Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Terapia pana klitorisa

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2012 11:41 pm    Předmět: Terapia pana klitorisa Citovat

ok uz mam toho dost toto citat, takze som sa rozhodol ze sem napisem co si myslim.

najpr si pozrite toto:

http://www.youtube.com/watch?v=DYh17B2-weI


Musim povedat na uvod ze tiez som bol sra*ka, bal som sa zdvyhnut telefon, alebo ist nakupit atd. no prestal som nariekat nad tym ze preco ja, preco koktam ale namiesto toho som uplne zmenil pristup ku veci.

hlavne to berem ako normalnu chorobu - recovu vadu.
vela / skoro vsetci koktavy sa za to neskutocne hanbia ale nechapem preco - je to zvyk?, vsugerovane ze koktavy su na smiech?

ja to teda beriem uz inac, ja mam problem a kazdy ma bude respektovat, nebudem sa prisposobovat.

zoberte si napr. takych homosexualov ako sa biju za prava a mi sa snazime nase koktanie len skryvat.


ok uz som prisiel na to co mi je.
prezil som stres / traumu - musim sa za to hanbit? nie, je to normalna vec, v dnesnom svete sa to deje.

prisiel som na to tak, ze vsimol som si ze cim viac sa mi nedari, cim viac mam problemy v praci, stres a pod. je koktanie horsie a horsie. naopak ked sa zlepsia veci vsetko sa naraz zacne vyhladzovat.

takze diagnoza jasna. dr. house by ma vyznamenal Very Happy

myslim ze kazdemu upadlo sebavedomie a nezabudajte ze sme taky isty ako kazdy druhy clovek.

musite zmenit postoj ku veci.

mne napr. pomohlo ze som vsetkym povedal o mojom probleme a povedal som ze kazdy ma bude respektovat a tak to aj je.

naco to budem skryvat, nesnazit sa zit plnohodnotny zivot, ved roky utekaju... stoja mi za to ty ludia? alebo o co vlastne ide.

zmaril som vela sanci v zivote a to len pre koktanie, to sa nebude uz opakovat.


podla mna je sanca sa z toho dostat len tak, ako sme sa do toho dostali.


zacal som volat na rozne free linky, zozaciatku to bolo dost zle, ale proste sa to zlepsuje cim dalej tym lepsie.

takze ked sa chceme z toho dostat, chce to poriadny plan a pravidla cim sa riadit.

tu su moje body co je dobre zmenit:

co uz vieme je jasne - strach, nervozita, stres to vsetko zhorsuje koktanie takze:

1. koktanie berte s humorom, nesnazte sa ist proti prudu, robte si z toho srandu aby nenastavali tie nervozne situacie a trapnosti. flegmatista ma +

2. povedzte to kazdemu, neskryvate to, ale netreba zase za kazdu cenu to dat do rozhlasu a pod. to asi by vasej povesti nepomohlo.

3. kazdy den som zacal cvicit rec, vlastne nie rec, lebo ta s tym nema absolutne nic spolocne.
co je dobre, citat knihu nahlas a tak ucit mozog spravne rozpravat.
nesmiete rozpravat chybne, vzdy ked zacnete rozpravat chybne hned sa zastavte a skuste to nejako mozgu interpretovat aby nerobil chyby. a potom to povedzte este raz ale spravne.

4. zmente svoj zivot, urcite stoji za hovno. ked cely den nemate nic na praci tak budete na to mysliet ad. bod 5.

5. pozor na negativne myslienky, je to tak, proste myslienkami si budujeme vsetko. ja sa budem snazit zamestnat mozog aby som na to proste nemyslel.

6. konec sveta nebude, takze kazdy makat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 12:46 pm    Předmět: Citovat

kam chodis na ten optimizmus? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 2:26 pm    Předmět: Citovat

TaRa napsal:
kam chodis na ten optimizmus? Very Happy


zacalo sa prebudzat moje stare dobre ja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mayko



Založen: 23.2.2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

Klitoris napsal:
TaRa napsal:
kam chodis na ten optimizmus? Very Happy


zacalo sa prebudzat moje stare dobre ja.


80% tínedžerov je so svojim životom spokojných, ostatní nemajú na drogy peniaze Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 8:40 pm    Předmět: Citovat

daco som zacal praktizovat.

ze proste vzdy ked sa zakoktate, tak sa musite opravit, povedat to znova ale spravne.

vlastne vzdy to tak je ze ked sa zakoktate tak potom to uz ide povedat normalne bez problemov.

tymto pristupom uz nebudete stale na to mysliet ze sa zakoktate, ked sa zakoktate tak sa proste opravite a idete dalej.

tak to skuste!
funguje to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 3:37 pm    Předmět: Re: Terapia pana klitorisa Citovat

Klitoris napsal:
ok uz mam toho dost toto citat, takze som sa rozhodol ze sem napisem co si myslim.

najpr si pozrite toto:

http://www.youtube.com/watch?v=DYh17B2-weI


Musim povedat na uvod ze tiez som bol sra*ka, bal som sa zdvyhnut telefon, alebo ist nakupit atd. no prestal som nariekat nad tym ze preco ja, preco koktam ale namiesto toho som uplne zmenil pristup ku veci.

hlavne to berem ako normalnu chorobu - recovu vadu.
vela / skoro vsetci koktavy sa za to neskutocne hanbia ale nechapem preco - je to zvyk?, vsugerovane ze koktavy su na smiech?

ja to teda beriem uz inac, ja mam problem a kazdy ma bude respektovat, nebudem sa prisposobovat.

zoberte si napr. takych homosexualov ako sa biju za prava a mi sa snazime nase koktanie len skryvat.


ok uz som prisiel na to co mi je.
prezil som stres / traumu - musim sa za to hanbit? nie, je to normalna vec, v dnesnom svete sa to deje.

prisiel som na to tak, ze vsimol som si ze cim viac sa mi nedari, cim viac mam problemy v praci, stres a pod. je koktanie horsie a horsie. naopak ked sa zlepsia veci vsetko sa naraz zacne vyhladzovat.

takze diagnoza jasna. dr. house by ma vyznamenal Very Happy

myslim ze kazdemu upadlo sebavedomie a nezabudajte ze sme taky isty ako kazdy druhy clovek.

musite zmenit postoj ku veci.

mne napr. pomohlo ze som vsetkym povedal o mojom probleme a povedal som ze kazdy ma bude respektovat a tak to aj je.

naco to budem skryvat, nesnazit sa zit plnohodnotny zivot, ved roky utekaju... stoja mi za to ty ludia? alebo o co vlastne ide.

zmaril som vela sanci v zivote a to len pre koktanie, to sa nebude uz opakovat.


podla mna je sanca sa z toho dostat len tak, ako sme sa do toho dostali.


zacal som volat na rozne free linky, zozaciatku to bolo dost zle, ale proste sa to zlepsuje cim dalej tym lepsie.

takze ked sa chceme z toho dostat, chce to poriadny plan a pravidla cim sa riadit.

tu su moje body co je dobre zmenit:

co uz vieme je jasne - strach, nervozita, stres to vsetko zhorsuje koktanie takze:

1. koktanie berte s humorom, nesnazte sa ist proti prudu, robte si z toho srandu aby nenastavali tie nervozne situacie a trapnosti. flegmatista ma +

2. povedzte to kazdemu, neskryvate to, ale netreba zase za kazdu cenu to dat do rozhlasu a pod. to asi by vasej povesti nepomohlo.

3. kazdy den som zacal cvicit rec, vlastne nie rec, lebo ta s tym nema absolutne nic spolocne.
co je dobre, citat knihu nahlas a tak ucit mozog spravne rozpravat.
nesmiete rozpravat chybne, vzdy ked zacnete rozpravat chybne hned sa zastavte a skuste to nejako mozgu interpretovat aby nerobil chyby. a potom to povedzte este raz ale spravne.

4. zmente svoj zivot, urcite stoji za hovno. ked cely den nemate nic na praci tak budete na to mysliet ad. bod 5.

5. pozor na negativne myslienky, je to tak, proste myslienkami si budujeme vsetko. ja sa budem snazit zamestnat mozog aby som na to proste nemyslel.

6. konec sveta nebude, takze kazdy makat Very Happy




Ahoj myslím že to má smysl . Hlavně tech 6 bodu co jsi napsal. všichni to mají pomalu stejné stres mluvit před lidmi ale když mluvíš před zvířaty - na psa atd.. tak to mluví se pěkně bez zádrhele to je zajímavé ale oběví se v tom okamžiku člověk a začnete zadrhávat , Ale je pravda , že když někomu čtete pomalu tak to docela jde a je fakt že je se lepší vrátit a přečíst znovu správně větu. Pokouším se o zlepšení řeči znova taky i když my je 55 let ale to nevadí. Mám nějaké zkušenosti ze školy z Prahy pro vadně mluvicí a tam sem se naučil docela dost, hlavně terapie. Tak jedu artikulační cvičení - našel jsem ho na netu a pomáhá to Je to pro školáky ale nevadí mě to. Zdenek
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Tanka



Založen: 27.9.2013
Příspěvky: 4
Bydliště: Spišská Nová Ves

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 11:41 am    Předmět: palec hore :) Citovat

Ahoj pán P. Smile
Bingo !!!!! Palec hore!!! Presne o tom to je a ty si to super vystihol.

Sú mi sympatickí a blízki ľudia, ktorí rozmýšľajú práve takto ako ty, nepodceňujú sa, nezatracujú, ale napriek rečovej chybičke robia veci na maximum, resp. snažia sa o to....žiť plnohodnotný život. ...o tom je náš život...

Už sa teším na stretko...

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 9:48 pm    Předmět: Re: palec hore :) Citovat

Tanka napsal:
Ahoj pán P. Smile
Bingo !!!!! Palec hore!!! Presne o tom to je a ty si to super vystihol.

Sú mi sympatickí a blízki ľudia, ktorí rozmýšľajú práve takto ako ty, nepodceňujú sa, nezatracujú, ale napriek rečovej chybičke robia veci na maximum, resp. snažia sa o to....žiť plnohodnotný život. ...o tom je náš život...

Už sa teším na stretko...

Wink



Ahoj Tanka jsem rád , že se schodneme na společným názoru. Na stretnutie s tebou dělí trochu kilometry od sebe vzdálenosti , ale aspon jsme tady trochu blýzko, ještě že je ten net.
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127