Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako začať hovoriť ? :)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hughito



Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 9:47 am    Předmět: Ako začať hovoriť ? :) Citovat

Zdar ľudia,

vždy som sa zajakával, taká miernejšia forma, ale klasické zajakávanie, i keď už v nejakej správe od psychologičky keď som mal 6 rokov mám napísané, že problém je hlavne "rozbehnúť sa" a potom to už ide lepšie.

Nejaký čas späť, asi rok a pol som zas začali riešiť svoje zajakávanie sa a nejakým záhadným spôsobom sa mi to dostali do takého štádia, že už mi prakticky nerobí problém súvisle rozprávať, ale začať. Proste isté slová mi vôbec akoby nejdú vysloviť, úplne nič.

Proste ak mám začať na niekoho rozprávať, tak mi robí najväčší problém to začatie - potom už viac menej čisto, bez najmenších problémov. Čiže nemám to klasické zajakávanie, že proste kokcem celý čas, priebežne v rôznych slovách.

Sranda je, že to mám tak isto doma, napr. pred rodičmi ako pred neznámymi, aj keď samozrejme nejaký potencionálny stres len zvyšuje, že sa mi "to" stane. Teda prakticky, úplne najhoršie pre mňa sú nejaké krátke oznamovacie vety, ako napr. si vypýtať lístok na stanici atď. Smile

Mám pocit, že v takomto štádiu to mám tak max. posledný rok, kedysi som sa zajákaval tak "klasickejšie." Problémy robia hlavne slová, ktoré sa začínajú na samohlásky - to som vysledoval.

Inak, vyše roka užívam Formoterol a musím povedať, že keď som ho vysadil a prestal používať, tak rozprávania sa dosť zhoršilo. Samozrejme, Formoterol od Pešáka nevylieči zajakávanie, ale zdá sami, že to celkom pomáha vylepšiť o nejaké tie stupne k lepšiemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127