Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktám a hodlám s tím přestat

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 5:04 pm    Předmět: Koktám a hodlám s tím přestat Citovat

Zdarec.. Jsem nějáký Michal ze Zlína. Nepřišel jsem se sem vybrečet, tohle forum je plné příběhů, tak jsem se taky rozhodl přiložit do krbu. Za 2 měsíce mi bude 16 a když se teď ohlédnu za svým životem, nevidím nic než žebřík promrhaných šancí. Nebudu tu popisovat, kdy jsem začal koktat, je to už dlouho co si pamatuju. Teď jsem v prváku na střední škole a dostal jsem se do nezáviděnihodné situace. Mám kamarády s kterými si mám co říct, líbí se mi holka v třeťáku, která si se mnou píše. Zdůrazňuju slovo PÍŠE. Moje koktavost je rozdělená na dvě období. V období kdy koktám přemýšlím jak mluvit plynule a v období kdy nekoktám jsem jak utržený ze řetězu. Já bych dokázal mluvit o záchodové desce hodiny víte, kdybyste mě o to požádali, výřečnost máme v rodině, táta se tím živí. To jsou snad jediné chvíle kdy jsem šťastný. Kdybych mluvil normálně asi bych byl šťastný pořád Laughing Vím, jsou i horší věci, rakoviny, nadměrná obezita a takový ty civilizační sračky. Víte že koktavost je civilizační porucha? (nechci říkat nemoc, na nemoc jsou prášky). Viděli jste někdy domorodýho afričana co koktá? Takové byste spočítali na prstech jedné ruky. Ale to jsem odbočil. Jen chci říct, že vás z toho nikdo za vás nedostane, z těchhle sraček se musíte vyhrabat sami. Chce to silnou vůli a chuť proto udělat maximum. Asi mi jedno z toho schází, protože pořád koktám i když se moc snažím. Nejvíc mě štve, že už ani nepřemýšlím "co" říct, ale "jak" to říct. Makal jsem už od prázdnin na tom, abych na té střední mluvil normálně, teď jsem v druhém pololetí a jsem tam, kde jsem byl. Možná mentálně ne, ale s koktáním jsem nikam nepokročil. Můj Den D bude v květnu. 2. května se pořádá zápis do dramatického kroužku, hodlám té šance využít. (Ten nápad jsem chytl od Bruce Willise, který se tak z koktání vyhrabal). Potom jsem se přihlásil na týdenní komplexní terapii v Brně, kde se mnou bude pracovat snad celý doktorský zbor Very Happy . A nakonec jdu za 2 týdny k psycholožce. Na logopedii chodím, ale ve Zlíně to stojí za hovno. Jo logopedka si s váma pokecá, mě to i vyhovuje mluvit s někým kdo je za to placený mě poslouchat, tak na ní koktám s plných plic Smile škoda že to není častějc, nevíte (nebo spíš víte,vy co koktáte) jak je to osvobozující, říct to co opravdu chcete a nikdo se vám nesměje. No a co že koktám vy zas máte ohavnou bradavici na nose a taky se vám nesměju Very Happy Zatímco tenhle článek píšu, tak se právě rozhoduji tvrdě makat a dostat se z toho jak člověk několik článku pod tímhle. Obdivuji ho, ale ty antidepresiva by mi vzhledem k mému věku ani nepředepsali Very Happy Jediné co mi chybí je vůle. Pravidlo, které si samy dáte se mnohle snadněji porušuje, než pravidlo, které vám dá někdo jiný. On vás za to třeba potrestá, když porušíte jeho pravidlo, ale proboha budete vy sami trestat sebe, za to že porušujete svoje pravidla? Myslím, že ne a to je můj největší problém. Chci všechno hned. 2 týdny si třeba čtu hodinu denně nahlas a když vidím, že to pomáhá, usnu na vavřínech a jsem v prdeli a můžu začít od znova. Víte co je nejhorší na koktání? Hry přes internet. Jasně Very Happy vím že to není problém 90% lidí co to čtou (a už vůbec ne dospělých) , ale já byl donedávna závislý na jakékoli internetové komunitě, kde se dokážete bezproblému bavit s ostatníma a dávalo mi to falešný pocit, že někam patřím. Ale skončí server, herní kolo (jak chcete) a vy si s těma, se kterýma jste si klidně i měsíce psali, nikdy nenapíšete. To je škoda že? Navíc, mě z toho počítače bolí hlava a koktám rozhodně víc, než kdybych šel radši na procházku ven. Hodně se mi líbil film Králova řeč, myslím, že bych se z toho taky dostal, kdyby se mi někdo věnoval každý den, ale ve městě jako je Zlín máte problém sehnat někoho aby se vám věnoval jednou za měsíc, natož jednou za týden. Zpátky k mojim kamarádům. Připadám si jako schyzofrenik. Moje osoba co nekoktá je šíleně zábavný extrovert, kterého mají všichni rádi, a ta druhá co koktá, je šíleně uzavřený introvert, co drží hubu pod zámkem aby z ní nevypadla kokotina. Moji přátelé se se mnou baví pořád, hlavně kvůli tomu, že ví co je v mé "druhé" osobě. Problém je, že ta druhá osoba je ve mně tak 2x za týden. Ne, nejsem schyzofrenik, jen popisuju co prožívám, když ráno vstávám do školy. Je to jak sázka do loterie. Za každý den, kdy mi "rozvázal" bůh jazyk, mu děkuju. Za každý den prožitý v ústranní boha nenávidím. Představte si, že se s někým jeden den normálně bavíte, a druhý den, když chce s vámi dotyčná osoba mluvit, vy prostě mlčíte. No divný to teda je. Nevím jak k tomu přijdou ti, co to dostali šokem. Jedná zasraná vteřina jim zkomplikovala život na dobu neurčitou. Za jednu věc bych si naliskal. Píšu si s holkou do který jsem se zamiloval, ale když ji druhý den potkám ve škole jen ji pozdravím a jdu dál... a víte proč?? KVŮLI TOMU ZASRANÝMU KOKTÁNÍ!!!!! Kdo to poznal ví co prožívám. Už jsem se přestal užírat představama jaké by to bylo kdybych mluvil normálně. Podobně se užírají bezdomovci, kteří si říkají, jaké by to bylo kdybych měl barák a za ním zahradu s bazénem Very Happy to je stejný vtip jak cigán co pracuje. Toho nedonutíte pracovat, stejně jako moje tělo nedonutíte mluvit plynule. On si radši vystačí se sociálníma dávkama. Jenže já na nějáký sociální dávky seru, chci žít normálně! Omlouvám se za sprostou mluvu, ale pokud se chci vyjádřit naplno, bez toho to nejde. Vím, že po fyzické stránce, jsem úplně v pořádku. Po psychické stránce taky, uvažuju, myslím rozumně, jen mám v mysli blok, který mi brání vyjadřovat se. Nikdy nepochopím, jak jsem se zrovna já dostal do zasranýho jednoho procenta těch co koktají, ale to asi nepochopí ani siamská dvojčata. Mám dvě možnosti. Buď se s tím smířím a budu koktat i ve škole (ve škole kromě 2 kamarádů nikdo neví že koktám, ano tak dobře to s veškerým vypětím dokážu skrývat a občas plácnu nějakou tu kravinu) anebo budu bojovat boj, který závisí na síle mé vůle. Můj plán je následující. Za dva měsíce se dostat tam, abych ten týdenní pobyt v Brně ani nepotřeboval a ušetřit tak rodičům (možná zbytečně vyhozených) 5000 kč. Je to směšná částka oproti tomu jaké problémy mi to působí, ale tady jde o čas. Dva měsíce je moc. Já už nevydržím ani den. Koktal jsem celý život a já jsem se kurva rozhodl říct dost a vytrvat. Budu chodit ven na procházky, budu se na lidi usmívat, budu si nahlas číst, budu plavat (to pomáhá na dech), budu telefonovat na free linky, budu mluvit s lidma i když je ve mě ta koktací osoba. Koktavost mi vzala velkou část mého života, a já te kurvě nehodlám dát dalších 5000 mých rodičů když mi ani nedala zamrdat. Dala mi jenom se dívat. Dívat se jak se ostatní baví, milují , povídají si o všem možném, a já ji platím a ještě sedím v ústranní. A teď se teda vrátím k základce. Byl jsem HAJZL z velkým H. Nedalo se se mnou bavit, jen někdy. Když jsem nasraný nekoktám, ale mě nebaví být celý život nasraný. Bavili byste se vy s nasraným člověkem? Často jsem obviňoval ostatní z mého problému, ale jediný kdo za to může jsem já. Na střední se něco ve mě změnilo. Začal jsem mít rád svou třídu, začal jsem mít rád všechno. Musím říct, že na střední koktám o dost míň než na základce, ale jen duševní uvolňení nestačí. Podle světové zdravotnické organizace je definice zdraví stav tělesné i duševní pohody. Jenže já jsem fyzicky i vnitřně v pohodě a přesto nejsem úplně zdravý. Ani nejsem nemocný. Tak co jsem? Zadrhlý to je to správný slovo. Mám pusu na natahovací klíček. Funguje jen do té doby co ji natáhnete. Vědomost je něco vědět, ale moudrost je to dělat. Já znám spoustu "super" technik jak nekoktat, ale nic nepomáhá. Co mě učiní moudrým? Na to zná odpověď jen bůh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kokta



Založen: 6.8.2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 12:07 pm    Předmět: Citovat

Nejsi náhodou moje dvojče? Mám naprosto stejný problém a vidím to přesně jako ty. Lépe bych to snad ani nenapsal Smile) Hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Warrior within



Založen: 19.3.2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 11:31 am    Předmět: Citovat

Jo tak tydle stavy a pocity přesně znám, a nejen asi já..Si ještě docela mladej tak jde pochopit že si ohlednbě toho tak rozvášněnej..Já v tvym věku jsem byl taky nasranej na celej svět, a řikal si proč kurva zrovna já, sem jinak si mylsim úplně normální kluk a bral jsem to jako nějaký prokletí..Teď sem se snad zdá se dostal do stavu nějakýho vnitřního míru, a hodlám s tim zadrháváním fakt zatočit, nevím jestli to je jen nějakej momentální stav, ale doufám že ne, že mi to vydrží a svůj boj vyhraju:)Teď dokončuju vejšku a čeká mě hledání práce takže je fakt na čase..Nejhorší pro mě asi byla ta střední, Vejška lepší hlavně asi kuli lidem ale stejně je to zkurvěně těžký, různý prezentace pořád před lidma, ústní zkoušky samý atd..Jediny co ti můžu doporučit je natom makat dokaď máš relativně čas a chuť, aby ses nedostal do stadia jako já, kdy sem se pomalu složil při myšlence že nebudu schopnej vést normální život, jen z pocitu že si budu muset hledat nějakou práci a fungovat mi bylo prostě blbě..Nejhorší u mě je přesně jak řikáš ta beznaděj že někdy mluvim jak král a někdy je to katastrofa, a nevim co sou ty spouštěče..Ale pro normální život je to prostě k zbláznění, protože si samožřejmě nemůžeš říct teď na to na pár dní seru a zůstanu prostě doma..Jde to možná se uzavírat před okolním světem, ale asi jen do doby kdy člověk žije u rodičů a má nějaký zázemí, rozhodně to ale neni řešení a každej se jendou chce osamostatnit a žít svůj život žejo..A jak řikáš, člověk už toho má plný zuby, a chtěl byc všechno hned, změnu nějakou, nějakej zázrak..ALe i tadle komunita mi trošku otevřela oči v tom, že když je něco tvojí součástí celej život, tak se toho gholt nezbavíš přez noc..Je to běh na dlouhou trať a musí člověk změnit celej svůj přístup k věci, uvažování a pořádně makat, ono už samotný zlepšení a získání aspň nejaký kontorly nad tim, když už né úplný zžbavení, by byla malá výhra žejo:) Každopadně GL a dáme to jendou;-¨)
_________________
Klidně nech si zdát sny, jenom pak vstaň a dělej z nich skutečnosti - nic není nemožné..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal92



Založen: 10.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 4:41 pm    Předmět: Re: Koktám a hodlám s tím přestat Citovat

Čau taky jsem nějakej Michal mám stejný problémy jako ty a až ted konečně jsem našel řešení je to program Nova Mluva ty kurzy jsou pouze 2 krát do roka já tu řeč mám jak když když se cítím dobře mluvím dobře mám to asi psychického rázu ale často jsem uzavřenej do sebe a taky si často říkám bože proč zrovna já tady máš okdaz http://www.novamluva.cz/ a přeju hodně štestí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mareek.92



Založen: 8.9.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 8:17 pm    Předmět: Koktám a hodlám s tím přestat Citovat

Jako by si mi mluvil z duše.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 11:42 pm    Předmět: Citovat

Máš ve všem pravdu souhlasím stebo člověk musí na sobě makat , je pravda , že tohla fórum mě otevřelo oči tak a tak na sobě makám, abych trochu odstranil vadu řeči , hlavně začátky věty a pozdravy .Zdenek
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127