Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Natahování první hlásky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenda15



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 5:44 pm    Předmět: natahování první hlásky Citovat

Ahojte všichni . Nemám problém ani tak s opakováním nějaké hlásky jak spíš se zakousnutím a natahováním první hlásky. Dost mi to štve Mad . Co na to pomáhá? nějaké dechové cviky? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2007 8:13 pm    Předmět: Citovat

Nazdar Jendo. Hm, poradil bych Ti, ale mám jiný typ koktání. Koktání se dělí asi do tří typu, tedy do protahování, dále opakování první slabiky, a pak je zvláštní typ, který jsem moc neviděl (vlastně neslyšel), a to je opakování celých slov nebo vět. Tyto typy se pak ještě liší svou intenzitou. Já třeba mám bloky, takže opakuju první slabiku - též se mi to jakž takž daří poetvořit na formu, kdy tu první slabiku buď řeknu a nebo neřeknu - už prostě odpadá to strašné opakování. Líp to zní (tedy alespoň pro mi), ale ve smyslu koktání to asi výjde na stejno. Tak snad Ti někdo poradí. Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elisa



Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 4:56 pm    Předmět: ... Citovat

já spíš než že opakuju slabiky, tak se zaseknu před začátkem slova - prostě se moje pusa nechce otevřít a ta to občas docela fušku, než to slovo ze sebe vypravím Sad ...ale nakonec se to podaříSmile
_________________
elisa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

ja to mam takovi ze opakuju prvně samohlasku nekolikrat a nemuzu se dostat dal nebo se u te 1.samohlsky zaseknu a nejedu dal Very Happy treba v anglictine jsem se zasekl u Have vypadala to nejak taky hhhhh....hahaha(dal jsem si chvliku pauzu) hhhahahavehave tohle mi dalo celkem dost prace Very Happy ale pak se ucitelka slitovala a nemusel jsem tu vetu dorict celou Very Happy a pak mi dala v hodinachna nejakou dobu pokoj Razz no dal to nebudu rozebyrat ani to neni moc k tematu Smile takovi pribeh ze zivota
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 3:01 pm    Předmět: Citovat

Nazdar Hegi. Hm, to mi něco připomíná. Ale spíš to, že mi kdysi po angilčtině zastavila učitelka a ptala se mi, kde jsem se ueil anglicky, že prý mám velmi dobrý poízvuk. No, řekl jsem jí to narovinu - že jsem balbutik a proto všechny tvrdé souhlásky říkám s takový lehkým poídechem Smile) Haha - prostě jednou se u toho člověk zasměje, jindy zapláee. To je prostě život - plný poekvápek. Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 7:57 am    Předmět: Citovat

Souhlasim - anglietina je pro nácvik tý odleheený mluvy ideální prostředek - člověk to v tý puse žmoulá sem a tam a navenek to nemusí vyznít nějak ...zvláštni. Eili mluvit vázani ve výdechu, dávat tomu prostě větší prokluz. Ale taky se mi většinou nezadaří vykázat bezchybnej proslov...chce to mluvit, mluvit...mluvit anglicky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

jj, to bych potřeboval, mluvit anglicky. Jenže jsem líný se do toho dokopat. Ale je zvláštní, že koktání se vyskytuje v jazycích všech národu světa a to vždy ve stejném procentuálním zastoupení v populaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbyněk Lesák



Založen: 14.9.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

Rhett napsal:
jj, to bych potřeboval, mluvit anglicky. Jenže jsem líný se do toho dokopat. Ale je zvláštní, že koktání se vyskytuje v jazycích všech národu světa a to vždy ve stejném procentuálním zastoupení v populaci.


lidičky, můžu se pochlubit, že umím docela dobře anglicky. Ale v angilčtině kupodivu koktám ještě asi pitkrát víc než v češtině !! Je to zřejmě tím, že přece jenom máš v cizí řeči omezenější volbu synonym. Jsem zvyklý v češtině nahrazovat obávaná slova, v angilčtině znám přece jen těch náhrad miň. Takže si nedělej iluze, že bys např.přestihováním do Anglie nebo Ameriky přestal koktat. A jakoby víc protahovaný způsob výslovnosti v angilčtině nepomáhá, aspoň ne mně. Zbyněk.
_________________
Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 10:04 pm    Předmět: Citovat

Mozem len potvrdit, pracujem v Manchestri a ked mam hovorit anglicky tak je to horsie ako v rodnej reci, zajakavam sa tam viacej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 10:18 pm    Předmět: Citovat

Tak to nejsou pánové žádné radostné zprávy. přesto se anglicky naučit chci - s tou nimeinou ve světě moc neprorazím Sad Mi osobně se zdá, že se mi anglicky mluvím líp, než nimecky. přitom nimecky umím mnohem víc. Tak nevím. Má někdo nějakou větší zkušenost se slovanskými nebo románskými jazyky? Jak to jde tam? mějte se fajn, zvláště vy, co jste v dalekých koneinách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Overgrounder



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 5:34 am    Předmět: Citovat

MUsím bohužel jen potvrdit zde již zmiňované zkušenosti. Umit anglicky neznamená opravdu mluvit. To, že člověk především rozumí, nutni nevymezuje schopnost plynulé oboustranné komunikace, zvláště pka u nás, tedy u lidí, kteří máme problémy i ve své mateřštini. Je to o nemožnosti v co nejkratším časovém úseku nalézt v pamiti osvideenou pomucku nahrazující "kritické" slovo či celou frázi. Anglietina je bohužel taková, že má jiný slovosled a pokud si poeložíte anglickou větu slovo do slova a zkusíte se jí neznámému člověku "pochlubit" do telefonu, nevypadne z vás nic kloudného. Ano, je to všechno o práci a cvěku, ale ruku na srdce... Kdo z nás by byl ochoten podstupovat stejnou psychickou zátež (ne-li větší) mluvením v cizí řeči, pokud by to nevyhnutelni nepotřeboval kč svému životu? Tak vidíte.
Já se anglietinu učím také. Dlouho a zodpovědni. Dívám se na anglicky mluvené pooedy, zprávy a filmy a k životu mě to stačí. přesně, jak tu kdosi podotknul, slepý by neměl chtít umit řídit vlak, stejně jako bezruký dělat dopraváka...
nicméně, držím všem palce, ať už se v tom svém snažení rozhodnout napoít zájem kamkoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bodyia
Site Admin


Založen: 24.9.2005
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

Hmm, já osobně koktám naprosto stejně v ČJ i AJ. Nedělá mi problém mluvit v cizím jazyce, docela mi to i baví. nějak se mi povedlo globálni odbourat strach z mluvení, což muže mít i tyto dusledky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127