Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zensen

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 12:40 pm    Předmět: Zensen Citovat

Chcem sa s vami podelit o moj novy poznatok co sa tyka zensenu. Zensen pomaha centralnemu nervovemu systemu a pomaha lepsie zvladanie stresu. Bohuzial bezny zensen v tabletkach je malo ucinny, osobne uz dlhsi cas beriem zensenovy extrakt, ktory je relativne drahy, ale za to obsahuje ovela viac ucinnych latok ako mate v tabletkach, ktore dostat bezne v lekarnach. A to hlavne, vdaka nemu sa mi rozprava vcelku o dost lepsie. Neviem nejak ako to odhadnut, ale percentualne by to tak mohlo byt cca o 40% ze mam lepsiu rec. A mimo ineho ma zensen kopec pozitivnych ucinkov, co som este spozoroval na sebe, ze mam zvysene libido a potrebujem trocha menej spavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vildab



Založen: 4.8.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 2:01 pm    Předmět: Potvrzuji Citovat

To je zajímavé. Mám stejnou zkušenost. Pravda je, že tobolky z lékárny jsou k ničemu. Není v nich skoro nic. Já si kupuji přímo kořen ženšenu ze kterého dělám čaj. 50g je za 180,- (ženšen pravý 3-letý). A je to super. skutečně pozoruji zlepšení mluvení i celkové psych. pohody. Únava (kvůli tomu jsem ženšen začal užívat je pryč. Co se týká libida, řeknu asi tolik, že manželka mi ten ženšen už zakazuje. Smile))
To zlepšení řeči je určitě právě díky zlepšení psychiky. Musím říct, že jsem byl až v šoku jak to působé. Přitom ženšen je naprosto neškodný. Doporučuji vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 6:18 pm    Předmět: Citovat

To zní zajímavě. Čekají mě státnice, tak bych se mohl alespoň trochu povzbudit. Chtěl bych se zeptat, z kolika plátků připravujete ten čaj, a to jej pijete 1 x denně ráno nebo večer ? :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vildab



Založen: 4.8.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 8:00 am    Předmět: Postup Citovat

Správnou dávku si musíte vyzkoušet. Já se usadil na 5g. V asijských zemích, kde se ženšen běžně používá tak užívají dávky mnohem vyšší.
Doporučuje se začít s vyšší dávkou a dle účinků postupně přidávat nebo ubírat.
Podle tradice se doporučuje ženšen pít v poledne. Já ho piji ráno. Odpoledne a večer bych moc nedoporučoval kvůli problémům se spaním.
Přikládám zajímavé odkazy s informacemi o ženšenu.

Tento si kupuji. http://www.taiwantcm.cz/zensen/
http://adaptogeny.cz/zensen/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 5:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den. Děkuji Vám za info. Rád vyzkouším :) Dočetl jsem se, že po vylouhování je možno i sníst. Tak jsem zvědav, jak to bude chutnat :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2011 2:01 pm    Předmět: Citovat

Dosť ma to zaujalo, vyskúšam. Smile Keď užívam pravidelne Formoterol, tak je moja reč už dosť dobrá, ale stále to nie je 100 % (aj keď to asi nikdy nebude).

No len musím nájsť niekde obchod na to. Vedeli by ste mi odporučiť ? (SK) Aj internetový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vildab



Založen: 4.8.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 5:11 am    Předmět: Obchod Citovat

Přes internet např. tady: http://ariadne.cz/ Určitě vám to pošlou i na Slovensko. Pokud chcete přímo obchod zkuste si vyhledat. Musí to být ženšen pravý a sušený kořen. To je nejúčinnější. Různé tablety apod. ani nekupujte. Ty dávky tam jsou zanedbatelné a většinou se ani nejedná o ženšen pravý.

Jinak co se týká financí je výhodnější ten 3-letý kořen. Ten nejúčinnější, tzn. 6-ti letý vyjde na 490,- za 50 g. To už je docela dost, pokud se to má brát delší dobu. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že ten 3-letý je plně dostačující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

No to je ale riadna suma. Koľko to vydrží ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 1:07 pm    Předmět: Citovat

No to je ale riadna suma. Koľko to vydrží ?

A čo hovoríte na toto: http://www.salviaparadise.cz/zensen-pravy-koren-p-210.html

Tie ceny mi prídu o dosť nižšie a posielajú aj na SK za dobrú cenu.

Heh, našiel som ten istý obchod aj na SK, lebo ceny sú totožné. Takže vyšlo by ma to aj s poštovným do 10 € za 50 g. Píšu tam však toto:

kód:
Ponúkame veľmi kvalitný a čistý biely koreň alebo radix ginseng album za veľmi priaznivú cenu. Rozdeľovanie ženšenu na 3-ročná a 6 ročný, už dnes nie je moderné. Náš ženšen je testovaný na obsah účinných látok a zbieraný až vtedy, keď dosiahne požadovaných hodnôt. Po-tej nastavením dávkovania dosiahneme úplne rovnakých výsledkov ako pri užívaní 6 ročných koreňov za oveľa nižšiu cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127