Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pracovat na sobě
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dana Trávníčková



Založen: 6.1.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Kunštát

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2006 12:33 pm    Předmět: pracovat na sobě Citovat

pracovat na sobě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dana Trávníčková



Založen: 6.1.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Kunštát

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2006 1:13 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o náš příběh. Máme nyní téměř čtyřletou dceru. Asi před rokem začala mírně zadrhávat a situace se velmi nenápadni zhoršovala. Až zničehonic došlo k radikálnímu zhoršení, které vyústělo v to, že buď nemluvila vůbec, nebo používala náhradní formy komunikace a nebo ze sebe vydávala neartikulované zvuky. Byli jsem velmi nešťastní. Dcera viděla, co se děje, slyšela sama sebe a uzavírala se a já jsem jí vůbec nemohla pomoci. Protože již dlouhodobě pracuji sama na sobě, využila jsem všechny svoje znalosti a zkušenosti a začala pracovat sama na sobě, uskutečněli jsme změny doma ve vztahu k ní i mezi sebou navzájem, hledali jsme principy s tím spojené. V současné době dcera mluví naprosto plynule a zdá se, že řešení z této krizové situace jsem našla. A jakým způsobem jsem na sobě pracovala? A zároveo celá naše rodina?Využila jsem informace a zkušenosti získané studiem životní filozofie, jejíž semináoe probíhají po celé republice. Byla jsem velmi vděčná, za to, co jsem se díky studiu této filozofie naučila a pochopila, protože mám pocit, že bez toho by tato situace byla neřešitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
quark
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 23, 2006 1:20 pm    Předmět: Citovat

Rekla jsi "A" a nerekla jsi "B"... O jakou jde zivotni filozofii?


Dana Trávníeková napsal:
Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o náš příběh. Máme nyní téměř čtyřletou dceru. Asi před rokem začala mírně zadrhávat a situace se velmi nenápadni zhoršovala. Až zničehonic došlo k radikálnímu zhoršení, které vyústělo v to, že buď nemluvila vůbec, nebo používala náhradní formy komunikace a nebo ze sebe vydávala neartikulované zvuky. Byli jsem velmi nešťastní. Dcera viděla, co se děje, slyšela sama sebe a uzavírala se a já jsem jí vůbec nemohla pomoci. Protože již dlouhodobě pracuji sama na sobě, využila jsem všechny svoje znalosti a zkušenosti a začala pracovat sama na sobě, uskutečněli jsme změny doma ve vztahu k ní i mezi sebou navzájem, hledali jsme principy s tím spojené. V současné době dcera mluví naprosto plynule a zdá se, že řešení z této krizové situace jsem našla. A jakým způsobem jsem na sobě pracovala? A zároveo celá naše rodina?Využila jsem informace a zkušenosti získané studiem životní filozofie, jejíž semináoe probíhají po celé republice. Byla jsem velmi vděčná, za to, co jsem se díky studiu této filozofie naučila a pochopila, protože mám pocit, že bez toho by tato situace byla neřešitelná.
Návrat nahoru
Dana
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 23, 2006 5:24 pm    Předmět: Citovat

No to právě nevím, jestli to zde mohu uveřejnit, kvůli tomu, aby to nebyla reklama. Napiš mi na danatravnickova@centrum.cz, řeknu ti víc. Zdravím, Dana
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po leden 30, 2006 10:25 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
máte někdo zkušenost s tím Drogbou či Dragbou (nepamatuju si to jméno přesně), co taky píše o naprosto revoluení metodě léčení koktavosti ? při bližším zkoumání jsou jeho stránky buď nedostupné, nebo mají nečitelně "zmršené" písmo. Jsem už relativni starý člověk, kterému se koktavost zhoršuje s přibývajícím věkem, přestože se s ní snažím bojovat a tomuto boji (mám prostudováno mnoho vědeckých metod a absolvoval jsem i lečby) věnuji smysl života. A víte někdo, jestli je při predikaci koktavosti lepší to těžké slovo říci s tím, že se zakoktáte, nebo ho nahradit synonymem s pocitem porážky ? Zbyněk
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út leden 31, 2006 8:48 pm    Předmět: Citovat

www.drozda.org
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út leden 31, 2006 10:32 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se za zkomolení jména p. Drozdovi. Zbyněk
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po únor 20, 2006 11:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj Zbyňku,
o tom,že by se koktavost zhoršovala s věkem jsem doposud neslyšel i když jsem toho možná příkladem Very Happy Je mi skoro 21... a od 16 se to celkem zhoršilo ale mám pocit,že je to spíš roustoucími nároky na mou osobu... navíc znám případy kdy se koktavost začíná umíroovat někdy kolem 40let... napiš mi na mail rád si s tebou vyminím zkušenosti creed96@seznam.cz
Návrat nahoru
Jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: po únor 20, 2006 2:02 pm    Předmět: Citovat

Já jsem zase pro změnu četl,že koktavost s věkem se spíše zmírní a to v dusledku ochabujícího svalstva.Nejlepší knihu co jsem kdy četl o kotavosti byla od Prof.Lechty, který je špieka v tomto oboru na Slovensku.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: st únor 22, 2006 12:08 am    Předmět: Citovat

No, je mi tedy už něco přes 40 a koktavost se mi zhoršuje,neboť vzrustá pocit odpovědnosti a taky strach z toho, že ztratím docela dobrou práci (oeditele firmy), přičemž novou práci nenajdu, protože nejsem schopen telefonování-jsem jen schopen odpovídat na zavolání, ale ne volat sám.Svalstvo mi zatím neochabuje, a kdyby přece, převáží ten zvýšený stres a zodpovědnost. V mládí jsem se o práci vůbec nebál a byl jsem sebevědomější.Na řeč mi pomáhá jen klasické logopedické cvičení, na které ale nemám čas při opravdu šíleném pracovním vytížení-aby se projevilo, musel bych cvičit tak 3-4 hodiny denně, ale já přijdu domu třeba až v noci a nemám už sílu.
Jestli Ti je 21, máš dost času na všechno a určitě se z toho dostaneš. Rozumu k cílevědomé práci už máš dost, a i kdyby sis dal třeba celý rok na intenzivní lečbu, nic se neděje.
Tu knížku od Lechty jsem samozřejmě taky už četl, znám ji téměř zpamiti. V našem případě jde podle něho o chronickou, neléčitelnou koktavost, ale stále neztrácím víru v dosažení akceptovatelné úrovni plynulosti řeči.
Všechny koktavce (balbutiky) zdravím. Zbyněk.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po únor 27, 2006 10:54 pm    Předmět: Citovat

P.S. Zbyněk. Puvodni jsem se tady na fóru ptal, zda existuje někdo, koho by vyléčil onen pan Drozda. Podíval jsem se na jeho stránky, správně v nich konstatuje celkovou malou úeinnost klasických logopedických metod, ale skromě zatím neuvedl, zda někoho opravdu vyléčil vlastními metodami. Píše jen, že k tomu potřebuje profesionální podmínky a peníze.
Takže jsem se v předchozím příspěvku rozpovídal, ale hlavně jsem se chtěl dozvědět, zda opravdu existuje někdo, koho vyléčil p.Drozda. To bych se taky u něho přihlásil jako pacient.
Ahoj koktavci, Zbyněk.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po březen 06, 2006 10:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem stránky, které jsem předtím tak vychvaloval (stutter-no-more) dukladni prostudoval. Je tam kniha M.Schwartze pojednávající o "passive air flow technique" metodě. Máš začít mluvit při výdechu, neboť tehdy prý hlasivky nejsou "zamknuté". hlavně uvádí dokonale virni příklady koktavcu ze života, jak jsem dosud u žádných logopedu nezaznamenal. Tím se mi to tak zalíbilo. při praktickém zkoušení to však zatím moc nefunguje, koktám i při výdechu. Taky jsem narazil na diskusi jinývh amerických logopedu s dr.Schwartzem, ti ho dost kritizují a zpochyboují. Takže odvolávám svoje nadšení. Má někdo z vás s tím nějaké zkušenosti? Zbyněk
Návrat nahoru
Vladim
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 03, 2006 12:54 pm    Předmět: reakce na Zbyňka Citovat

Když jsem četl příspěvek Zbyňka, připadal jsem si, jako bych četl o sobě ( stejný věk, stejné zkušenosti apod.). Pokud budeš Zbyňku chtít, celkem rád bych se s Tebou zkontaktoval ...
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: út duben 04, 2006 10:25 am    Předmět: Citovat

Ja jsem si taky prohlídl stránky toho Drozdy, a souhlasím se Zbyňkem, moc se mi to nelíbí. Byl u něho někdo někdy ? Lukáš
Návrat nahoru
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st duben 05, 2006 5:53 pm    Předmět: drozda Citovat

zrovna jsem byl na těch stránkách,toho Drozdy...taky se mi to nezdá...
nepusobí to na mi dobře....uvidíme,třeba se ozve někdo komu to pomohlo.
Jinak mi je 21 a taky se mi to posledni dobou zhoršilo,ale věřim....
Mluvil jsem s jednim Američanem(stejně starej jako já)říkál,jak dříve nemohl mluvit,nechtěl žít,cítil se ménicennej a pak....se stalo něco co změnilo jeho život...zjevil se mu ježíš....no a od té době vůbec nekoktá,našel nový život,lásku k ježíši,miluje ho a je milován...super.
Je fakt,že mluvil úplně v pohodě a bylo to spoustu jeho kámošu...takže asi nekecal.Já se zatím nechystám obrátit se na ježíše nebo si ho nechat zjevit,ale vim o tom,mam to v záloze......he he
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127