Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shánění práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Tak teď už jen někde zalobovat a příští vláda to může schválit :))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 9:15 am    Předmět: Citovat

Teď jsem si vzpomněla, že jeden známý si něco vyřizoval na úřadě a úřednice se ho prý ptala, zda nepobírá kvůli koktavosti nějaké dávky.
Možná u nás přece jen něco takového je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 11:22 am    Předmět: Citovat

Spíš ta úřednice trpěla profesionální dementní deformací a nevyznala se v sociálních podporách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 6:27 pm    Předmět: Citovat

zoranka napsal:

Buď ráda, že můžeš chodit do školy Very Happy
Já jsem nedávno byla po dlouhé době v ZOO a připomněla jsem si jeden svůj sen z dětství - jako malá jsem hrozně toužila dělat ošetřovatelku v zoologické zahradě (nejlépe někde u ptáků) anebo v Národním parku. Dodnes mě to neopustilo, Cool ale jaksi jsem se vydala jiným směrem. Teď už to asi měnit nebudu...anebo že by? Laughing
Tys, myslím, psala, že bys chtěla studovat veterinu. Podle mě se s takovou školou dá dělat spousta krásných povolání, u kteých se moc mluvit nemusí. Very Happy


no nakoniec som si tu skolu nevybrala, prave preto ze mam rada zvierata by som ju psychicky nezvladala Very Happy praca v zoo by sa mi pacila, ale problem je ten ze chcem ostat v meste, v ktorom byvam a tu poblizku mame len jednu zoo, v ktorej by som pracovat urcite nechcela Very Happy veterinari to maju dnes dost tazke, a v takej konkurencii by som sa s mojim problemom asi len tazko uplatnila, preto som si vybrala nieco nadejnejsie

a fakt nie som rada, ze mozem chodit do skoly, mam z nej same stresy, ktore mi uberaju z mojho krasneho zivota Very Happy zatial mam dva mesiace prazdniny a citim, ze cim dlhsie som bez skoly, tym som stastnejsia, ale uz to nepotrva dlho Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 8:11 pm    Předmět: Citovat

Každopádně hodně štěstí na nové škole. Wink
TaRa napsal:
a fakt nie som rada, ze mozem chodit do skoly, mam z nej same stresy, ktore mi uberaju z mojho krasneho zivota zatial mam dva mesiace prazdniny a citim, ze cim dlhsie som bez skoly, tym som stastnejsia, ale uz to nepotrva dlho

No nevím - podle mých dosavadních zkušeností přestanou prázdniny (bez práce a bez učení) člověka po určité době bavit - nebo lépe řečeno, leze to přímo na mozek. Very Happy A to bydlím na dědině, kde je práce pořád relativně dost (na poli atd).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 9:37 pm    Předmět: Citovat

vdaka
no neviem, ci by mi ta skola chybala Very Happy ak ano tak by som si ju nahradila inymi aktivitami, ktore by ma bavili ovela viac...ale nieco na tom bude, lebo ked mam skolu, ci nejaku brigadu tak prazdniny maju pre mna ovela vacsiu hodnotu a viem si ich skutocne uzit (presne to vystihuje vyrok Bez zla by neexistovalo dobro Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 8:32 am    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že ač dva evropské národy, přesto si rozumíme Very Happy Spojuje nás balbučtina Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

uz by mohol do tejto temy prispiet aj nejaky balbutik, ktoremu sa podarilo zamestnat v praci, po ktorej tuzil... aby to tu nebolo take beznadejne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 6:53 pm    Předmět: Citovat

No TaRo ono možná líp, že nepíše, mě vždycky ty úspěšní balbutici akorát tak naštvou, jak se chlubí, jak je to vůbec neomezuje, jaký mají vedoucí funkce, úspěšný život, rodinu a plno peněz :-) Buďme rádi za naši beznadějnou skupinku :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 10:55 pm    Předmět: Citovat

Já si ale skutečně myslím, že to oba tak trochu přeháníte. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 8:32 am    Předmět: Citovat

Kdo oba? Já budu práci shánět až za měsíc, takže já jsem zatím do diskuze nijak nepřispěl. A ono se ti to mluví zoranko, když tu píšeš, že ani vlastně nekoktáš, ty sem chodíš asi jenom proto, aby jsi si ujasnila, jak jsi na tom dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 10:40 am    Předmět: Citovat

Já jsem neříkala, že nekoktám - to by nebyla pravda. Smile Navíc, když jsem se zde registrovala, tak jsem byla úplně na dně (částečně i z tohoto důvodu); pak jsem pochopila, že to nemá smysl tak řešit. Je pravda, že nekoktám až tak moc, ale kvůli tomu, co dělám, bych potřebovala mluvit úplně bezvadně - což je v mém případě problém. Vybrala jsem si to ale sama, takže si pochopitelně nikomu stěžovat nemůžu Cool . Myslím, že ve většině povolání vada řeči nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 11:15 am    Předmět: Citovat

Spíše v menšině povolání, pokud nejsem zručný manuální pracovník, (což bohužel manuálně zručný nejsem) či nekopu základy pro kabely. Například emilko podle toho co mi psal, co má za vystudovaný obor, tak to bude mít dost těžké se sháněním práce. Ale tak, když ho tahle oblast studia bavila, tak ho samozřejmě vystudoval, to je logické a legitimní, nechtěl dělat něco, co by ho nebavilo, nechtěl být omezován svou řečí, jenže teď už to bude mít těžké najít povolání s touto vadou, když je jeho povolání převážně o komunikaci. Jenže to měl jít na truhláře, když neumí se dřevem, ne on vystudoval to, k čemu byl povahově předurčen a teď jen vidí, že společnost ho mezi sebe nepřijme. Tak tady je vysvětlení, že koktavost opravdu problémem je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

Ale na druhou stranu dobře, že ty to jako problém nevidíš, jedině tak budeš v životě spokojená, ale každý má ten život jiný a každý má a měl také jiné podmínky ve kterých s koktavostí vyrůstal, rodinné a osobnostní předpoklady a proto se vlastně nedá říct, zda je to problém či není to problém, i když předpokládám, že většině z nás to vadí, ale někdo se s tím mohl smířit natolik, se svým životem, že to považuje za banální, což je dobře, samozřejmě přeji a ještě k tomu dívce, aby prožila spokojený život. Ale například někdo, kdo vyrůstal s touhle vadou a ještě k tomu neměl dobré rodinné zázemí, tak se bude s těmito problémy koktavosti a obecně strastmi života vyrovnávat daleko hůře než někdo, kdo vyrůstal v milující rodině. Kdo vyrůstal v dobrém rodinném zázemí a s milující rodinou, tak získal do života jakousi psychickou základnu, která ho vždy v kritických situacích podrží. Jednak získal i pocit celistvosti své osobnosti, svého místa a významu v životě a vybudoval si tak psychickou obranu vůči negativním životním strastem. Oproti tomu člověk s nedostatečnou rodinnou podporou v dětství, která se samozřejmě promítá i do dospělosti, si sám sebe neváží, trpí depresemi, pocity méněcennosti a v životě nemůže najít své místo a co takový člověk, který ještě ke všemu koktá.
Tak proto si myslím, že je třeba se na to dívat komplexněji. Jeden z mála, v tom nemusí vidět až takovou životní překážku, ale druhý, to bere jinak, už i třeba díky tomu, v jakém prostředí se od dětství pohyboval a pohybuje. Každý je jinak citlivý k obtížím života, každý se s nimi vyrovnává po svém, někteří to vzdávají a končí to nešťastnou sebevraždou, někteří se k nim staví čelem a vyhrávají, to už záleží na povaze, milujícím rodinné zázemí s láskou a podporou bližních! Někdo i přes špatné rodinné zázemí může dokázat mnoho, ale většinou to jsou lidé neústupné povahy s trochou bezohlednosti a emocionální ochablosti. To je můj názor ve zkratce :))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 2:06 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že každý člověk je jiný a navíc špatné rodinné zázemí ve spojení s určitým typem povahy má zpravidla horší následky než téměř jakákoli tělesná vada. Když se to ještě sečte, tak to asi není dobré. Ale mám třeba jednoho kamaráda, který je tělesně úplně zdravý, a přesto ho musíme (nejen já) neustále utěšovat, jinak by se úplně zhroutil -což se stejně občas stává. U něho je to právě spíš hlavně povahou. Je to sice trochu extrém, ale i takoví lidé jsou. Ale je to hodný člověk, takže to s ním musíme vydržet. Very Happy Každopádně si myslím, že by se s tím měl člověk trochu poprat; udělat, co je v jeho silách, i kdyby toho mnoho nebylo.
gogo napsal:
Někdo i přes špatné rodinné zázemí může dokázat mnoho, ale většinou to jsou lidé neústupné povahy s trochou bezohlednosti a emocionální ochablosti. To je můj názor ve zkratce Smile)

Hm, záleží, co se myslí tím "mnoho dokázat". Já si vážím spíš lidí, kteří dělají něco dobrého pro společnost, i když z toho nemají žádný (nebo nepatrný) užitek. Problém této doby je ten, že se hledí hodně na výkon a kariéru, a mezilidské vztahy jdou často stranou. A také to, že si lidé ničeho neváží - ani věcí (všechno se vyhazuje, jakmile se to jen trochu opotřebuje), a následně ani vztahů (pokud na 100% nefungují, tak se často ani nepokoušejí je napravovat), Vzorce chování zafixované v jedné oblasti života se následně přenášejí do všech oblastí. Holt žijeme v konzumní společnosti, kde se cení hlavně bezohlednost a dravost. Ale nemyslím, že bychom si to měli nechat líbit. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
Strana 3 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127