Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pracovat na sobě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
29A
Anonymní





PříspěvekZaslal: st duben 05, 2006 8:57 pm    Předmět: Citovat

Spis to psychicky neunes a zhroutil se. Pak nastupuji halucinace, bludy, schizofrenie atd... Very Happy
Návrat nahoru
Petra



Založen: 6.4.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 08, 2006 5:15 pm    Předmět: Citovat

Místo Ježíše zkus knihu od Malcolma Frasera "Svémopomocný program při koktavosti". právě to čtu a zdá se mi to celkem dobrý a chystám se podle toho chovat, tak vám pak pošlu zprávu, jak to dopadlo.
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po duben 10, 2006 10:10 am    Předmět: Citovat

hm...to zní zajímavě,předpokládam,že to je v angilčtině...nebo ne?kde se to dá koupit,zrovna nemam co číst Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: ne duben 16, 2006 11:05 pm    Předmět: Re: reakce na Zbyňka Citovat

Vladimír napsal:
Když jsem četl příspěvek Zbyňka, připadal jsem si, jako bych četl o sobě ( stejný věk, stejné zkušenosti apod.). Pokud budeš Zbyňku chtít, celkem rád bych se s Tebou zkontaktoval ...



Omlouvám se Vladimírovi, že píšu až též, dlouho jsem na těchto stránkách nebyl. nějak jsem čím dál tím víc "plachej" - jako Sobota v Jáchymovi a nejsem v stavu se osobně kontaktovat ani s balbutickou komunitou. třeba se to časem změní. Zatím budu občas přispívat takhle písemně, než se to ve mně zlomí. Nejsem schopen ani řídit se radami moudrých - neskrývat koktavost, otevřeně o ní mluvit s nekoktavci, smířit se s ní, nemyslet si, že by se ztrátou koktavosti vyřešily všechny problémy - přesně to si myslím apod., věřím, že třeba až najdu čas se někam na rok zavřít, vyjdu jako nový člověk bez koktavosti. Zbyněk. P.S.Prostudoval jste už někdo ty stránky "stutter no more", o kterých jsem se nejdříve vyjadřoval s nadšením a poté s despektem ? A byl jste někdo u toho Drozdy?
Návrat nahoru
kar (tlamych)
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 3:11 pm    Předmět: Stutter no more Citovat

Tak z tech stranek jsem se stahnul tu publikaci v anglictine a pomalu se ji snazim prelouskat, ale bude to chtit cas, dam pak vedet Smile, kaja.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: st duben 19, 2006 10:41 am    Předmět: Re: reakce na Zbyňka Citovat

Koudelka: Tak když myslíte, tada jako dopoetu myslíte, tak já to teda... kdyby to vzal radši někdo jinej.Wink


Anonymous napsal:
Vladimír napsal:
Když jsem četl příspěvek Zbyňka, připadal jsem si, jako bych četl o sobě ( stejný věk, stejné zkušenosti apod.). Pokud budeš Zbyňku chtít, celkem rád bych se s Tebou zkontaktoval ...



Omlouvám se Vladimírovi, že píšu až též, dlouho jsem na těchto stránkách nebyl. nějak jsem čím dál tím víc "plachej" - jako Sobota v Jáchymovi a nejsem v stavu se osobně kontaktovat ani s balbutickou komunitou. třeba se to časem změní. Zatím budu občas přispívat takhle písemně, než se to ve mně zlomí. Nejsem schopen ani řídit se radami moudrých - neskrývat koktavost, otevřeně o ní mluvit s nekoktavci, smířit se s ní, nemyslet si, že by se ztrátou koktavosti vyřešily všechny problémy - přesně to si myslím apod., věřím, že třeba až najdu čas se někam na rok zavřít, vyjdu jako nový člověk bez koktavosti. Zbyněk. P.S.Prostudoval jste už někdo ty stránky "stutter no more", o kterých jsem se nejdříve vyjadřoval s nadšením a poté s despektem ? A byl jste někdo u toho Drozdy?
Návrat nahoru
peter1973
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 25, 2006 8:04 am    Předmět: wqerqwerrrewer Citovat

I had problems because i couldn't fall asleep.
i tried different piils and the only thing that helps me is Valium.
it's not časy to purchase valium because it's too expensive.
i've been trying to buy cheap valium for several months...

as for me it's much better to buy Valium online because you can find discount valium...

i don't know any other piils, so i have to order valium rather often.
if you want to asve some money you should buy not valium 5mg but valium-10mg

friends, may be you cant give me advise where to Buy Valium

thanks in advance

sorry for too much links, i just never used bb-code so i want to check it.
Návrat nahoru
Ale?
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 25, 2006 8:30 am    Předmět: Svémopomocný program při koktavosti Citovat

Kniha Svémopomocný program při koktavosti od Malcolma Frasera je v češtině. Vyšla už roku 2000 v nakl. Portál. Já si ji koupil před 2 lety a je opravdu dobrá. řekl bych asi snad nejlepší kniha o tomto tématu. Neustále jsem si říkal "Jo přesně takhle to cítím". Takže určitě doporučuju.

P.S. Dá se pujeit i v KJM http://katalog.kjm.cz/l.dll?cll~10084189
Návrat nahoru
kaja
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2006 3:20 pm    Předmět: kniha Citovat

A nenasel by se tu nejaky clovicek, ktery by ji ofotil fotakem nebo dokonce treba nenaskenoval? Myslim ze jestli ma nekdo prilezitost, tak by tim hodne moc potesil plno balbutiku .. ja bych ji moc rad dal nekam na net odkud bychom si ji mohli stahnout... kaja (piste na tlamych@post.cz)
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po květen 29, 2006 5:43 am    Předmět: Re: kniha Citovat

TU KNIHU STRIKTNE NEDOPORUCUJI:!: JE TREBA SE KOKTAVOSTI ZBAVIT, ROZMETAT JI NA CUCKY, A NE SE S NI UCIT ZIT.


kaja napsal:
A nenasel by se tu nejaky clovicek, ktery by ji ofotil fotakem nebo dokonce treba nenaskenoval? Myslim ze jestli ma nekdo prilezitost, tak by tim hodne moc potesil plno balbutiku .. ja bych ji moc rad dal nekam na net odkud bychom si ji mohli stahnout... kaja (piste na tlamych@post.cz)
Návrat nahoru
Ale?
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 5:54 am    Předmět: Zbavit? Citovat

Zní to hezky, a poradíš nám jak to udělat? Jsi pravděpodobně první člověk na světě, který to dokázal.
Návrat nahoru
Vladim
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 12:17 pm    Předmět: Pracovat na sobě Citovat

Ono je na každém názoru trochu pravdy - je fakt, že jsem v životě zatím nepotkal člověka, který se toho po období plnoletosti ještě někdy zbavil. částečně to vnímám jak blbý návyk či jakýsi duševní " reflex ", na druhou stranu si ani neumím představět jak s tím cíleni bojovat - není to naražené koleno, aby to člověk vulí rozchodil ( jak je doporučováno mnohdy i psychology - podle mne neví o čem mluví, znají to jen z teoretické roviny...).
Zase ale čím víc se na " lečbu ", klid a podobné doporučené rady člověk soustředí, tím ( aspoň v mém případě ) horší výsledek. Není to ani závislé na únavi, vyspání apod. - spíše na naladiní, sebevědomí, odrazu reakcí lidí na které mluvím. Bylo by to téma na rozsáhlou diplomovou práci. Jsem zvidav jestli se nikomu někdy podaří skutečně vyhmátnout příčiny a cestu k nápravě.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: st květen 31, 2006 11:58 am    Předmět: Re: Pracovat na sobě Citovat

DIPLOMOVOU PRACI KLIDNE NAPIS, TREBA TI TO POMUZE V UJASNENI MYSLENEK, ALE REKNU TI JENOM JEDNO, BOJEM SE KOKTAVOSTI NEZBAVIS, ANI VULI SE KOKTAVOSTI NEZBAVIS.

VIS CO JE TREBA JEDNA Z HLOUPYCH LIDSKYCH "MOUDROSTI"? VETA: ZIVOT JE BOJ. TATO NEGATIVNI VETA MA NA SVEDOMI PROHRY, ZKLAMANI, NEDUVERU, ... A STRACH. STRACH ZE ZIVOTA, PROTOZE ZIVOT JE BOJ.


Vladimír napsal:
Ono je na každém názoru trochu pravdy - je fakt, že jsem v životě zatím nepotkal člověka, který se toho po období plnoletosti ještě někdy zbavil. částečně to vnímám jak blbý návyk či jakýsi duševní " reflex ", na druhou stranu si ani neumím představět jak s tím cíleni bojovat - není to naražené koleno, aby to člověk vulí rozchodil ( jak je doporučováno mnohdy i psychology - podle mne neví o čem mluví, znají to jen z teoretické roviny...).
Zase ale čím víc se na " lečbu ", klid a podobné doporučené rady člověk soustředí, tím ( aspoň v mém případě ) horší výsledek. Není to ani závislé na únavi, vyspání apod. - spíše na naladiní, sebevědomí, odrazu reakcí lidí na které mluvím. Bylo by to téma na rozsáhlou diplomovou práci. Jsem zvidav jestli se nikomu někdy podaří skutečně vyhmátnout příčiny a cestu k nápravě.
Návrat nahoru
liza505
Anonymní





PříspěvekZaslal: st květen 31, 2006 1:32 pm    Předmět: my first post on this forum Citovat

hi
i'm liza...
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 7:09 am    Předmět: Citovat

Jsem názoru, že koktavosti se opravdu nedá zbavit. Dá se jen naučit zmírnět její dopad - tedy naučit se techniky, které naši řeč usnadní a se kterými leheeji překonáme naše řečové blokády. O tom všem jsou asi i všechny knížky o balbutismu. A hlavně tomu člověk sám musí věřit a chtít to.
A k tomu životu - život je z velké části takový, jaký si ho člověk udělá. Chce-li bojovat, tak opravdu bojuje. Ale je to trošku škoda - protože ze života se dá i radovat Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127