Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VÝVOJ PLODU ANEB MÁ NA KOKTÁNÍ VLIV NASTÁVAJÍCÍ MATKA??

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tereza Tomigová



Založen: 13.8.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: B.Šmerala 15, Prostějov

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 10:02 am    Předmět: VÝVOJ PLODU ANEB MÁ NA KOKTÁNÍ VLIV NASTÁVAJÍCÍ MATKA?? Citovat

Ahoj, minuji se Tereza je mi 24 let a mám bratra Kubu, kterému je 22 roků. Já osobně jsem s řečí měla problém v dětství asi do první třídy, tenkrát jsem téměř denně navštěvovala logopeda, v dnešní době se to hodně srovnalo, mám nenáročnou práci, harmonické manželství a čekám mimčo, ale musím říct, že ve stresových situacích se mi špatně vyslovují slova na T, D a P.
Ale o sobě mluvit nechci. Kuba koktá od dětství, zkoušel hodně metod a zaručeně ověřených způsobů jak na to vyzrát (od foukání prášků od pana Pešáka až po léčitele). Máme doma takovou teorii…
Když jsem byla malá a mamka čekala brášku (asi 6-7tý měsíc), měla jsem z horečky zástavu srdce a byla na 14 dní hospitalizovaná v nemocnici (podezření na padoucnici atd.), mamka v tu dobu prožívala velké stresy, moc nejedla a nebyla na tom psychicky dobře, myslíte, že to může být důvod proč má Kuba vadu řeči??? Že už tenkrát v tom bříšku se mohlo něco stát, že je to jeho reakce na stres matky?
Dobrý kamarád mého přítele, zadrhává od té doby, co ho jeho tatínek v opilosti málem vyhodil z okna, a psycholožka říkala, že je to reakce na stresovou situaci, kterou si člověk už ponechá na celý život.
Je to jen teorie, a zajímají mě vaše názory, a jestli má někdo na něco podobného podezření.
Jinak přeji hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
philll



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 12:57 pm    Předmět: Citovat

Je to docela možné, že již v prenatálu následkem stresu, šoku vznikne koktavost. Kolikrát to může být i geneticky podloženo např. někdo již v rodinném pokolení koktal. Já osobně jsem vyzkoušel dosti alternativních metod - prožívání narození, minulé životy, odbourávání strachu v prenatálu určitě jsem pociťoval vnitřní uvolnění jestli se doopravdy dělo to co mi bylo řečeno nevím. Pokud to nebyla moje fantazie, sugesce terapeuta, popřípadě nějaká jeho vnitřní síla. Jsou věci mezi nebem a zemí, na které asi není jednoznačná odpověď.....to bude asi i koktavost. zatím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 5:03 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Teri,

popisuješ, že jsi sama měla problémy s řečí - tvůj brácha taky, takže genetické predispozice v rodině zjevně jsou...to ale nestačí - kolem 3-4 roku života nastává ve vývoji dětské řeči velmi důležité období fyziologických obtíží - tzn. že se v mluveném projevu dětí objevují fyziologické dyslálie (patlavost) - děti správně nevyslovují některé hlásky (nejčastěji sykavky -scz, š,č,ž, pak r a ř), dále pak fyziologické dysgramatismy ( půjdu ven s maminkou a tatínkou atd) a v neposlední řadě fyziologické iterace - děti se v řeči zadrhávají, opakují slova, slabiky - a to je orná půda pro vznik koktavosti - pokud budou rodiče těmto neplynulostem věnovat pozornost, budou na ně dítě upozorňovat - pak vzniká problém (děti si tyto obtíže ve 3-4 letech neuvědomují). Takže další roli hraje prostředí, výchova, no a pak taky ještě osobnost dítěte - to, jak dokáže stresové situace zvládat. Je toho hodně. Koktavost ení pouhým symptomem ae hovořím o ní jako o syndromu a důvod PROČ vzniká...zatím ještě nikdo nedokázal uspokojivě odhalit....:O(. Takže maminka za neplynulost řeči tvého bráchy rozhodně nemůže Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127