Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aky je teda moj problem?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reym



Založen: 14.7.2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 7:59 pm    Předmět: Aky je teda moj problem? Citovat

Ahojte, som tu novy Smile

Mam za chvilu 19, som chalan zo Slovenska.
Zajakavam sa od dakej 3. triedy na ZS..
Ale moj problem je asi v niecom inom.

Kazdy den je to ine- niekedy kokcem viac, niekedy menej..
Zvycajne kokcem viac, ked si dopredu predstavujem danu situaciu, ktoru 'musim' urobit a viem, ze budem ku nej potrebovat nieco povedat, pri com sa urcite zakokcem.. niekedy to ale pride necakane a vtedy, ked nad tym nerozmyslam tak sa nezakokcem.

Niekedy ale aj napriek tomu, ze si poviem ''nezakokces sa!'' tak sa zakokcem este viac.. nastastie som typ cloveka, ktory si dokaze sam zo seba urobit srandu. Aj ked ma to obtazuje! Niekedy mam pocit, ze ma ludia beru ako taketo 'retardika'..

Ked som sam, tak nekokcem.. vobec.. preto som si zvykol citat si sam nahals knihy, ked som sam doma atd. Bavi ma, pocuvat sa, ked nekokcem Very Happy..

Cele moje koktanie zavisi od nalady.. ked ide zo mna pozitivna energia, nekokcem.. Kde je moj problem? Je to cele o psychike? Mam navstivit psychologicku a je mozne, ze mi pomoze?

Mohli by ste mi odporucit daku literaturu na pozitivne myslenie, ci uz vseobecne alebo konkretne o zajakavani? Bol by som vdacny.

Ak by mal niekto zaujem si somnou zakoktat cez skype, tak sa ozvite tu do spravy Wink
[/i]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šukač



Založen: 25.8.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:01 am    Předmět: Citovat

Tvůj problém je, že o tom moc přemýšlíš.
Ano je to o psychice, zlepši svůj život a zlepší se ti i řeč.

Nejlepší kniha ohledně sebezdokonalování je psychokybernetika najdeš ji na uložto...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pn



Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 5:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, to co popisuješ je poměrně typický balbutismus, úplně stejně to má hodně lidí včetně mě. Je to sice "jen" psychika, ale to neznamená, že by bylo jednoduché s tím něco udělat resp. dle mého názoru s tím nejde dělat vůbec nic. Spíš jen obecně se držet v psychické pohodě, sportovat, zajít na pivo. Zkrátka být v klidu a nefrustrovat se tím. Největší problém je samozřejmě škola, ale tu už budeš mít podle věku za chvilku za sebou (aspoň tu střední). Pak už to bude jen lepší Smile

Můžeš vyzkoušet "fintu", kterou používám - pokud mě čeká důležitý rozhovor kdy chci být "v kondici" tak se předtím rozmluvím s nějakým kamarádem nebo partnerem kde nemám ostych a je mi to jedno. Klidně i po telefonu. Prostě přepnu do "ukecaného" režimu a pak dokud jsem zahřátý co nejrychleji vyřídím tu důležitou záležitost. Není také špatné mít v hlavě připravých víc variant toho co chceš říct - když se zaseknu na rohlíku (r bývá zrádné Smile tak si zamnu bradu a řeknu ...hm asi pečivo nějaké, já nevím..., prodavačka se zeptá jestli rohlík a já s úsměvem přikývnu. A v nejhorším si dám pletýnku Smile Zádumčivost a váhavost je vůbec dobrá sociální kamufláž. Jsou to sice berličky, ale zároveň i dobrý trénink na hlavu. Dnes (35) už to beru spíš jako takovou hru.

Na kineziologie, psychokybernetiky a podobné "duchařiny" moc nevěřím, protože kdyby to opravdu fungovalo tak už by se to dávno aplikovalo v lékařské praxi, už jen s ohledem na to jaký je to potenciální byznys.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 8:44 pm    Předmět: Citovat

citace:
Niekedy ale aj napriek tomu, ze si poviem ''nezakokces sa!'' tak sa zakokcem este viac..


toto nikdy nehovor, ak si to povies takymto sposobom, tak si koktanie privolas este viac...ono clovek si urcite veci privolava ak na ne mysli, je jedno ci si povies zakokcem sa alebo nezakokcem sa, aj ked si to povies v zapore tak na to myslis, tym padom si to k sebe pritahujes este viac

pred tym ako potrebujes nieco povedat a citis urcity blok, skus si povedat napr:
Ja som výborný rečník.
Ja rozprávam plynule.

to su len priklady ake pouzivam ja, takychto viet sa da vymysliet ovela viac, no platia urcite podmienky:
1. mali by sa zacinat zamenom ja
2. slovesa musia byt v pritomnom case
3. mysli na to co chces, nie na to co nechces ( veta nezakokcem sa neprinasa nic priaznive, by naopak vsetko zhorsi)
4. je dobre si tieto veci opakovat napr. 50 krat vzdy rano a vecer, no cim viac tym lepsie
5. nejde len o to tieto vety vyslovit ale musis im skutocne verit
6. ak si ich mozes vyslovit nahlas, ma to ovela vacsi ucinok Wink

tuto techniku mam od jedneho anglicana, ktory koktal 20 rokov a objavil techniku, ktora mu pomohla, na internete ma navod, ktory je zadarmo...ak by mal niekto zaujem si nieco o tom precitat, alebo rovno skusit, tak nech mi napise a poslem mu link Wink no je to po anglicky, takze nejake zaklady tohot jazyka su nevyhnutnost, vyzera to naozaj tak, ze to funguje ale netreba cakat ziadne zazraky, iba s cvicenim sa dostavia zlepsenia Wink

urcite si pozri dokument Tajomstvo http://www.youtube.com/watch?v=N4pnNT5KEyY...ja som to napisala len tak v skratke, ale v tom dokumente sa tomu venuju 1,5 hodiny takze tam zistis toho ovela viac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127