už druhý měsíc a pomáhá mi to (poevážni). Je to opravdu dlouhodobý, ale když mám blbý den, tak je to o něčem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 9:12 am    Předmět: Citovat

Také zkouším tuto metodu.Musíte ji ale aplikovat pruběžni a pravidelně!!!
Taky musím mít u toho klídeček jinak se moc nemohu soustředit. Sad Musím říct že mi to pomáhá ,ale jelikož necvieím pravidelně Confused tak účinek je malý ,ale JE!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

Myslim, ze k tomuto je ekvivalent sedenie s psychowalkmanom, ktory tiez navodi inu frekvenciu mozgu, alfa, theta ci delta. Tym padom sa mozte uvolnit takisto ako pri autogennom treningu. V mladosti som skusal aj ten autogenny trening. Nemusite kvoli tomu někde chodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 6:04 pm    Předmět: Citovat

Ta metoda je super. Ja som na to chodil a tlepsi to koktavost, bohuzial iba docastne na max 1-2 dni o 90%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltaj



Založen: 19.11.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nevíte o nějakém zařízení, kde provádějí autogenní trénink v Ostravě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zd



Založen: 30.4.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 9:47 am    Předmět: Autogenní trénink Citovat

Autogenní trénink mohu vrele doporucit. Absolvoval jsem ho asi pred dvema lety a moc mi pomohl hlavně s telefonovanim. Bohužel v soucasné době se zase dostávám do puvodního stavu a tak zase zacnu cvicit. Mel jsem stestí, ze jsem narazil na dobrou psycholozku, ktera me tuto metodu naucila asi za 4 sezeni, neboli lezeni.
_________________
Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127