Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Logopedie, logopedi..váš názor na ně...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trucker.David



Založen: 13.2.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 12:46 pm    Předmět: Logopedie, logopedi..váš názor na ni... Citovat

Ahoj,
teda osobně s logopedy nemám moc dobré zkušenosti.
přijde mi divné, že za pomalu 10 let co jsem k nim chodil se mi ta řeč nějak výrazněji nezlepšila...

Neříkám že by měli to vyléčit úplně, ale tak aspoň to zlepšit, ale tak o 40%..to snad není tak moc...

Za co pak berou peníze za to, že tam přijdu, zeptá se měj jak se mi daří, přečtu elánek a to má být vše a třeba zkoušet něco nového to bych asi po nich chtěl moc.....

Já bych osobně navrhoval postup.
Aby si pojišťovny udělali komisi, která by zasedala jednou za pul roku.
Tam by každý pacient přišel a podle toho jestli je tu zlepšení od minulé navštivy, tak bych dal logopedum doplatky.
Dostávali by jen nějaký paušál menší mzdu třeba 10-13 000 a jestli by byly vidět výsledky na tom pacientovi, tak by jim pojištovna doplatila zbytek do puvodní mzdy.
Kdyby žádne lepší výsledky nebyly, tak by doplatek nedostal.
Myslím si, že by to bylo pro logopedy motivace pro lepší práci.
Možná se vinují malým dětem ale dospělým moc ne...
Vím že hodně záleží i na člověku jak trénuje atd.
Ale říkat stále stejné postupy už 10 let a nic nového prukopového, tak se asi moc nesnaží....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

hoj,eeee řekl bych že logopedi ti nepomáhají,sice se snaží ti trochu pomoci,ale někdy ti z toho nedostanou.chodil jsem k logopedce takřka 15 let a nic moc,sám sem toho nechal,poešel jsem k psycholožce,protože si myslím,že to je hlavně o psychice a od té ti psychylog pomůže více Laughing .je to můj názor a né každý semnou muže souhlasit,ale já to tak cítím.a je jasné taky asi jakého logopeda kdo má a co s vámi všechno zkouší Exclamation .přeju všem aby se vám to lepšilo.čest,zdraví vás Havíoov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 9:52 pm    Předmět: Citovat

hlavne si myslim ze logopedi nejsou kouzelnici a oni te z toho urcit nedostanou..oni jenom ukazuji cestu po ktere se musis vydat sam...tzn. muzes chodit k nejlepsimu odbornikovi v zemi ale uprava koktavosti zustane jedine tvoji zalezitosti (mimochodem citace Malcolma Frasera). Dite vylecit z koktavosti neni az tak slozita vec a vysoke procento uspechu existuje prave proto, ze deti tento styl reci jeste nemaji zazity a neprijde jim to bezne. Dospeli lide se hodne tezko vyleci uplne a ani logopedove poradne nevedi co s nimi (můj nazor). Oni sice vedi, ze mozna v jejich spolecnosti budes mluvit skoro plynule, ale jakmile vyjdes pred dvere, hned dalsimu navstevnikovi v cekarne zakoktas "Dobry den"...v tydle veci bych logopedy urcite neodsuzoval ikdyz souhlasim, ze jejich prace nema u dospelych valne vysledky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:03 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že David tu svou reakci poehnal. Ono to totiž opravdu není v logopedech, ale spíše v nás a v našem postižení. Mnoho by se vyřešilo, kdyby vidci přišli na důvod, proč vlastně koktáme. Bez toho se to celé nehne z místa. Tak musíme jen doufat, že se dožijeme nějakého objevu. I když, přiznávám, život bez koktání si už ani neumím představět Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi zdá Davide, že šmahem odsoudit všechny logopedy je blbost, já jsem svého času, když jsem chodil k logopedce, měl natrénovanej tzv. měkkej, plynulej a vázanej začátek řeči, slov. A měl jsem za to, že je to skvělej recept, jak na tu zapeklitou řeč vždycky vyzrát. Ale nefungovalo to úplně, jako nic nefunguje 100 %, pokud se týká lidský psychiky a vyjadřování...chci jen říct, že logoped ti navede na jednu z mnoha možnejch cest, ukáže jedno z mnoha řešení; na tebe zrovna nemusí fungovat. Východiskem je myslím zkoušet všechno; i návštěvy psychologa (by? pokud je bez bližší zkušenosti s balbutikama, asi moc nepomůže); pro mi osobně byly a jsou zásadní knížky Jak žít s koktavostí a Svépomocný návod k odstranění koktavosti (nebo tak nějak; vydává Portál), poeložila či napsala Alžbita Peutelschmiedová. prostě aktivní přístup, nespoléhat se na někoho, někdo za tebe mluvit nebude, většinou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127