Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Točím motovlogy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jendakaf



Založen: 10.9.2015
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín, Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2016 7:45 pm    Předmět: Točím motovlogy Citovat

Ahoj.

Před časem jsem se rozhodl, že zkusím natáčet nějaká komentovaná videa na YouTube, protože by to mohla být příležitost, jak si trénovat mluvený projev. Zvolil jsem motovlogy, jelikož jsem nadšenec pro motorky, sleduji několik zdejších i zahraničních motovlogerů a říkal jsem si, že na staré Jawě 350/638 a v českém prostředí by to mohlo být jistým způsobem originální.

Videa jsou komentovaná za jízdy, zvuk zatím nahrávám na handsfree mikrofon zastrčený v helmě a připojený do telefonu (jsou sice lepší řešení, ale zatím jsem si poradil s tím, co mám). Co se týče projevu, snažím se mluvit co nejlépe to jde. Je to podobný princip, jako když si člověk mluví sám pro sebe - není obklopen lidmi, kteří poslouchají, nemá obavy ze selhání a tím pádem je řeč nejlepší možná. I když při tom nahrávání určitý pocit zodpovědnosti je, když vím, že to pak bude někdo sledovat, ale zase nejde o živý přenos a pokud výrazně pokazím nějakou větu, mohu ji říct jednoduše celou znovu. Drobnější zakoktání tam normálně nechávám, zase nebudu ze sebe dělat něco, co nejsem. Když očekávám nějaký blok, tak udělám třeba menší přestávku. Myslím, že to nepůsobí moc rušivě a umožní mi to větu nějak dokončit.

Natočené mám zatím 4 díly motovlogů a jeden servisvlog, ten jsem natáčel po dvou ovocných pivech Very Happy. Ocenil bych, kdybyste k tomu napsali nějaký názor.

Jawa 350/638 - Motovlog #1 - Na jízdy je ještě kosa..
Jawa 350/638 - Motovlog #2 - Projížďka po Brně
Jawa 350/638 - Motovlog #3 - Kousek za Brnem
Jawa 350/638 - Motovlog #4 - Fail na STK, ucpaná tryska
Jawa 350/638 - Servisvlog #1 - seřízení zapalování VAPE SZ17

Myslím, že mi to dává hodně. Člověk se bojí koktání, ale pak zjistí, že to je jen malá část problému. Větší problém ze začátku byl utřídit si myšlenky do vět, které mají hlavu a patu, protože jsem tohle dříve vůbec netrénoval a asi jako většina balbutiků jsem se tomu vyhýbal. Pak má člověk 25 let a zjistí, že mezi ústním a písemným projevem je obří propast, o které si myslel, že ani tak velká není Very Happy Sice nejde o trénink běžné komunikace, která u mě také pokulhává, ale je to trénink na situace, kdy musím vést nějaký monolog na nějaké téma.

Díky za případný názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 12:39 pm    Předmět: Citovat

Tak o motorky se nezajímám, ale podívala jsem se asi na tři videa a podle mě je to v pohodě. Smile Určitě je to dobrý trénink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomáš



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so září 03, 2016 6:14 am    Předmět: Citovat

Jsem taky trochu začínající motorkář..Teď renovuju Jawu 250 panelku.Většinu věcí už mám hotových,tak zbejvá to složit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127