Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak Přestat Koktat?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Z.K

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2016 12:32 pm    Předmět: Jak Přestat Koktat? Citovat

Ahoj přátelé,

Jak se dnes máte? Věřím,že skvěle!Přestal jsem koktat, JAK? Tréningem! Proto bych chtěl sjednotit lidi co koktají a co CHTĚJÍ se svým životem něco dělat co CHTĚJÍ přestat koktat. Pokud jste bojovníci a já vím,že JSTE! Spojme se v jedno pomůžeme tak tisícům lidí to je MŮJ SEN! A pokud to cítíte stejně budu moc rád,když se přidáte do KOMUNITY VÍTĚZŮ !

Odkaz: https://www.facebook.com/Jak-P%C5%99estat-Koktat-502152969957727/

Zde je dárek pro vás, napsal jsem eBook. http://bit.ly/1R2Iqm6

Volba je na každým z nás já věřím,že všechno je možné pro toho kdo nevzdává se!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlHorak

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2020 7:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

Přemýšlím, že bych sepsal něco podobného, ačkoliv ještě nejsem úplně vyléčený. Nicméně terapie, kterou se teď zabývám, je funkční a za 2 měsíce jejího praktikování jsem na sobě poznal velký pokrok. Navíc mi sám autor této terapie sdělil, že jsem teprve první Čech, který ho kontaktoval Smile

Níže přikládám porovnávací videa. Je to sice listopad 2019 - duben 2020, tedy 6 měsíců a ne 2 (4 měsíce jsem zkoušel Novou Mluvu), ale největšího pokroku jsem právě dosáhl od února 2020 s novou terapií (nemá žádný název). Novou Mluvu jsem neměl rád a po přečtení několika knih jsem dospěl k názoru, že je to sice funkční technika, ale nesedne každému a navíc má docela dost negativ, o kterých se moc lidé nezmiňují.

https://youtu.be/AysC9XTvczA
https://youtu.be/l-fWMQJuF08

Neberte si to špatně, ale dle mého názoru je knížka viz výše, podobně jako spousta jiných, příliš obecná a velmi nekonkrétní. Upřímně si nedokážu představit, jak a čím bych měl začít. Jak postupovat, co dělat a co ne. Kniha ani nepopisuje, proč člověk koktá a co je potřeba k obrácení procesu. Je hezké napsat, že ke zbavení koktavosti je třeba být pozitivní, věřit si a chválit se, ale jak? Navíc každý balbutik má trochu jiný způsob koktání, takže co platí pro jednoho, nefunguje pro jiného. Neumím si představit, že by si silně koktající člověk najednou začal neuvěřitelně věřit, vystoupil s mikrofonem před lidmi a začal jen tak zničeho nic mluvit plynule. Takhle to nefunguje. Jestli mě něco koktání naučilo, tak je to fakt, že koktání nelze vyléčit rychle a bez dřiny. Musí se postupovat velmi pomalu, systematicky, podle určitého plánu, velmi se hlídat a postupně přidávat na obtížnosti.

Tím nechci říct, že je tato kniha k ničemu, ale myslím, že by se to chtělo víc rozepsat a jít pořádně do hloubky. Přesně popsat, co jste dělal. Co fungovalo a co ne. Tohle jsou opravdu jen takové útržky, které příliš lidem nepomůžou. Kdyby to bylo tak jednoduché, dělá to každý a koktání se dokáže zbavit každý. Jen tak pro srovnání, tato kniha má 21 stran. Kniha, která popisuje moji terapii, má přes 500 stran. Kdo by měl zájem, pošlu mu odkaz, ale je anglicky.

Ale abych jen nekritizoval, zmínka o čtení nahlas je rozhodně super, protože to je právě jeden z klíčových prvků, jak se zbavit koktání. +1
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Web Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

Přejdi na: