Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2014 7:38 pm    Předmět: Citovat

Ja by som do call centra nesiel ani kebyze rozpravam normalne Smile

Nuny napsal:
No to je fakt, neuvědomují si to. Ale víte, co funguje i u normálních lidí a co je zajímavé? Že ono to tak většinou bývá- že ti kteří si svá omezení neuvědomují, často dosáhnou mnohem víc než ti, kteří si ta omezení uvědomují. Protože to uvědomění člověka rázem svazuje. Třeba lidi, kteří nehledí na to kde jsou hranice jejich možností a neberou v úvahu zdravou soudnost, nebo je jim úplně jedno co si o nich všichni ostatní myslí.. Ale u balbutiků to asi platí jen výjimečně, ne-li vůbec.
Protože koktavost si nejde neuvědomovat. Koktavost je něco jako takový malý škaredý skřet který sedí člověku na rameni a každý večer se směje jak to člověku zase ten den zavařil..Very Happy Prostě je to tak. Teď se mě nedávno známý ptal jestli nechci dělat brigádu v call centru.. Jsem se jen tak zasmála a řekla že chtěla ale že to je tak všecko. Tak mu to pak došlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2014 9:17 pm    Předmět: Citovat

No ty ne Ico, protože by jsi neměl čas na programování Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2014 6:24 am    Předmět: Citovat

No a já bych tam zase šla. A to je to. Lidi s koktavostí můžou mít nadání na co chtějí, ale jak se u toho musí mluvit tak mají prostě smůůůůůlu. A někoho to zlomí, a někdo se s tím pere dál i když naráží neustále na překážky. Ale i ten co se s tím pere je omezený ale nechce se tím dát psychicky zničit. To je vše. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2014 7:13 am    Předmět: Citovat

Hehe si ma mylis, ja keby som nemusel programovat tak to ani nerobim, ale prisposobil som sa podmienkam, ci sa este len prisposobujem. Nerobil by som to preto, lebo ma nebavi sa vybavovat takto s ludmi a este keby boli nervozny a vulgarny, pripadne obtazovat ludi nejakou anketou ci ponukanim vyrobkou, to je to posledne co by som chcel robit. Mimoto, je to dost slabo zaplatena praca.
http://www.corobim.sk/video/veronika-beniakova/#.U0ZhZWeaVfk.facebook

gogo napsal:
No ty ne Ico, protože by jsi neměl čas na programování Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2014 1:57 pm    Předmět: Citovat

Držte mi palce lidi, volala mi personalistka z místní fabriky:-D Vezmou mě na balení trubek, dneska jsem si byla pro výpis z lékařské karty a zítra jdu za závodním doktorem a prej mě vezmou:-D Já už tam kdysi dělala tak se docela těším, zarobím Very Happy
Jen abyste rozuměli, berou mě tam asi po půl roce co jsem se tam dvakrát do týdne chodila ptát jestli už můžu nastoupit. Very Happy Mám řádně ohnutý hřbet ale hřeje mě pocit že se mi to oplatilo. Nevím jestli je to k smíchu nebo spíš k pláči. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2014 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak to blahopřeju! Smile

Jinak (neber to osobně!) ohledně toho callcentra souhlasím s tím, co napsal ico. To není pro společnost nijak prospěšná práce, spíš naopak. Asi žádný člověk není nadšený, když ho někdo otravuje po telefonu... Já bych callcentra asi úplně zakázala. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2014 12:26 pm    Předmět: Citovat

Nejde o callcentra, ale o tu činnost. Jde o to že "normální člověk", který stojí o práci, tuhle práci může přjmout bez mrknutí oka. Ale my se musíme ještě zamýšlet jestli vůbec můžeme. A v tomhle případě máme smůlu:-) Opět Smile
Jinak za chvilku odjíždím do Třince na konzultaci ohledně té Nové mluvy. Tak pak poreferuju co a jak. Jsem hrozně zvědavá.
PS: Můj skeptický bratr jede se mnou a nachystal si haldu otázek Very HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2014 12:47 pm    Předmět: Citovat

Neboj ta konzultacia je v pohode, ja som tam zas bol s neskeptickou expriatelkou Smile

Nuny napsal:
Nejde o callcentra, ale o tu činnost. Jde o to že "normální člověk", který stojí o práci, tuhle práci může přjmout bez mrknutí oka. Ale my se musíme ještě zamýšlet jestli vůbec můžeme. A v tomhle případě máme smůlu:-) Opět Smile
Jinak za chvilku odjíždím do Třince na konzultaci ohledně té Nové mluvy. Tak pak poreferuju co a jak. Jsem hrozně zvědavá.
PS: Můj skeptický bratr jede se mnou a nachystal si haldu otázek Very HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2014 6:16 pm    Předmět: Citovat

Teda lidi..
Já vůbec nevím co s tím. Tak jsem byla na té konzultaci.
Jako ty výsledky jsou úžasné a všecko.. ale těch peněz.. jako já věděla že to bude stát hodně, ale až tak hodně.. No a taky co když se mi to vrátí i přesto že pro to udělám všecko...a prachy fuč. Nakonec budu muset dát Gogovi za pravdu jak mě onehdy setřel že to je fakt hodně peněz Very Happy
Já fakt nevím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2014 6:19 pm    Předmět: Citovat

hod si kostkou Smile

Nuny napsal:
Teda lidi..
Já vůbec nevím co s tím. Tak jsem byla na té konzultaci.
Jako ty výsledky jsou úžasné a všecko.. ale těch peněz.. jako já věděla že to bude stát hodně, ale až tak hodně.. No a taky co když se mi to vrátí i přesto že pro to udělám všecko...a prachy fuč. Nakonec budu muset dát Gogovi za pravdu jak mě onehdy setřel že to je fakt hodně peněz Very Happy
Já fakt nevím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicekk



Založen: 4.3.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 3:37 am    Předmět: Shánění práce Citovat

Zdravím, tak já to s prací měl třeba úplně v pohodě.. Do první práce jsem se hlásil před třemi roky (po VŠ, na kterou jsem prostě už neměl nervy...). Pohovor mi sice domluvil soused do docela veliký americký firmy, co působí u nás, ale zvládl jsem ho... První tři měsíce jsem sice s nikým prakticky nepromluvil jediný slovo, ale postupně se to zlepšilo.. Jsem tu už tři roky, dokonce jsem udělal výběrák z výroby do skladu.. A teď se dostávám k tomu, že tady MUSÍM komunikovat. O denní mám třicetkrát telefon u ucha (když děláš za logistiku a šéfa, tak musíš Very Happy), komunikuju tak o 100% víc, než dřív.. Na logopedii jezdím od října do Prahy na Karlák a pokud se na to soustředím, tak mám řeč i o půlku lepší.. Nuny, a co tvůj pocit z konzultace v tom Třinci? Já to mám teda bohužel od Prahy dost z ruky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 7:37 am    Předmět: Citovat

No jako když neberu v potaz ty nehorázné prachy (což mi moc nejde), tak ten pán té své práci fakt věří a dělá to s dobrým úmyslem a ty výsledky má. To je fakt.
Jenže mě zaráží jedna věc- když je to teda tak super metoda (a to fakt je, viděla jsem ty videa), tak proč se to už dávno neučí všichni logopedové aby to mohli dělat ve svých ordinacích jako skupinovou terapii? Protože jsou v tom prostě pořád ty peníze. Zdá se mi že si z toho udělali byznys.. ten pán není logoped ani psycholog.. Prostě to středisko z Polska se potřebovalo rozšířit tak si udělalo odnož tady, a zaměstnalo pána, kterého prošel školením a dostal všecky podklady..
Já nechci aby si někdo myslel že jsem to chtěla a když jsem viděla tu částku tak to najednou nechci. Myslím že každý z nás by dal cokoli za to aby se toho zbavil. Ale když ten pán pořád opakoval, že je to jen o rozhodnutí toho člověka.. Tak buď jsem rozhodnutá se toho zbavit, nebo jsem rozhodnutá se toho zbavit a navíc vysolím sto litrů..
Jsme o tom s bráchou ještě doma dlouho pak mluvili. A jestli vážně jde jen o pomalou klidnou mluvu a táhlé navazování slabik a pomáhání si rukou, tak to zkusím sama.
Protože dívejte se, když zaplatíme kurz, tak je to na nás vlastně taková páka která nás donutí to opravdu používat kdekoli a jakékoli situaci. Člověk si řekne tak když už jsem do toho jednou šel. Ale když to má být o tom rozhodnutí a odhodlání, tak přece tak budu mluvit kdekoli ať už zaplatím kurz nebo ne.. Chápete co myslím?
Prostě mě to hrozně zmátlo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 7:56 am    Předmět: Citovat

Je jasne, ze to nemozu robit normalny logopedovia, lebo by museli absolvovat skolenie u tej polskej firmy, venovat sa tomu atd. A to predsa oni nevystudovali. Urcite je v tom aj to, ze naco by potom srtudovali 5 rokov vysoku skolu aby to teraz zahodili a zacali sa ucit uplne nieco ine. Pravdaze chcu pomoct svojim klientom ale nie az tak aby to ohrozilo ich komfort. Je to normalne, ze ludia su schopny robit veci, pokial to nezasahuje do ich komformity. Plus aby do toho zasiahla nova mluva musela by urobit marketing. Poriadat rozne diskusie, sedenia, osvetu, aby sa o tom patricny ludia dozvedeli a to nie je len tak, to je kopec penazi, ktore podla mna nemaju, alebo nie su ochotny dat. A ja by som do toho tiez nesiel, staci im zatial takyto stav, povedomie u balbutikov, ze nieco take ako oni existuje a to im uplne staci. Podla mna ta suma, ktoru pozaduju je normalna. Maju na kurze max osem ludi, poriadaju to styri krat do roka. Maju urcite nejake naklady a ak nema pan Worek este nejaky vedlajsi prijem, tak by som aj pochyboval, ze by len z tohoto dokazal vyzit.
K tomu samouceniu, to podla mna nie je dobry napad. Uz len z toho dovodu, ze ono sa to zda, ze je to len spomalena mluva, lenze v tom je kopec detailov a vela veci sa sklada z malych detailov, ktore tvoria celok. Uz len to, ze osem dni vobec nehovoris len na tych sedeniach. Nevies, ako pouzivat tu pravu ruku, nevies, ako mas spajat slova. Musel by byt niekto, kto ten kurz absolvoval, aby ti presne vysvetlil co mas ako robit. Cize moj nazor je, ze ked to clovek skusi sam a neabsolvoval kurz, tak to nema viacmenej zmysel. Otazka penazi, je uz druha vec, s tym sa zrejme neda nic robit Sad

Nuny napsal:
No jako když neberu v potaz ty nehorázné prachy (což mi moc nejde), tak ten pán té své práci fakt věří a dělá to s dobrým úmyslem a ty výsledky má. To je fakt.
Jenže mě zaráží jedna věc- když je to teda tak super metoda (a to fakt je, viděla jsem ty videa), tak proč se to už dávno neučí všichni logopedové aby to mohli dělat ve svých ordinacích jako skupinovou terapii? Protože jsou v tom prostě pořád ty peníze. Zdá se mi že si z toho udělali byznys.. ten pán není logoped ani psycholog.. Prostě to středisko z Polska se potřebovalo rozšířit tak si udělalo odnož tady, a zaměstnalo pána, kterého prošel školením a dostal všecky podklady..
Já nechci aby si někdo myslel že jsem to chtěla a když jsem viděla tu částku tak to najednou nechci. Myslím že každý z nás by dal cokoli za to aby se toho zbavil. Ale když ten pán pořád opakoval, že je to jen o rozhodnutí toho člověka.. Tak buď jsem rozhodnutá se toho zbavit, nebo jsem rozhodnutá se toho zbavit a navíc vysolím sto litrů..
Jsme o tom s bráchou ještě doma dlouho pak mluvili. A jestli vážně jde jen o pomalou klidnou mluvu a táhlé navazování slabik a pomáhání si rukou, tak to zkusím sama.
Protože dívejte se, když zaplatíme kurz, tak je to na nás vlastně taková páka která nás donutí to opravdu používat kdekoli a jakékoli situaci. Člověk si řekne tak když už jsem do toho jednou šel. Ale když to má být o tom rozhodnutí a odhodlání, tak přece tak budu mluvit kdekoli ať už zaplatím kurz nebo ne.. Chápete co myslím?
Prostě mě to hrozně zmátlo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuny



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 9:33 am    Předmět: Citovat

Včera jsem se musela tak usmát při jedné mojí myšlence. Zajímalo by mě jak by to bylo, kdybych se třeba praštila do hlavy a chvíli byla v bezvědomí.. A pak bych se probrala a nevěděla o sobě nic, ani to že koktám.. Jestli jak bych se pak rozmluvila, jestli bych ten problém pořád měla, kdybych o něm vlastně nevěděla.. myslím že ne:)
Jdu sehnat nějakou železnou tyč.. Very HappyVery HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicekk



Založen: 4.3.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2014 1:49 am    Předmět: Citovat

Já jsem o tom viděl krátkej dokument někde na netu, ti lidé tam mluvili tak strašně pomalu a monotónně, že bych snad radši koktal...Je otázka za jak dlouho se člověk rozmluví, pokud by šlo o to půl roku mluvit pomalu, tak to vem čert...

Třeba klepání rukou mi pomohlo krátkodobě na pár měsíců, postupně jsem si začal mluvení upravovat podle ruky a ne naopak, a to je špatně...A je pravda, že do souvislostí nevidíš, já si teď zkoušim zapojit nějaký věci ze Svépomocného programu, a samotnýmu mi to moc nejde, buď na to nemám, nebo to bez logopedky prostě dělám blbě Sad Třeba se vůbec nemůžu zbavit "hele" a "no" na začátku věty...Ale to mi prostě nejde, bez toho se seknu až tak, že radši vypadám jak debil a začínám timhle, no.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Další
Strana 9 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127