Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Začátek koktavosti v dospělosti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milkin77



Založen: 30.7.2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 8:03 pm    Předmět: Začátek koktavosti v dospělosti Citovat

Máte někdo tento problém? Začal jsem koktat asi ve 20ti letech. Začínalo to postupně. Nejdříve jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Pak se to už ale začalo zhoršovat až jsem musel navštívit lékaře.
Teď beru antidepresiva už asi 13 let. Kapku to asi mírní, ale čím je řeč důležitější, tím je koktavost horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 8:57 am    Předmět: Citovat

Ja som bral pol roka tiez, ale neviedlo to k nicomu. Podla mna to nie je spravna cesta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emilko



Založen: 6.8.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 2:44 pm    Předmět: Citovat

naco antidepresiva? radsej si cvic rozpravanie a psychiku a nie cpat do seba lieky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 6:04 pm    Předmět: Citovat

Vykasli sa na antidepresiva to ti nepomoze... vsetko je o psychike Smile ked budes v pohode ty o to lepsie sa ti bude rozpravat...
Aj ked viem, je tazke byt ok Very Happy ked si clovek nedokaze (teda dokaze len v hlave ma zafixovane, ze nie Wink) ani si len vypytat v obchode co chce... Smile
Ja mam 22 r. a koktam odkedy si pamatam... cca od 3-4 rokov mozno aj skor neviem...Very Happy
A asi pred 4 rokmi to bolo so mnou uz fakt velmi zle, nie ani tak ustny prejav ako psychika.... uz som sa tak bala rozpravania ze ak som nemusela nikde som nechodila aby som sa nemusela s nikym rozpravat...
Az som si jedneho dna povedala Miša sak sa spamataj Very Happy!
A malymi krocikmi sa dodnes snazim prekonavat strach z rozpravania... Najlepsie je (aspon mne sa to osvedcilo) nevyhyvbat sa nicomu ani telefonatom, pri ktorych vies, ze ti bude trvat hoci 30 sekund kym sa len predstavis.... Aj ked stale pred telefonatom sa aspon 20 min. musim prechadzat, rozdychavat ten stres a tak Very Happy, ale ten pocit potom ked si povies ano ZVLADOL SOM TO... je vaazne super... Smile

Tym vsetkym chcem vlastne povedat, ze treba rozpravat, rozpravat, rozpravat... a strach sa zacne zmensovat, a ked sa zacne zmensovat strach budes viac v pohode a ked budes viac v pohode budes plynulejsie rozpravat Wink vela stastia a tabletky neber Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

Ohledně toho telefonování, já osobně se spoléhám na mobil, protože z pevné linky doma to opravdu nejde Smile Ovšem, když potřebuji vyřídit opravdu nějaký vážný telefonát, tak sednu na kolo a jedu do lesa, tam chvilku chodím, uklidňuji se a pak volám a pokaždé mi to vyšlo tak, že jsem se domluvil. Sice pro zdravého člověka by mé chování bylo směšné, co všechno udělám pro jeden telefonát, ale jinak to nejde no Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 11:37 am    Předmět: Citovat

Jo a ještě moje tipy na telefonování: pomáhá mi taky bezlesý kopec ze kterého je široký výhled na krajinu nebo dobře se telefonuje i uprostřed pole a nebo na uprostřed velké louky :DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 4:26 pm    Předmět: Citovat

uplne ta chapem gogo Very Happy kedze robim to iste... prechadzam sa nervozne po vonku hore dole Very Happy a nacvicujem si co poviem...Very Happy najlepsie ked este idu okolo nejaky ludia tak dost tak pometene podla mna vtedy vyzeram Very Happy Very Happy Very Happy:...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 11:29 am    Předmět: Citovat

No proto já chodím tam, kde nejsou lidi a uprostřed pole máš jistotu, že tam budeš sama, ovšem když jsem sám doma, tak to taky nejde, nejlepší se telefonuje v přírodě o samotě Smile Takže osamělý les, pole, louka Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 10:32 pm    Předmět: Re: Začátek koktavosti v dospělosti Citovat

Milkin77 napsal:
Máte někdo tento problém? Začal jsem koktat asi ve 20ti letech. Začínalo to postupně. Nejdříve jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Pak se to už ale začalo zhoršovat až jsem musel navštívit lékaře.
Teď beru antidepresiva už asi 13 let. Kapku to asi mírní, ale čím je řeč důležitější, tím je koktavost horší.




Já myslím , že prášky tvůj problém nevyřeší. Pomůže ti dobrý logoped a nebo sám terapií , že začneš sám cvičit ale před někým aby tě poslouchal, sám můžeš taky ale lepší je to s někým tím ztrácíš ostych a zábrany , mluvit pomalu. Koukni na stránky artikulace a cvičení, je to sice pro děti ale podle toho si cvičím i já a pomáhá mě to Zdenek
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127