Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Alternativní metody

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kateřina Horváthová



Založen: 28.6.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Družba 1286 Hulín

PříspěvekZaslal: st červen 28, 2006 11:47 am    Předmět: alternativní metody Citovat

Ahojte, zajímalo by mi, jestli existují nějaké alternativní metody k odstranění či potlačení projevu koktavosti? Zkoušeli jste je? Ty klasické jsou asi každému známé a přístupné, ale o těchto se většinou moc neví, jestli teda nějaké jsou, ale já věřím Smile Díky za odpovědě, Káča
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 28, 2006 3:10 pm    Předmět: Citovat

Smile Otázkou je, co je myšleno tím "alternativní" Smile Metod je spousta - od klasických logopedických a dechových cvičení, přes lečbu léky, autogenní trénink, hypnózu, kyneziologické praktiky až po nějaké zaříkávání - co je z toho alternativní? Nebo snad lečba samotným životem? Smile Myslím, a už to tady mnohokrát zaznilo, že hlavní je mluvit, mluvit, mluvit..., věřit si a mít kladný pohled na svět (i sebe sama). A to přeju všem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 8:05 pm    Předmět: golfng Citovat

hi,what do you mean?golfing like sport?I did it many times,but my speech is still same Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fees



Založen: 31.8.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt srpen 31, 2006 8:41 pm    Předmět: metody Citovat

Nebát se mluvit, nemyslet na to jak budu mluvit a mluvit a mluvit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 5:48 pm    Předmět: Citovat

Nazdar lidi. Tak právě zkouším novou alternativní metodu s názvem "skoe do toho po hlavě" Smile) - tedy mluvení před mnoha lidmi. Jestli budete mít cestu přes Roudnici, napište mi nebo zavolejte a nechte se provést krásným roudnickým probošstvím Smile)) občas je to drsné, ale je to suuuuper - tedy alespoň pro mi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 8:20 pm    Předmět: Citovat

ahoj lidi,je tu už delší dobu nějak mrtvo...bud se všichni balbutici vyleeili nebo si hodili mašli Very Happy já se teda ještě nevyléčil....
to rhett:to děláš pruvodce nebo co?ty jsi vlastně ten lehkej balbutik Razz
taky se snažim do toho jít po hlavě....ale po malých kruekách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2006 8:08 pm    Předmět: Citovat

chci se s váma podělit o jednu metodukterá mi dost pomohla...
když vim,že přijde nějaký slovo,který mi dělá problem a nechci se mu vyhybat nějakýma trapnýma či nesmyslnýma synonymama,tak než řeknu tohle slovo...tak udělám takový nepatrný...hmmm a na to to zku.... slovo napojim.jedno dobu to fakt fungovalo,viděl jsem,že mam takovou fintu...zlepšila se psychika a téměř jsem se nezadrhával..teduž to nefunguje tak dobře...nebo si to asi jen myslim...ale občas(50krát denně)to použiju....
tak to taky zkuste....nic za to nedáte....
nebo sidejte brko a pár piv...to takyfunguje,ještě líp Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá září 22, 2006 11:48 am    Předmět: Citovat

jo tohle jsem taky tak nejak podvedome delal, jenze to je pak samy hmmm hmmm a furt nic nerikas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 22, 2006 2:39 pm    Předmět: Citovat

to Jay: jo, dělám tady s ditma a také provádím a spoustu jiných věcí. A že bych byl lehký balbutik... nevím, určitě v porovnání s desítkami balbutiku, se kterými jsem se setkal, tak se řadím mezi tu lehčí polovinu - ale občas toho mám také plné kecky.
A s tím hmm - to nepoužívám. Jednu dobu jsem zkoušel dávat k tvrdým souhláskám lehké poídechy - chvíli to vycházelo, ale pak jsem asi přestal dávat pozor nebo jsem zlenivil. Ale mělo to vynikající efekt v kurzu anglietiny. Naše lektora mi pochválila za skvělou výslovnost Smile))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 1:29 am    Předmět: Citovat

Pridam osobne postrehy k alternativnym metodam. Mesacne liecenie na Foniatrickej klinike malo ucinok len kratkodoby. Ked som sa zaclenil do normalneho zivota, objavila sa dost rychlo recidiva. Silvova metoda, bez efektu. Takisto aj autogenny trening. Jedine relaxacny ucinok, ktory je pravdaze len kratkodoby. Homeopatia, bez ucinku. Akupunktura, bez ucinku. Dychove cvicenia, ziaden efekt. Alternativna forma hypnozy na psychiatrii v nemocnici, takisto bez ucinku. Branie ukludnujucich liekov. Efekt to nemalo bohvieaky po polroku vysadenie. Navsteva logopeda v dospelom veku. Ziaden ucinok. Dva krat skusana kineziologia. Zakazdym kratkodoby ucinok. Reiki takisto ako kineziologia, kratkodoby ucinok. Teraz aktualne cvěcim s psychowalkmanom, ze po naladeni do urcitej frekvencie opakujem nahlas nahravku. Funguje to ako relax a ukludnenie, ucinok to ma dost kratkodoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127