Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Puvodní fórum "odborníci"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bodyia
Site Admin


Založen: 24.9.2005
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 24, 2005 4:17 pm    Předmět: Puvodní fórum "odborníci" Citovat

příspěvek z podstránky Anna - psycholog:
asik to tak bude . ja tiez koktam a uz ma to nebavi stale sa stym zaoberat
chodil som po vseliakych lieciteloch ktory zo mna tahali len peniaze skusal som vseliake metody ale cim viac som sa stym zaoberal tak tym to bolo len horsie prisiel som na to ze si to musim vyriesit v hlave sam ! a jedna z metod je ta zvolit si tu tazsiu cestu dosiel som na to ze tazsia cesta je to ze dakujem za (a to myslim uprimne) koktanie ze som ho dostal do vienka a tym som si vyriesil problem z dobrym nebudem bojovat teda moj mozok naucim sa to akceptovat ja som to spravil tak ze som zacal sa pocuvat co vlastne hovorim teda zacal som citat nahlas kazdy den a pocut co citam kde je koniec vety intonacia atd.
a musim povedat ze to pomaha ale treba mat vytrvalost proste citat kazdy den. Zrazu som zistil ze som precital vela knih vela informacii
a cim viac citam tym viac chcem citat volako ma to zacalo bavit a za to dakujem koktaniu keby som nekoktal tak by som někdy nezacal tolko citat a nedozvedel by som sa tolko informacii jednoducho som presveceni ze boj nie je riesenie laska to je riesenie
- to plati vseobecne . Ale este sa vratim k tomu, ako vlastne vzniklo koktanie podla mna najprv som sa stym strasne zaoberal ako to vlastne vzniklo ale teraz uz mi na tom tak nezalezi .Zajakavanie je podla mna vlastne uputanie pozornosti na prejav teda aby ma ten volakto pocuval nerobyme to vedome ale podvedome teda nas mozok genialny
si vymeslel taku pomocku ked ma volkto nepocuva a chceme ho presvecit tak zacne koktat a uputam jeho pozornost lebo musi nastrazit usi a desifrovat co vlastne chceme povedat teda nerozmysla tak nad vyznamom (samozrejme hra tam ulohu aj psychicka pohoda a ci nam zalezi na prejave).A ja som si tak zacal vsimat mojich znamich ty ktory maju tento problem a zistil som co maju vseci spolocne aspon vecsina z nich. A to ze 90 percent z tych co sa zajakavaju maju surodencov proste ten fakt ze su but dvaja alebo traja cize v detstve sa prejavila surodenecka rivalita a jeden v tom lepsom pripade zacal uputavat pozornost svojich rodicov tymto divnym sposobom. Snazili sme sa len
stiahnut misku vah na svoju stranu podla mna nic viac v tom neni ,
samozrejme castym napominanim rodicov vznikol engramovy komplex
(fixacia na koktanie) a uz mozok funguje podla algoritmu uputanie pozornosti + engramovy kompex no a teraz stym bojujte hmm.
_ras • 21.10. 2004 - 22:42 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

příspěvek z podstránky Anna - psycholog:
Ahoj, na tyto stránky jsem se poprvé dostala včera a to díky jednomu velmi sympatickému mladému muži - kamarádovi mého manžela, který se mi ptal, jestli bych mu nemohla pomoct (formou hypnózy) proti koktavosti. Jsem totiž psycholožka. Překvapil mi tím, protože ač jsem si samozřejmě byla vědoma jeho mírné nedokonalosti v mluvě, někdy jsem se nad tím nepozastavila, možná spíš naopak, ten kluk je mi velmi sympatický, připadá mi na svůj věk také o hodně vyspělejší (je ode mi o 11 let mladší), no a kromě toho vypadá moc dobře Smile) Ale určitě každý z nás je mistr v ukrývání svých bolístek v sobě, na venek vypadáme, že nic "neřešíme" přičemž v nás to přímo vře (moje vlastní zkušenost).
No a protože profesně se vůbec koktavostí nezabývám (i když co není muže být), literaturu na toto téma taky zatím nemám, našla jsem tyto stránky. Píšu zde, protože Vás, kteří se potýkáte se svou odlišností chci povzbudit a říct, že mnohdy opravdu, jak už to tu bylo v příspěvcích párkrát zmíněno, tento problém existuje více ve Vás, ti kdo s Vámi komunikují to prostě "berou" a nezabývají se tím. hlavně si pěstujte smysl pro humor, který Vám muže ulehčit mnoho pro Vás trpčích chvilek, uete sami sebe brát s nadhledem a hlavně se mějte rádi i se svou "nedokonalostí", která možná to bude znít paradoxni, ale muže Vás - pokud jí dáte šanci - zavést k hodnotnějšímu "já". A - také paradoxni - pokud budete vyrovnaní sami se sebou, zjistíte, že jste na tom líp i s tou "mechanikou mluvy".
Držím Vám palce (a pěstujte si smysl pro humor). Daria
P.s. ještě: považuji za ne zbytečné se Vám zmínit o tom, že mým vzorem osobnosti s velkým "O" je člověk - který akorát má dost silnou koktavost (bohužel ho asi nebudete znát, protože pusobí na polské politické scéni) je to šéf uznávaných novin "Gazeta Wyborcza" - prostě kádr - intelektuál, člověk o vysokých morálních hodnotách s vynikajícím smyslem pro humor a s nadhledem k samému sobě, který přes svůj "handicap" dokáže dostat na kolena ( i v živém vysílání) i své největší odpurce (politické).



daria • 27.05. 2005 - 10:43 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

zajimalo by mne, jestli je mozne, aby se nekdo koktavosti uplne zbavil. Moje nadrizena, tvrdi, ze zna takovych plno pripadu. Dekuji za odpoved,
Vera Markova • 02.06. 2005 - 13:22 << RE

--------------------------------------------------------------------------------

Moje koktavost byla vyvolána násilným přeučováním z leváka na praváka. přesto jsem sama pro sebe používala levou ruku. Postupně jsem více začala psát levou, v dospělém věku. Vždy jsem kraslila levou. Tím jsem asi i zvládla své zadrhávání v řeči. kvůli zadrhávání jsem ale začala psát. Písemný projev mi problémy nedělal.
Rony • 03.08. 2005 - 03:14 << RE
--------------------------------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127